Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti


13.02. Prva slika tek odvojena grana kolt podloge [od Mutavdzica] sa baznim delom na kojem stvara vazdusne korencice
06.03. Odradjeno kalemljenje istog dana kada sam i poskidao podlogu sa maticne biljke, stavio ih u saksiju sa vlaznim peskom i drzao taj period u podrumu.
 
Pa po nekoj definiciji amatersko bavljenje nečim je sve ono od čega se ne živi. U tom slučaju je broj kalemara u našoj zemlji velik.

Ono što je bitno da bi se bilo baš uspešno je da treba vežbati, gore u postu iznad je prikazana jedna super pokazna vežba kalemljenja koju svako može pokušati.

E sad šta je ruski sistem oko kalemljenja ne znam, pa ako može neki dodatni info.
 
Tehnika kalemljenja nije komplikovana i u današnje vreme lako je dostupna Ono što se ne može preneti video zapisima,knjigama itd. je pravi i pravilan izbor kompatabilnih plemki i podloga kao i prepoznavanje pravog trenutka za kalemljenje.
 
To kalemljenje sa bušilicom smo svi videli, sad ne znam koliko je to istestirano u prakci, bilo bi dobro da neko postavi slike ako je to radi, da se malo vidi.
 
Danas sam uzimao kalem grančice sa kruške. Pupoljci na donjim granama su već poprilično nabubrili dok na jednogodišnjim mladarima koje sam uzimao još uvek nema znakova vegetacije. Neznam hoće li to biti ok?
Trebalo bi da okalemim 50tak komada na podloge divje kruške koje sam jesenas posadio....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ruski sistem ,bar ga ja tako zovem jer sam to video prvo kod njih onaj sa bušilicom,možda i najlakši sistem.
Па баш и није. Проблем су опиљци који остају у рупи и ремете контакт (додуше, користио сам обичну бургију за метал). Можда да се бургија протера скроз па да се затвори калемарским воском?
još uvek nema znakova vegetacije. Neznam hoće li to biti ok?
То је у реду. Добро је да сокови у подлози крену пре и зато је фрижидер закон, да умири племке.
 
Ја сам пробао то са бушилицом на бадему и није ми успело.
Али некоме ће успети... Треба бити упоран.
 
Pa po nekoj definiciji amatersko bavljenje nečim je sve ono od čega se ne živi. U tom slučaju je broj kalemara u našoj zemlji velik.
....
Кажу да се аматеризам и професионално бављење нечим разликује у томе што се професионалци плаћају.
Све остало мора да буде на највишем нивоу...
Ако није професионално или аматерски онда може да буде хоби....
Е ту може и мало лабавије... 😉
 
To kalemljenje sa bušilicom smo svi videli, sad ne znam koliko je to istestirano u prakci, bilo bi dobro da neko postavi slike ako je to radi, da se malo vidi.
Od dvadesetak pokušaja samo se na jednom pojavilo lišće a sledeće god se i to osušilo .
Gledao sam neki klip gde se na mestu spajanja čak koristi lepak za drvo ( drvo fix ) pa sam naivno pokusao i ja isto
 
Nazad
Vrh