Kočnice na traktorima

Ja na 558 nemam kocnica godinama, radio sam ih nekoliko puta ali kratko traje pa sam odustao od njih... Sva sreca menjac me jos nije izdao pa uspevam da zaustavim.... ::lose::
 
I ja imam problem sa kočnicama na IMT 558 od pre oko godinu dana sve su slabije kočile i sad u opšte ne koče.
Posle sejanja bi trebalo da se one nameste ako bude bilo vremena i ::novac::!
:ppozdrav:
 
Posto moj kum pravi na IMT 560 kocnice i pati se saznao sam da je par likova u selu napravilo neki mehanizam koji ne radi preko ulja nego mehanicke od tada nemaju problema a fino koce, kako neznam jer nemam imt
 
zdravo svima ja imam 558 iz 1968 godine inemam problem sa kocnicama ,sve sto je potrebno sam odrzavam. pri zameni obloga kocionih lamela obavezno menjam semeringe na osovini jer ako ulje iz reduktora ili menjaca dospe na lamele obavezno blokira tocak.u potisnom elementu ili petljacu ima tri kugle koje moraju biti glatke a ne korodirane malo ih namayem mascu ya lezajeve isto tako one tri opruge moraju biti nategnute a ne labave ja sa tim kocnicama nemam nki problem ine blokiraju mi.
 
@ milanristicks: tako sam i ja radio kocnice, ali vise od tri meseca nema sanse da sluze, ima kod nas nekih majstora koji nesto prepravljaju i garantuju za to ali traze mnogo ::novac::
:ppozdrav:
 
@ zorancile
Ja se mnogo ne razumem u mehaniku, a znam da majstori navode nekoliko razloga: prvi propustili semerinzi ulje, drugi voda i treci da "silujem kocnice", sve u svemu ja sam odustao od njih i vec godinu dana ih uopste nemam.... :ppozdrav:
 
e moje kocnice ne da kocu vec zablokiru ali ne jako u pitanju je 577,sta da radim?danas sam isao da drljam i osetio da nesto smrdi vec je bilo kasno,kad sam video da se usi iz trube popizdeo sam.onda sam zakocio levi tocak i dao gascinu i u rikverc i jedva odlepio pakne.sve sam ugradio novo sta da radim?
 
@ zzivica
Kvari ga ponovo. A proveri jel su ti dobri hidraulicni cilindri, i glavni i radni, da li se vracaju ili zaostanu pomalo....
 
Ja ima dva traktora 560 i 585 pošto rade u šumi obavezno je imati kočnice radi svoje bezbednosti . U proseku one služe od 2-4 godine i sam ih radim. veoma je bitno ne skakati po njima jer tad obično procure i više kočenja nema.
Post je spojen: [time]1277713317[/time]
_________________________________________________
a ušo sam tako u šemu da kočnice niko u kraju bolje neradi od mene osnov za dobro kočenje su novi delovi (centralni ,glavni kočioni aparat može da preživi zamenu dva para zadnjih i dve promene feroda.
Post je spojen: [time]1277745828[/time]
_________________________________________________
a kočnice kod svih traktora od 560 pa do 5100 su iste (osim mokrih kočenja)
 
Kod Imt sa hidrauličnim kočnicama se pokazalo da duže traju one koje se redovno koriste, nego one koje gazda "štedi" pa ne koristi... te zardjaju za godinu-dve.
 
Moje na 577 su katastrofa...rucna jos i koci,pa mislim da su u pitanju cilindri iznad papucica...izluftiram ih i koce pomoz boze,ali posle par minuta ko da nista nisam uradio...
 
Da,tu nevolju sam imao sa ursus 902:
2sba26s.jpg

2ikxijb.jpg

Nakon ciscenja i ugradnje novih delova:
35ddsmt.jpg

2qk11df.jpg
 
Nazad
Vrh