Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Ja koristim 3.lehler plasticna idkt.
Ja sam prezadovoljan,jako lepo rade na malom pritisku i pokrivenost im je odlicna,malo vode po ha a veca brzina. Nisu za neki jaci vetar,tu je vec idk u velikoj prednosti
Na kom pritisku radiš sa njima i sa kojom količinom vode?Koja sita imate u nosačima i da li ste ubacivali ili menjali neki filter na prskalici za finiji?
 
IDTA je čini mi se bolja opcija, nekako univerzalna. Isto u 2 mlaza ali pod razlicitim uglovima, od 30° I 50°. Jedino što traži nešto veći pritisak, koliko mi se cini. Moze se koristiti I za veće brzine u odnosu na IDKT. Radi se samo u keramici i cena joj je oko 1560din. Dok je IDKT keramicka oko 1250din i plastika 780din. Trebaju I sita da se promene u zavisno od tipa dizne. Takodje preporucuje se postavljanje jednog filtera samocisceceg izmedju pumpe i razvodnika, mada mislim da ovo niko ne ubacuje.
Prednost IDTA dizni je što se jednostavno otvaraju i lakse čiste.
Gledam ih već duže vreme, ali kad vidim koliko treba da dam novaca, odmah se oladim
 
Ja koristim IDKT 4. Ovo za gusce sito svuda pise, posto su dva mlaza ispada kao da su dve dizne 2, mada licno mislim da ne mora. Protok zavisi od one rupice na drugom kraju dizne, ne na onom gde su dva mlaza. Tu gde su dva mlaza je veca rupa jer izlazi i vazduh. Bar se meni tako cini, mozda i gresim.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja koristim IDKT 4,sita su 60 masa,nema problema sa zapusavanjem,mada je i cista voda.
Mana je da mora da se peru spolja,tjs one rupica gde ulazi vazduh,kada se prska okopavina i kada leti prasina hoce da nalepi,ali isprska se crevom i gas.
Kod mene su keramicke i rade na 4,7bara,12km/h,197lit/h.
 
Kod mene su sita od 100 masa,mnogo zavisi koja se hemija koristi,najgore je prvo prskanje psenice,zato sto je koktel od 4-5 sredstava,u tom slucaju posle 100kj uzmem i operem sita,to je posao od 15minuta. Kad radim kukuruz i suncokret,nema ciscenja sita dok traje prskanje. Ja radim sa pritiskom od 2.5bara
 
Ja trenutno imam sita od 50 i koristim ID 03.Da li da stavim samo predfilter od npr 80 m a da ostavim 50 na diznama?Razmisljam da uzmem idkt 04.Daju mi predloge sa ubacim linijske filtere od 80 m na svaku granu pa ne znam za koju varijantu da se odlucim.
 
Odakle uzimas vodu?Ako je cisto nemas potrebe da bacas pare,ja sam na crevo od cisterne stavio mrezicu od sita od brasna,nema nista da zucne,jedino mikro pesak,posto koristim vodu iz bunara,problem sto riba dizne,kao peskarenje.
 
Ali ako polako zapusava neces primetiti dok ne vidis da ti polako ostaje vode od one koje si naumio,drugo je kad odma zacepi,stanes i ocistis,ovo se ne uocava brzo a ostaje manje okupano.
Ja sam isto koristio gusce sito ali mikro sranja zapuse,kroz ova sita na ovu diznu izlete napolje bez problema,prosle godine 120.000lit vode bez stajanja.
 
Znam sve sto kazes. Ja sam se uhodao,znam kad najvise zapusava i onda s'vremena na vreme dok sipam vodu odvrnem 2-3 dizne i proverim zapusenost sita.
 
Sipam vodu u dvoristu ali pumpom iz bunara za navodnjavanje zbog brzine . Vatrogasno crijevo prskalica puna za minut a na crijevo stavim sinteticku majicu ili slicno duplo. Dosta pijeska ostane na njoj pogotov sitnog koji bi i prosao.
 
Kupih IDKT 03 dizne, I nisam nesto oduševljen. Prvo probao kukuruz da prskam, ali vetar je nosio tog dana i nije se moglo sa njima prskati, pa sam prebacio na IDK 03, i sa njima radio bez problema. Da sam znao da ih ovako nosi vetar, kupio bih 04 kao što sam prvo hteo, I koristio ih samo u pšenici. Ali čitajuci ovde da neki rade sve sa njima, i da su zadovoljni, ja se odlučih da kupim 03, I radim sve sa njima, ali prc, mada Milovanom post ni promakao. Pa ako neko nije zadovoljan sa IDKT 04 I hteo bih da menja...
U poređenju zaštite pšenice u cvetanju sa IDK 03 diznama, nisam primetio neku razliku u okupanosti mase, bas sam prebacio jedan deo, i tako oprskano, izašao gledao, razlika neprimetna. Možda je klas bolje okupan ali sa malo vode sam prskao i sitne su kapljice pa ne moze ni da se uoči kao na lišću.
 
Nazad
Vrh