Kočnice na traktorima

Prosli vikend su mi otkazale kočnice na 578 u četvrtak sam (Majstor) ih je opet namestio izaslo me je manje od 100e tačnije 9500 :ppozdrav:
 
I mi smo danas menjali glavni kočioni cildar na 560,ovo je treći u poslednje 3 sezone, jbm ti imalu privredu i njhove delove :udri: :udri: sad sam stavio zastavin,pa baš me interesuje koliko će ovaj da izdrži!!!!
 
To sam rekao jer imam kolegu koji ima IMT 560 ili lupa glavom u sajbu ili mu treba 4 metra da stane malo kad na zelenu granu moze snjim.Najveci je problem sto zivi na takvom terenu da nikad akumulator netreba na njemu jos je tvornicki a bremze moraju da rade.
 
Dodji druze u klenje kod majstor ALADNA i neces imati vise nikada problema... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
NEMOJ BRATA DA MI VEREDJAS!!! :zli: :zli: :zli: :zli: :nono: :nono: :nono: A i nismo pricali o opravci automobila vec traktora... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
vidim da se prica o kocnicama pa se osetih posramljeno... Na mom zetoru 5711 vec godinama nemam kocnice i odlucio sam ove zime da ih ugradim. Interesuje me da li ima iko iskustva da mi skrene paznju na sta moram paziti kada budem rastavljao traktor. Znaci menjao bih sve od glavnog kocionog,obloga ,cevi... Gde nabaviti delove po kojoj ceni se krecu... svaka informacija mi je dobro dosla
:cool:
 
Nema tu neke prevelike mudrolije oko zamjene kočnica na Zetoru. Uglavnom kad ih budeš rastavljao obavezno popusti obloge od ručne kočnice da te ne bi smetale kad budeš vadio bočni reduktor. Obavezno promjeni sve semeringe i gumice. Svi novi dijelovi te ne bi smjeli izaći preko 90€.
 
Bosonoga je napisao(la):
Svi novi dijelovi te ne bi smjeli izaći preko 90€.
Ako je 90 evra onda to nije skupo, pre neki dan sam uzimao za ursusa doboše, paknove, cilindre u točku, opruge i semeringe i koštalo je negde oko 140 evra, a za zetora su skuplji delovi. (ponesi 300 evra pa koliko ti prodavac vrati kusur to za pivo). Poz.
 
Kosjerac je napisao(la):
Ako je 90 evra onda to nije skupo, pre neki dan sam uzimao za ursusa doboše, paknove, cilindre u točku, opruge i semeringe i koštalo je negde oko 140 evra, a za zetora su skuplji delovi. (ponesi 300 evra pa koliko ti prodavac vrati kusur to za pivo). Poz.

Ja nisam računao doboše u većini slučajeva oni se ne moraju mijenjati. Zetor 5711 ima iste kočnice kao i Urusus c 355 te možeš slobodno da kupiš i jeftinje Ursus dijelove. Ja kad sam na svome Zetoru 4718 kupio sam novo; semeringe, pakne, glavne cilndre, unutrašnje cilindre, cijevi. Sve skupa me izašlo 80 €.
 
другари пуно вам хвала на информацијама! од недеље крећем на посаао па ће бити слика.поздрав :D
 
Nazad
Vrh