Ko je raspoložen za akciju

Odg: ko je raspoložen za akciju

moramo ustanoviti sta bi tacno menjali....pa onda tekst...
najbolje bi bilo promeniti vlast komplet
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

slažem se sa draganom dosta je bilo udri po seljaku ajde malo da bude udri po gospodi ministrima da seljaku malo dođu bolji dani
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

spisak stvari koje ne treba uvoziti : zito ( bilo je godina kad je rodilo ko blesavo a oni uvoze neku shnj klasu psenice pravdajuci se da je za stocnu(ljudsku ishranu)
suncokret
kukuruz
meso
stvari koje treba izvoziti : sve gore navedeno
mleko i mlecni proizvodi (kriminalno je sta rade mlekare otkupljuju mleko za 21 din a prodaju isto to mleko upakovano za 80 din strasno . drzava da zastiti proizvodjace tako sto ce odrediti koliko mora da kosta mleko na otkupu i u prodavnicama ) da svako nadje svoju racunicu )
Meso sve vrste u najvecim kolicinama jer mi imamo kapacitet ogroman a ne iskoriscen zbog ne stabilnosti cena

1. i sto je najvaznije : preorijentisati se sa evropske unije na rusiju koja ima ogroman potrosacki apetit i kapacitet napraviti sa rusijom sporazum o ugovorenom izvozu
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237157032[/time]_________________________________________________
recimo ja bi mogao da proizvodim oko 50 bikova i mogao bi da napravim prostor za 20 krmaca
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Dragan18 je napisao(la):
spisak stvari koje ne treba uvoziti : zito ( bilo je godina kad je rodilo ko blesavo a oni uvoze neku shnj klasu psenice pravdajuci se da je za stocnu(ljudsku ishranu)
suncokret
kukuruz
meso
stvari koje treba izvoziti : sve gore navedeno
mleko i mlecni proizvodi (kriminalno je sta rade mlekare otkupljuju mleko za 21 din a prodaju isto to mleko upakovano za 80 din strasno . drzava da zastiti proizvodjace tako sto ce odrediti koliko mora da kosta mleko na otkupu i u prodavnicama ) da svako nadje svoju racunicu )
Meso sve vrste u najvecim kolicinama jer mi imamo kapacitet ogroman a ne iskoriscen zbog ne stabilnosti cena

1. i sto je najvaznije : preorijentisati se sa evropske unije na rusiju koja ima ogroman potrosacki apetit i kapacitet napraviti sa rusijom sporazum o ugovorenom izvozu
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237157032[/time]_________________________________________________
recimo ja bi mogao da proizvodim oko 50 bikova i mogao bi da napravim prostor za 20 krmaca
:bravo: :D :D
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

vezano za ovaj ugovor sa rusijom npr. da ugovorimo proizvodnju lupam sad 50 bikova za godinu dana i da svake godine isporucujemo i povecavamo ugovorenu isporuku slicno i sa ostalim
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Naravnom svi smo za!!!!
Ali ima li na forumu neki pravnik, ekonomista...koji moze da nasim zahtevima malo zvanicniju formu, potkrepljenu zakonom?
Ako ima ja bi ga zamolio u svoje ime da izdvoji nesto vremena, i sroci neki tekst, koji cemo proslediti dalje na adrese nadleznih!!!!
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

A Rusi nas neće terati da primenjujemo zakon o "zabrani diskriminacije", nego ćemo morati da primenjujemo zakon o "obaveznoj konzumaciji votke"... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

e pa mi imamo clana novinara iz vecernjih novosti pa bi ga zamolio ovom prilikom ako cita da se javi jer ce ministri najbolje tako preko medija ako budu prozvani reagovati ...znaci 1)korak posaljemo u novosti u blic u press
2)posaljemo u ministarstvo sa hitnim odgovorom
3) ako ikako bude trebalo osnujemo fond u koji bi svako uplatio koliko moze para i stim parama platimo advokata da brani nase interese jos bolje kad bi imali clana advokata
4)ljudi nista mufte nista cufte ako cemo raditi nesto da to bude kako treba i posteno
a ne neko da gleda samo svoju neku korist i sto bi ja dodao a to je posto sam ja mlad neki od starijih clanova trebaju da iznesu na svojim ledjima deo operacije a sve to cemo se dogovoriti na sajmu poljoprivrede u novom sadu !!!!!!
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

drugovi proleteri, zaboravite rusiju. rusija i ukrajina su izmedju ostalog "krivci" za danasnje cene.prosle godine im je sve rodilo k'o blesavo.naucili su ponesto o poljoprivredi i sad zatrpavaju trziste viskovima.
do pre par godina ukrajinci su "odmarali" zemlju svake druge godine.znaci nisu sejali nista, vec samo orali...neko im pre 200 godina rek'o da tako treba. e sad im je neko drugi objasni da to bas ne mora tako...rezultati se vide..a imaju najplodniju zemlju u evropi.mali ih klima yebe, ali prostora za napredovanje ima jos iha-haj...nasa jedina nada je da nafta opet skoci.a nece skociti dok kriza ne prodje i potraznja ne naraste..mogu da vam mrsomudim jos na 5 strana ali to je u principu to.
pripremite se na sranja i gubitke bar jos godinu dana, pa ko prezivi - pripovedace...
sto se vlade tice, jedino sto treba da uradi je da poveca subvencije.jedino tu moze i treba da se mesa.a posto kera nema zasta da ih ujede nece se mesati ni u sta.
od garantovanih cena nema nista.to je siguran put u propast.
da ostavimo za momenat pricu o zlim preradjivacima koji nas eksploatisu po strani.
uljare su prosle jeseni lose prosle sa suncokretom. preplatile su ga.s tom cenom placenom nama, oni ne mogu da proizvedu ulje a da budu konkurentni na svetskom trzistu, jer su madjari i rumuni placali manje. jos jedna ovakva godina i oni odose pod led.a za koga cemo onda proizvoditi?
pokusavam da ne gledam stvari samo s naseg pendzera.treba iscupati od njih svaki dinar - da se razumemo! ali ako propadnu, propadamo i mi...a sredinu je uvek tesko naci...
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

a u novine posaljemo da smo vec poslali pismo ministarstvu i kazemo da ako demantuju da lazu :D :ppozdrav:
@tarana
A sto ako nafta poskupi? sta ce se to desiti?
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

ako nafta poskupi, raste tražnja za kukuruzom jer se isplati preoizvoditi etanol.ako raste kukuruz raste i soja i pšenica...
a blic?
pa priličnu količinu gluposti čovek može da pročita u dnevnim novinama..
sa 6-6.5 miliona tona kukuruza i prepolovljenim stočnim fondom, bojim se da viška ima. a cenu vidimo svi.da je otimačina za kukuruzom, ne bi bio 7.5 dinara.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Ima nesto u ovom sto tarana prica.... A mi bi voleli da je otimacina!
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Zasto jedino mi u Srbiji-Vojvodini jedino dozvolimo da nas tretiraju kao zadnju rupu na svirali,pogledajte kako su se paori-farmeri komsije Hrvati udruzili i blokirali puteve,zbog male cene mleka i psenice-svugde se ljudi bore za svoja prava samo mi cutimo i patimo se dok se pojedinci bogate preko nasih ledja.Interesuje me sta misle drugi forumasi o ovome?Da li treba da se ugledamo na komsije i da prestanemo da radimo za drugo i pocnem malo i sebe gledati i boriti se za svoja prava,ja mislim da selja njima treba i sutra i prekosutra i mislim da vise nije tolika ovca za sisanje.pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

ja sam to gledao pre 3 dana i mislim da to isto treba napraviti i u srbiji...samo dobra organizacija i blokada puteva pa sta bude videcemo :ppozdrav:
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Tesko cemo se mi udruziti,zato nam tako sve i ide,zato sto nismo slozni-nego znas onu nek komsiji crkne krava,ili ma nek nema ni ja a ni on.Ma sta da kazem :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Nas selja nije organizovan a kad pokusa da se organizuje ti koji to pokrenu prvi i pokleknu. Nemamo sindikat (barem ja za njega neznam) a mislim da je to osnov da nas iko iz vlade shvati ozbiljno. Setite se samo sta uradise sa subvencijama za poljopenzionere i to uredbom mesec dana posle zavrsetka obnove gazdinstva.Mislim da se ovo ministarstvo ne bori za nas nego...
 
Nazad
Vrh