Koje sorte soje sejete ?

Sejemo Balkan
Ove godine bih posejao i zp sortu, ranijeg zrenja (mislim Lidiju :sta: )
Da uklopim za ishranu stoke.
 
@kurkela
Zp sorta soje ZP015 je 0 grupa zrenja dok je ZP Lidija II grupa zrenja.
 
Prosle god.sam imao Savu,Gorstak i Balkan. Najbolja je bila Sava. Ove god. cu probati Rubin,Triumf i Idilu ako uspem da nabavim seme. :sreca:
 
Sejem Balkan, prošle godine sam probao na šest lanaca Gorštak. Ne sviđa mi se dosta kasno je sazrela ,jako visoko porasla ,polegla jedva sam je kosio
 
Ljudi ako nekome treba semena soje sorte Rubin i Trijumf neka mi se javi preko privatne poruke. Sledeće nedelje ćemo je najverovatnije selektirati, pa da povećamo količinu ako ima zainteresovanih. Klijavost je proverena i iznosi preko 90%. Cena prava sitnica 50 din/kg. Što se tiče količine imamo nekoliko tona, ne verujem da će biti toliko zainteresovanih, ali da i taj podatak iznesem.
 
moze li jedan savet,,ako je neko iz Backe tj.opstina Vrbas :cao: da mi pomogne u izboru sorte soje...koja je na ovim prostorima najbolja,,a da nije Balkan?? :ppozdrav:
 
Triumf je odlican po rodnosti, malom gubitku u zetvi [ zrno ne ispada posle kise, cime je dozvoljena veca tolerancija u vremenu obavljanja zetve], seme je sitnije [ manje kg. treba u setvi ].
Po zavrsetku vegetacije Triumf stoji vertikalno. Vizuelno ne obecava mnogo: Nije visok kao Balkan, ali kilograma ima...
Jos jedna sitnica mi je privukla paznju: Na stabljici su uocljivi suvi brkovi koji u zetvi daju dodatnu masu koja ne dozvoljava ono veliko ispadanje zrna iz grla kombajna. Setva: do 500000/Ha.
To je moje iskustvo iz prosle god. :cao:
 
Nazad
Vrh