Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sasa P,nemoj mi o imt 539 i njegovom najmanje se kvari,optereti ti njega kako treba,podubi plug,spusti tanjiracu koliko god moze u zemlju,nek nosi malo 4-rorednu kukuruznu sejalicu,ali u brdu,rotacionu kosu,silokombajn,pa da vidis kako se 539 brzo zamori,nema on duzinu i tezinu da bi radio kako treba,a to sve nosi 542,barem moj. A da je popularan 539 to jeste. Imam 542 i rakovicu 60 u koju ne ulazim,obradjujem oko 30 hektara,sad je posejano 15 hektara i sve to je uradio samo 542,ekstra mali potrosac i ne zna da stane. Toliko od mene,o ovome se necu javljati vise,jer bezveze rastezem pricu.
 
Sasa P,nemoj mi o imt 539 i njegovom najmanje se kvari,optereti ti njega kako treba,podubi plug,spusti tanjiracu koliko god moze u zemlju,nek nosi malo 4-rorednu kukuruznu sejalicu,ali u brdu,rotacionu kosu,silokombajn,pa da vidis kako se 539 brzo zamori,nema on duzinu i tezinu da bi radio kako treba,a to sve nosi 542,barem moj. A da je popularan 539 to jeste. Imam 542 i rakovicu 60 u koju ne ulazim,obradjujem oko 30 hektara,sad je posejano 15 hektara i sve to je uradio samo 542,ekstra mali potrosac i ne zna da stane. Toliko od mene,o ovome se necu javljati vise,jer bezveze rastezem pricu.

Ima ljudi koji rade 15 hektara samo sa 539, Sto se tice silo kombajna,beraca za kukuruz u tome je 539 car, ovi sto imaju Rakovicu 65 i IMT539 berac teraju sa fergusonom a ne rakovicom, Sto se tice plugova i oranja odlicno vuce 755 plugove, trokrilnu drljacu, sejalicu za kukuruz, vuce tanjiracu 24 tanjira, ( i kod mene je brdo nije ravnica) Ima potpuno isti motor kao i 542 koji je dosta tromiji i lenjsi u odnosu na IMT 539...
 
Kad već pričate o malim traktorima, zašto niste uzeli u razmatranje i Torpedo 4506? I on je u toj klasi. Da li neko zna koje su mu prednosti i mane u odnosu na IMT 542?
 
Ala se ovde bezveze razvlaci,meni se cini da vecina komentatora ili uopste nema traktor ili ima samo jedan i nikad drugi nije vozio.Ja sam se najahao grobova sacuvaj boze i sve sam isprobavao,kupovao,prodavao.
Voleo bi i ja da vidim kako to 539 radi u brdu sa 24 tanjiracom i kako zakaciti silo kombajn za 539,sempeter,lifam.Spreman sam u opkladu da vidim kako zakaciti,da vidim kako to izgleda,jel moze da ga cestito rastavi od zemlje,nosi itd.Ja izgleda da nisam umeo a svasta sam isprobavao sa ovim mojim krsevima.

Torpedo 40 ili 45 je dobar traktor,sa mog gledista mnogo bolji od Zetora.Skoro sam radio jedan 45,menjao lamelu,nije lako,malo ima glupo resenje rastavljanja traktora na pola,ko ga je radio zna o cemu pricam,neki imbus srafovi ima ih mnogo pa zna da oblajzne i tu nastaju muke a drugi sa obicnom glavom nemogu da se ubace.Iznenadjujuce ima malu lamelu,na mom fordu mislim da je veca.Na tom istom je skoro takodje crkao menjac,lose odrzavan i za delove je momak morao ici cak u Brcko jer ovde nije uspeo naci delove.Inace dobra masina,da kazem jako dobra i sa cenom pristupacna,od 2500-3000 u super stanju.
 
Mirko imao sam 542 a Zetora 4911 imam i sad.Delovi nisu skuplji ni u ludilu od IMTa.
Da kazem jos samo da su sa potrosnjom jedino podjednaki,a sve ostalo sto je pisano u prethodnim postovima je apsolutno na strani Zetora.49ka jedino kod mene ne ore,ne setvospremira i ne bere,sve ostalo radi i godisnje napravi oko 1300sati.
Evo i jedna slika Zekana
fotografija04101.jpg

Neko je u prethodnim postovima pominjao gume pa da kazem da moj trenutno ima 12ice ali cim budu gotove kupicu mu 14.9.28 jer sa 12icama i ovom sirokom kabinom je jako ruzan..Samo da dodam jos da je sto se mene tice u rangu sa ovom serijom Zetora Univerzal 445.Torpeda nemogu da komentarisem jer sam samo jednom u zivotu sedeo u njega.
 
Poslednja izmena:
imam torpedo 45 i 75 ,mogu reci da je 45 super traktor ako se redovno odrzava. Jako je spor ali jako malo trosi. Kod nas je vec 14 godina i jedini ozbiljniji problem sto smo imali je pumpa hidraulike.Kod majstora nikad nije bio, sve sta mu fali sa ocem popravimo. Kvalitetni delovi se tesko nalaze ali u Srbiji ima dosta njih koji imaju delove za torpedo. Delovi nisu skupi,tako da mogu reci da je jeftin za odrzavanje. Ne znam kod drugih ali na mojim traktorima sa menjacem nisam imao problema. Po mom misljenju kod 45ice mana je kabina. jako je mala i neudobna i hidraulika.Posle duzeg rada kad se ulje ugreje onda zna da koci , treba mu dati malo gasa da dize normalno. Jos nesto bih dodao, da torpedo nije za svakoga... ako ne volite da ceprkate oko traktora i terate traktor kao radnici u zadrugama onda torpedo definitivno nije za vas.
 
Poslednja izmena:
[video=facebook;4382633756934]http://www.facebook.com/video/video.php?v=4382633756934[/video]
ovo je prava stvar
 
E bas bih volio vidjeti tog 539 koji u brdu vuce 24 diska.
24 diska sa celicnim lezajevima ja vucem u brdu sa zetorom 2511 i moj komsa je vuce fergusonom 533.
Lakse se vuce od tanjirace 20 diskova sa drvenim lezajevima .
Vi kao da uporedjujete Rakovicu 65 sa IMT 539 kad tako potcenjujete 539. Sta to moze da radi 542 sto ne moze 539? Imaju iste motore 542 je samo tezi i tromiji od 539. Ne kazu dzabe da je 542 najgori traktor koji je napravljen u IMT-u sto nije slucaj sa 539.
 
U pravu je Mirko,ovde svako svog konja hvali.Terao sam 540 jedno 10 godina-mana mu je 3 brzine i spor je do bola ali može da radi.Sa beračom i presom ne možeš uskladiti brzine.Zato sam ga i prodao.Imam zetora 5911 i on je univerzalan.Da se ne zavaravamo oko delova.Kada sam radio menjač mogao sam kupiti ležajeve za 500 ali i za 2500 din.Ja sam se odlučio za skuplju varijantu jer se ne kvari svaki dan.Ako uzmeš kvalitetnije delove traktor je svaki skup za održavanje i obrnuto.
Dajem prednost zetoru u odnosu na IMT jer sam terao i 560,20-ak godina i ne može da prođe pored zetora u tom rangu.
Torpeda ne poznajem ali ne sumnjam da nisu loši traktori jer im cene sve govore.
 
E kukulele upravo to sto si sad reko cena sve govori ,ja sam prodo mog 533 komplet sredjenog za 2200 nije mogo da se registruje ,a i brt losi su motori katastrofa.Deda menjo u Dobanovcima u remontnom centru staro za novo i ladno su ovi zabrljali sa papirima i nije mogo da se registruje.I iso sam tamo vamo ,Ruma par puta mali traktor koji je u jako dobrom stanju nemoze ispod 3500 evra da se nadje npr od vlasnika a za te pare se moze i veci traktor kupiti e sad kome sta je potrebno ali za srednje gazdinstvo jeste uradi se sa malim traktorom sve ali pitanje je i kvaliteta obrade nemoze mali traktor da uzore kao velike nemoze mala tanjiraca da potanjira itd ipak i za sumu nije isto ici sa malim i sa velikim traktorom .Pa sad trenutno ozbiljno razmisljam o kupovini 560 ili rakovice ,a za medjurednu obradu malo je komplikovanije ali snadje se covek .Neznam mozda gresim ali to je neko misljenje ,sve to kao moze mali traktor ali nije to to za 1 glavu pluga potrebna je min 30 ks traktora itd itd
 
sve u svemu Zeks razmisli sam i izaberi..svako ko malo odrzava svoj traktor i dobro mu sluzi za njega je odlican tako da je bezveze ovako razvlaciti se...svako ima svoje misljenje i razlicite ukuse i to je dobro...:ppozdrav:
 
24 diska sa celicnim lezajevima ja vucem u brdu sa zetorom 2511 i moj komsa je vuce fergusonom 533.
Lakse se vuce od tanjirace 20 diskova sa drvenim lezajevima .
Vi kao da uporedjujete Rakovicu 65 sa IMT 539 kad tako potcenjujete 539. Sta to moze da radi 542 sto ne moze 539? Imaju iste motore 542 je samo tezi i tromiji od 539. Ne kazu dzabe da je 542 najgori traktor koji je napravljen u IMT-u sto nije slucaj sa 539.
Jesi li ikad vozio 542,on tromiji,pa on ide bas zbog menjaca kao metak.I ovo za tanjiracu,mogu misliti kakvo je to tanjiranje.
 
Evo i ja sam u slicnoj nedoumici kao i Zeks,samo sto bi vise koristio traktor za sumu nego za obradu zemlje.Posle dosta istrazivanja sam sveo izbor na Universal 445 ili eventualno 550M.Nije mi jasno zasto su ti traktori zapostavljeni kad nigde nisam cuo,a ni procitao losu rec o njima.
 
Jesi li ikad vozio 542,on tromiji,pa on ide bas zbog menjaca kao metak.I ovo za tanjiracu,mogu misliti kakvo je to tanjiranje.
Naravno da sam vozio, u transportu je dobar ali za neke ozbiljnije radove trom. Sto se tice tanjiranja ko je vukao tanjiracu da drvenim lezajevima od 20 tanjira i tanjiracu sa metalnim 24 tanjira zna da se ova lakse vuce bez obzira sto ima vise diskova, A sto se tice tanjiranja odlicno je :ppozdrav:
 
Ako to kaze da je 542 najpromasenija serija .Ja sam imo i jedan i drugi mogu ti reci da je 542 puno jaci .zbog tezine .ima jacu hidrauliku, jace batake konforniju kabinu ,moja je orasje.5 brzina ima ,preso je preko 10000 hilada sati menjac ni jedan kvar.A 539 ima samo jednu prednost kad mu je tesko on proklizi pa nikad nemozes preopteretiti motor.Ali i to je diskutabilno dal je to prednost,koliko puta mi se desilo da nemoze da izvuce prikolicu iz njive samo se ukopa.Sem motora oni nemaju nista slicno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh