Kavezi za prasenje krmaca

Ispade da ja ne znam koliko treba boksova a držao sam svojevremeno i po 20 krmača. Samo sam hteo reći da je ponekad potrebno i nešto više od teorije.3 boksa mogu da pokriju i 12 krmača ako sve teče normalno i po idealnom rasporedu pripusta i prašenja. Samo što to nije baš uvek tako. :ppozdrav:
 
Puno hvala svim članovima foruma na izdašnim savetima. Jasam početnik imam trenutno jednu krmaču i danas odbijam prasiće jer krmača traži brava. Prasići imaju četiri nedelje i super su pre nedelju dana sam postavio fotke .A ima još dve nazimice koje takođe treba za mesc dana da pripustim sad imaju oko sedamdeset kila. Ako bog da da sve bude kako treba biće prasića oko nove godine.Sadću da ubacujem ukleštenja u postojeće stare obore. A pitaosam za deset krmača jer hoću da pravim nov objekat veličine otprilike 6 x 10 metara nadamse daće to biti dovoljno velik objekat za desezt krmača. JOŠ JEDNOM SVIMA PUNO HVALA NA SAVETIM I JAKOMISE SVIĐA ATMOSFERA NA OVOM FORUMU. Jako bi još voleo da se osnuje neko udruženje uzgajivača svinja da nas klaničari nebi iskorištavali.A ne samo klaničari nego i ovaj uvoznički lobi.Da sprečimo uvoz bilokakvok đubreta pored našeh kvalitetnih svinja treba udarti sa jakom propagandom na sva zvona kako je to meso očajnog kvaliteta i damuje davno istekao rok upotrebe a a naš uvoznički lobi to kupuje preko bo bagatelnoj ceni i uvaljuje našim građanima. Tubi kao prvo trebala država da interveniše ali pošto mi nemamo vlas koju interesuju naši sopstveni građani tako ništa od pomoći države .Nego mi dase lepo udružimo pa na sve medije koje možemo da prodremo objasnimo građanima šta kupuju . Uh jase baš raspričao . JOŠJEDNOM PUNO HVALA SVIMA NA SAVETIMA I LJUDI BEZ UDRUŽIVANAJ I ZAJEDNIČKOG IZLASKA NA TRŽIŠTE NEMA NIŠTA OD USPEHA i ::novac:: .BAR JA TAKO MISLIM .
 
Ja mu predlazem ovakav boks.
2ro0oxe.jpg

za pocetak
 
Katastrofa. 5 nazimica opraseno u 5 dana, ukupno 40 komada.
Jedna mi je oprasila cela 2 praseta!!!!
 
Nije, odlicne su majke, sa izrazenim refleksima, dobre dojilje, pazljive ali najverovatnije je greska moja - ili nisam dobro uocio estrus, ili je nerast bio malo "umoran". Probacu jos jednom, ovaj put vestacku oplodnju, pa ako se ponovi, onda ce stvarno biti kulena!
 
Koja je optimalna dimenzija prasilista? Imam posebnu prostoriju 5x4 gde mi je jedan ram,razmisljam ima li mesta da uglavim jos jedan.
 
Nikola, sto da uglavis kako ti kazes, kad ima mesta da se stave glat dva ukljestenja? Pricam Ti ovo jer je kod mene identicna prostorija (4*5) gde je smesteno ukljestenje. Opusteno moze da stane jos jedan kavez. Mada , za sad je samo jedan .. Nemam potrebe za drugim, prasici su mi za sopstvene potrebe i tov, nisu za dalju prodaju. Mada , kad su videli moju krmacu, lokalci (kako oni sebe nazivaju DOMORODCI :haha:) su dolazili i trazili da im ostavim po prase , za zapat :sta:.
Nego , da se vratimo na temu.. Glat , iz zezanja moze da se postave dva ukljestenja :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kod mene 210 duzina, 195 sirina.
Moj savet: Obavezno sa niskom ogradom koja traba da moze da se podize kako rastu prasici.

Najveci problem kako prici krmaci u toku prasenja!

Patos NIKAKO DRVENI, ili ako je drveni treba da je sa sto vise resetki (kao sto je naveo jedan clan ranije) i neravnina inace se klizaju i boje se da ustanu posle prasenja.

OBAVEZNO hranilica koja moze da se skida radi ciscenja
 
Patos OBAVEZNO DRVENI zarad zdravlja zivotinje. Naravno, sa prorezima da bi urin lakse odlazio .. A kako su daske poprecne , postavljene po sirini kaveza (vidi sliku gore) krmaca ne moze da se kliza. Jer, kad krmaca zeli da ustane , prednjim papcima se ustopuje u mestu, a onda se polako pridize zadnjim delom :D
Inace , moja krmaca nema nikakav strah od ustajanja..
Ako treba, evo slika.. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh