Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Da, tako bi trebalo ako se dobro primi, naravno ti si tu malo da pomogneš orezivanjem oko forme.
 
Kalemio sam na divlju trešnju na procep ( valjda se tako kaže ) plemke od komšijske trešnje ( ne znam koja je )
Ovo je druga god , sada je u ovoj fazi pa da priupitam da li je potrebno neko orezivanje ?
cfa0ec8be8d8888bf2b793fd8d4c7d3e.jpg
4e777edbae91d691e7336e3eb44a7937.jpg

 
Uglavnom na procep kada se kalemi stavljaju se tako dve pa se posle jedna sece skroz
Bolje sraste kada se dve stave, to je uloga druge plemke.
Mada moze se i ovako ostaviti na V uzgojni oblik, ali tu je stablo najslabije, e sad ostalo zavisi od rezidbe, ako je pustas koliko ona hoce da raste onda obavezno vadi slabiju, a ako je rezidbom mislis drzati na nekoj manjoj visini, tada biljka nece biti opterecena ni rodom ni lisnom masom pa ce raslje i izdrzati sve uslove.
 
Da li je to izolir traka od uzemljenja? :cao:

Sa čim di premazao ovo osnovno stablo, to je neka siva masa?
 
Izolir traka koju koriste električari,po mogućstvu da je rastegljiva i ne puca pri istezanju. Siva masa na debljem preseku je ,,fitobalzam" koji se kupuje u poljoprivrednoj apoteci,namena je da spreči dehidraciju debljih preseka.
 
Da to za dehidraciju znam da se koristi, ali nisam znao da li je kupovno ili je nešto iz kućne radinosti.

Inače za ove izolir trake, preporuka je da ne koristite one koje se mogu kupiti kod kineza i na pijacama, jer su u elektro radnjama malo skulje ali se bolje istežu bez pucanja.
 
Ja kupim onu foliju za kuhinju, i na cirkularu isečem na takve parčiće. Isto sra.e, drugo pakovanje a jeftinije....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja skinem u sred leta, kad se malo zasuši. Providna traka, odnosno streč folija, po rečima kalemara koji rade više ide za čip, a izolir traka za englesko spajanje.
IMG-20230324-114919-DRO.jpg
 
Ovo vam je najjeftinije sigurno jer mnogo vise namotaja ima na svakom koturu nego na kuhinjskoj foliji
otprilike 10x vise
 
Имам једну трешњу испред куће има преко 40год и полако почиње да се суши, пошто не зна нико која је сорта, а прелепа је сочни и крупни плодови ја би да је накалемим. Шта је набоље за подлогу и када је набоље калемити је?
 
Дивља трешња или магрива. Ако баш желиш на брзину да је сачуваш може и на вишњу али није најбоља комбинација.
Имаш могућност да узмеш калем гранчице и пошаљеш неком калемару и он ти пошаље готове и велике саднице у јесен.
 
Nazad
Vrh