Kočnice na traktorima

Da li ta savremena tehnološka naprava liči možda na pumpu za gume od bicikla u koju se sipa uk ulje?
Ni približno!

- - - - - - - - - -

Kod nas se luftira na taj sistem.Hoces da kazes da smo mi majstori primitivni ako nesto radimo kako imamo mogucnosti,a tehnologiju nas narod nevoli da prati jer za te filozofije nema para.Brate mnogo dopustas sebi da vredjas svakog.

Zašto ste se Vi osetili prozvanim i nisam rekao da su majstori primitivni.Ako ne znate da čitate ponovite gradivo osnovne škole.Pričao sam o alatu koji se koristi za te svrhe, a na koji Vi način radite to je Vaš način izvodjenja radova i Vi nastavite tako.Samo mi nije jasno zašto onda koristite dizalicu jer i to je od novijih alata a Vi očigledno volite one iz Mezozoika kada se umesto dizalice podmetao balvan pa komšije podignu traktor dok Vi zamenite točak.
 
e može da bude i to nego kere nigde nema na vidiku.mora da je zbrisao da ne podmaže nove gume

nego dragane jel ovo beše ona tvoja prerada sa glavnim cilindrom od zastave?ovo su spojene kočnice jel da?nemaš levo-desno posebno?
 
Imam problem sa kocnicama na Landiniju 9880. Koce one ekstra i jednako oba tocka koce samo sto kada stiscem pedale kad dodjem do pola onda odjednom zablokiraju, nece postepeno da hvataju. E sad ne znam sta da mu radim. Ima li ko kakav predlog? :ppozdrav:
 
Evo kako sam ja uradio kocenje na 560.
www.dodaj.rs
[/URL]
20130828104135.jpg
[/IMG]
20130828104155.jpg
[/IMG]
20130828104225.jpg
[/IMG]
20130828104621.jpg
[/IMG]
 
Dobosi su od pratece osovine mercedesa. Znaci moraju da budu "ravni "da bi se upasovali na srce felne.Drzaci paknova se vare na trubu, kljuc se produzavva malo.

- - - - - - - - - -

na videu se vidi mnogo vise nisam mogao sve slike da ubacim ovde.

A o funkcionalnosti nema problema staje kad god pozelis i gde pozelis. Znaci ceo kocioni sistem je uzet od mercedesa i samo stavljen da traktor.
 
Imam problem sa kocnicama na Mahindri,kocnice su bez hidrocilindara(suve)sistem je kao kod Mtz-a obloge kuglice ploce itd.Imam problem jako skripe pri kocenju to para usi sto se tice kocenja zakucava ali cuje se u trecoj ulici,nisam pametan sta da radim da resim taj problem???
 
Nazad
Vrh