Koje dizne koristite za prskalice i koliko vode trosite po KJ/Ha

Ima li neko tabelu za dizne za vetar.
Koliko bari treba i koje dizne da bih bacio 200l vode po ha brzinom od 8km/h?
 
Prskam trojkama na 3,5-4 bara, pošto skala skace. Bacam 200l vode po ha. To sam nastelovao po tabeli.

A jos bi više odgovaralo ako bih mogao da prskam sa 150-170l po ha. Uglavnom prskam protiv korova na zeleno i protiv bolesti u psenici. Prskanje na crno definitivno necu raditi vise...
 
Prvo kupi dobar manometar ,imaš u mernkorn odlčan,inox kućište ne skače ni milimetar a 3,5-4 bara je razlika od ravno 12%.
Možeš i aplikacijom na telfonu primer 8 km,170 l po ha ,pritisak treba biti 2,7.
 
evo slika
48bb2edfd8cc1bc36ee8c31365f1afb4.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Glicerin je unutra .ja sam hteo kao ovaj sa druge slike 100mm samo sksla 0-10 bara ali nema sa navojom od 1/4 pa mi nezgodno da ubacim reducir zbog creva. Do sada je bio agromehanikin i skakao je za 0.5 bara što mi igralo po živcima samo tako.Uzima sam neke druge stvari i aj da orobam.Prezadovoljan,mana je jedino što nema zeleno,žutu i crvenu podlogu na koju smo svi navikli.
bff4a9b09c2ff465c2df21dcce00a8a4.jpg
f2b69128f8abc711ad33c8da5576fa87.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
na prskalici mi došle lechler dizne plave nose oznaku 478, koji je promer tih dizni po boji bi bile 03 a po oznaci?
 
Meni neće novi manometar da radi,neće da se pomeri.Probali na nekom kompresoru,radi.Šta može biti na prskalici?Inače prskalica radi lepo ali manometar ne.
 
Probaću ali tek za 3 nedelje,kad dođe prskanje pšenice.Kako i gde mogu da vidim da li ima pritiska u komori na pumpi?Pumpa je skroz dole i nema nikakav pokazivač.U pitanju je AM 440 litara 8 metara grane,stara 7-8 godina.Radi 4 hektara.
 
Nazad
Vrh