Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

verovatno da nećeš uspeti,jer treba mnogo papira a možeš je registrovati i na bele a to je oko 2000 din. godišnje
 
Ako je strana ni ne pokušavaj jer ti treba papir od fabrike šta sve treba da se prepravi.
 
Ja sam moju prikolicu preveo na moje ime, imam E kategoriju i dvokruzni sistem kocenja fabricki instaliran na traktoru. Mislim da ne bi bilo u redu da mi pisu bilo kakvu prijavu..
 
Tasta su drndali panduri kada je vukao moju kamionsku registrovanu na zelenu tablu.Nisu mu mogli ništa a baš su se obradovali kada su istrčali pred njega da ga zaustave.Ne znam kako bi prošao da je bela tablica u pitanju.
 
Ja kao i Bubu imam sve kategorije, mislim da mi ne bi mogli nista ako sa traktorom vucem kamionku?:sta:
 
14. Вучење возила
Члан 69.
У саобраћају на путу, моторном возилу могу да буду придодата највише два прикључна
возила за превоз терета, односно једно прикључно возило за превоз лица, а на ауто-путу и
мотопуту само једно прикључно возило.
Изузетно од става 1. овог члана, туристички воз сме да има највише три прикључна возила.
Трактор сме да вуче само прикључно возило за трактор, а остала моторна возила не смеју
да вуку прикључно возило за трактор.
Моторно возило сме да вуче само прикључно возило које не умањује његову стабилност.
Прикључно возило у коме се превозе путници може бити придодато само аутобусима у
јавном градском, односно приградском превозу

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.Nemojte biti u zabludi da sa traktorom možete vući ko šta hoće ! Zakon je jasan ko suza :osmeh: i u članu 69 ZOBS-a je lepo napisano ne vezano ko kakvu kategoriju poseduje.
 
Ok, posto kamionka sa belim tablicama se smatra da nije prikljucno vozilo za traktor, znaci da ne vrede kategorije C i E nista:ppozdrav:
 
Brena sa dvokružnim sistemom kočenja
d365d6335511388.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Već sam pisao otome,Ne postoji kategorija "kamionska prikolica"nego priključno vozilo i priključno vozilo za traktor.Traktorsku prikolicu može da vučeISKLJUČIVO traktor i ima trajnu registraciju a vozač trba da ima samo f kategoiju.Priključno vozilo(prikolica ,poluprikolica)vuče MOTORNO VOZILO (traktor je motorno vozilo)koje mora da zadovoljava teh.propise(uređaj za spajanje,zaustavljanje,masa opterećenje).Dakle ako imate doly komotno možete za trakror zakačiti poluprikolicu kadu i voziti 26t,naravno ako imate traktor sa opremom i snagom(koja nije zakonom određena).Tako je u EU kao i po našem novom zakonu.Polic se pravi kao pušta nas ,a i malo ko ima ispravnu kam,prikolicu da se ne lažemo.:osmeh:
 
Nazad
Vrh