Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Hteo bih da smanjim normu prskanja (potrošnja po hektaru) na 134-135 l/ha. Brzina kretanja je oko 8.3 km/h. Po Lechler aplikaciji za trojke dizne za navedenu potrošnju i brzinu kretanja odgovara pritisak od 1.9 bara. Koristim Lechler IDKT trojke. Zna li neko kako se ponašaju IDKT trojke na 1.9 bara? Ja sam do sada sa njima prskao na 2.9 bara i tu rade odlično, a sa manjim pritiskom nemam iskustva...
 
Povecaj brzinu na 10 km/h,mali je to pritisak ,lepeza mlaza je losija,a i kapi su sigurno bas krupne,pitanje koliko dobro pokriva sitne korove.Ja koristim aragove tfa dizne,ali imam krajne od lechlera idkt (zbog 120 ugla mlaza),pa vidim iz kabine kako rade i jedne i druge,obe su lose na 2 bar,tj bar se meni licno ne svidja kako rade ...a i kad ima vetra,a ovde ga ima uvek maltene,na tako malom pritisku vetar lako kvari lepezu mlaza.
Ja sam i zbog toga presao ove godine na dvojke dizne,a i hteo sam smanjiti jos potrosnju vode.Od kako je pocela sezona prskanja,vecinom sam njih koristio,nisam okretao nosace na trojke dizne sem 2 puta zbog zemljisne hemije....
 
Žali mi se komšija da nije mogao danas da prska, vetar jako duva i sve mu je markire oduvao( najlon kese).
 
Hteo bih da smanjim normu prskanja (potrošnja po hektaru) na 134-135 l/ha. Brzina kretanja je oko 8.3 km/h. Po Lechler aplikaciji za trojke dizne za navedenu potrošnju i brzinu kretanja odgovara pritisak od 1.9 bara. Koristim Lechler IDKT trojke. Zna li neko kako se ponašaju IDKT trojke na 1.9 bara? Ja sam do sada sa njima prskao na 2.9 bara i tu rade odlično, a sa manjim pritiskom nemam iskustva...
Mislim da sam jednom na jednoj maloj parceli prskao sa 1.5 bara. Meni je bilo ok.
 
Ja sad prskam oko 17 km/h. Sa IMT-om sam išao oko 13 km/h.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh