Kembridž-valjak

Pa na kembridz valjak nebi smela da se lepi zemlja posto su elementi svaki za sebe i svaki radi zasebno na osovini tako da nepostoji mogucnost lepljenja!
 
Naravno da se lepi kad je sve novo i utegnuto, samo ga proteraj po putu letnjem gde je tvrdo i sve ce ispasti, lepice ti se sve dok se elementi ne usijaju, posto je odlivak nov .
 
Valjanje kukuruza
cf444135b5605106747232c6504eefb5.th.jpg
94fa4f7c1d7a9db5fcbf1e77915b44e3.th.jpg
 
Nije da hvalim ali su najlepse masine :haha:

Zahvaljujem se svim mojim kupcima i nadam se da ce biti zadovoljni sa nasim proizvodom, voleo bih da cujem i kakva su iskustva u radu sa valjcima.
 
Dužina da je što kraća a širina jedno 2,8 metara mu je puna kapa za nošenje,a vući na njivi može i 4,2 metara.:cvetic:
 
Vidim da na fergusonu imaš zaštitni ram,jesu li na pregledu tražili atest rama i gde si zalepio nalepnicu?
 
Imas tu 1000 kg, 100 kg gore dole, zavisi od rama, nas valjak sa segmentima fi 450 mm 3 metra ima 1100 kg, ovde je jedino ram mnogo slabiji i laksi a segmenti su tu priblizno.
 
Bukur,da li ferdža može da radi sa ovim vučenim i kad je malo veći,jre koliko čujem najteže ga je nositi,a po njivi se lako kotrlja.Zato pitam da li razmišljam dobro da bi mali traktor možda mogao i neki veći valjak koristiti ali da je vučen a ne nošen?
I jel ima neki popust za veće vučene valjke ako se kupuju za siromašne paore sa malim posedom i malim traktorom?
 
@Aco nasmeja me sa ovom poslednjom recenicom....a onda na trenutak ne znam da li da se smejem ili placem od istine surove....
 
Nazad
Vrh