Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Bolje da joj je poklonio 10 litara rakije, i onda se ne bi zvalo silovanje.::vadjenje_repe::::vadjenje_repe::
 
Pricao mi drugarov otac policajac u penziji. U susednom selu jedan covek bio poznat po kraduckanju. Seli u kafanu i pita ga drugarov otac kako krade sljive? Ovaj kaze samo po mesecini, skupi sto napadao, protrese skupi i onda opet protrese i vraca se unazad i gleda da ne zgazi sljive. Jednim priliko cekao ga komsija kom krao sljive, pored sljivara taj sadio papriku, doso sa zenom, vlasnik sljivara cekao u nekom siprazju, udje snaska i krene da puni skutacu sljivama ovaj izadje i pita sta radi kad snaska krene da se dere ovaj oce da siluje pa onda njen muz sa motikikom na vlasnika sljivara, covek gde ce sta ce pocne da bezi iz sopstvenig sljivara. Posle ga dugo zezali u selu zbig toga.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Bio sam pre par dana do BG-a, tacnije Kaludjerica i Lestane. Gledam po nekim dvoristima tresnje se crvene, a savile se do zemlje od roda i niko ih ne bere. Kod nas ih mraz obrao. Ma sve me nesto kopkaju i pridjem do jednog dvorista gde je tresnja bila uz igradu i uberem par komada. One bljutave nikakve. Ja sam tako naviko ovde kod mene da se nikom ne brani vocka da ubere, a mogo sam izgleda lose da prodjem. Kod mene ko hoce udje u dvoriste i jede koliko hoce. Ima par njih koji brane e njima stalno naprave neku stetu jer upadaju na brzinu i polome, pogaze i tako.

Jedna zanimljiva kradja je bila nekad davno dok je moj deda cepao drva za ogrev naidje tu neka komsinica i napadne ga tu nesto i krene svadja, a deda zivac. Medjutim ona u toj svadji uzuma drva i onako jedan naramak sakupi, a deda od besa uopste ne registruje sta ona radi. Gledali neki ljudi to sa strane i sve strepili da ne primeti jer bi je verovatno omandao sekirom u tom besu. Posle kad su mu ispricali on mislio da ga zezaju, uopste nije bio svestan da mu je ukrala drva.:osmeh:
 
Kod nas davno jedan domacin gazda sejao krompir i ljudi navalili da mu kradu po ceo dan ode on do njive,a pre toga se nacvrcao kad na njivi dve medicinske sestre vade krompir on uzme i strpa njina bicikla u gepek i kuci kad nije proslo malo eto milicije sa optuzbom da ih je hteo napastvovati sreca pa je bilo "sretno" vreme 90-tih pa se izvukao lako.Dogodine on dobije dozvolu za pistolj i ode na njivu kad ekipa vadi krompir u po bela dana on na njih lopovi majku vam je..bem i dum,dum par komada u vis kad odande iz pola njive lik automatsku pa mu sprzi rafal iznad glave kaze jbme ti krompir umalo da izginemo sede u kola pa bez kuci posle kad god bi se okupili ispred radnje uvek bi ga ljudi zezali zbog krompira!:osmeh:
 
Jednoj zeni neko krao rasad godinama iz dvorista. Jedne godine poseje samo ljutu papriku. Normalno nestane rasad, dodje jesen i cuje ona iz komsiluka od prvog komsije ljute mu paprike ne moze ajvar da se jede.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Najace su fore kod nas u ataru,kad dodje vreme kuvanja kukuruza,svi kucaju table u njivu sa natpisom "Prskan":osmeh:
Jel pomaze?
Nama jedne godine pokrali pecenke, deda djubrio, navodnjavao, izrodile ukrali pa za volovska kola. Uso neko traktorim napunio kola, milucija normalno samo zapisnik napravila. Od tada pecenka nam nije rodila evo vec 20 godina. Kazu u selu gde se kradu pecenke ne radjaju vise

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Zimus sam se vozio po Austriji i gledam pored auto-puta, sume, drvece oboreno, lezi, palo samo, a niko ga ne dira i mislim, jebote sta je standard, ne moraju da seku ni drvo za ogrev, verovatno nema ko, kada svi imaju dovoljno sredstava za zivot. Kod nas su sve obrstili zimus, cak i zbunje, ej majko Srbijo, siromasna si, bedna si, jadna si.... i kako da to prevazidjemo ???
 
Jel pomaze?
Nama jedne godine pokrali pecenke, deda djubrio, navodnjavao, izrodile ukrali pa za volovska kola. Uso neko traktorim napunio kola, milucija normalno samo zapisnik napravila. Od tada pecenka nam nije rodila evo vec 20 godina. Kazu u selu gde se kradu pecenke ne radjaju vise

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Verovatno pomaze za te koji bi stvarno brali za kuvanje. Meni nije zao i sto puta sam dao ljudima da beru za kuvanje. Najgore je sto ima par njih koji drze po 10-15 bikova,a ne obradjuju jednu saksiju zemlje,a poljocuvari bukvalno nicem ne sluze.
 
Ima ovde kod mene jedan komsija ribizle i kad dodje vreme berbe i deca pocnu da beru preko ograde oni stalno vicu kako su prskane i da ce da se otruju. Naravno da se niko nikad nije do sad otrovao pa ga jos i zezaju zbog toga.
 
Kod nas davno jedan domacin gazda sejao krompir i ljudi navalili da mu kradu po ceo dan ode on do njive,a pre toga se nacvrcao kad na njivi dve medicinske sestre vade krompir on uzme i strpa njina bicikla u gepek i kuci kad nije proslo malo eto milicije sa optuzbom da ih je hteo napastvovati sreca pa je bilo "sretno" vreme 90-tih pa se izvukao lako.Dogodine on dobije dozvolu za pistolj i ode na njivu kad ekipa vadi krompir u po bela dana on na njih lopovi majku vam je..bem i dum,dum par komada u vis kad odande iz pola njive lik automatsku pa mu sprzi rafal iznad glave kaze jbme ti krompir umalo da izginemo sede u kola pa bez kuci posle kad god bi se okupili ispred radnje uvek bi ga ljudi zezali zbog krompira!:osmeh:
Pa kad si izvadio štoljpi upotrebi ga,ne bud **greška.
E sad treba pkt nabavljati ,nije za zajebanciju.
 
Ovo što se bere za pojesti , odmah tu na mjestu, nikad se nije smatralo krađom. Problem su ovi što kradu za prodaju. Njima nikad dosta. Krala je ova što sam opisao i drugo voće i povrće pa je lokalni švercer zaustavio auto na cesti ispred njene kuće i na sav glas da komšije čuju, nudio teglice za zimnicu. :)
 
Проблем је у људској похлепи и грамзивости. У принципу не волим лење људе. Има их који седе пo цело лето под липама испред куће и чешу yaya док вредни људи у то време окопавају, заливају, прскају, ђубре воће, зноје се од рада... А кад дође на готовс као на тањиру онда лењо **greška подигну све са кесама и гајбицама.:osmeh: Пре пар година берем вишње и зовем комшије ајде да поделимо а они ма шта ће ми то.. Каже мајка ма однећемо им сока кад од вишње направимо... нису одбили. :)

- - - - - - - - - -

Ovo što se bere za pojesti , odmah tu na mjestu, nikad se nije smatralo krađom.
И у религиозном смислу није грех појести колико можеш а сад трпати у торбе јесте. Мада све и то зависи... Сиротињи би дао. Треба бити милосрдан.
 
Postoje tri vrste sirotinje. Sirotinja iz lijenosti, sirotinja iz neznanja i sirotinja iz znanja. Treba ih razlikovati i ne treba biti milosrdan prema svima.
 
Evo kako izgleda kupovina poljoprivrednih proizvoda u pojedinim njivama u Nemackoj.
Licno sam ovo snimio u blizini Ulma. Dakle, dvije njive, u jednoj dve vrste cveca a u drugoj jagode.
Ima kasa, pise koliko kosta koji cvet po komadu, uberes koliko zelis i ubacis novac u kasu(kasse). Gazda dodje povremeno oplevi njivu i pokupi novac iz kase.
Jagode kostaju 2.5€/kg, ima vaga gde sam meris. Beres sam, a imas pravo da pojedes koliko mozes.
Pored biciklisticke staze mozes videti jako puno bicikala pored, ljudi jednostavno dalje nastave pesice, pa se kasnije posle setnje vrate po bajs.



Sto se tice kradje, u Nemackoj ako si drzavni sluzbenik, upisuje ti se beleska koja te prati dozivotno, dakle nema zaposlenje u bilo kojoj sluzbi, moze samo gradjevina.
Tu belesku nasludjuju i deca pa i unucici. Pa vidi dali se isplati krasti..
 
E to je pravno regulisana drzava!Jbte koja je to kultura da sami mere i ubace pare u kasu,a da niko to ne opeljesi kanda ovi nasi jos to nisu nanjusili.
 
I nece jer prije 20-tak godina za razbijeni automat na ulici za zvake koji nije imao unutra ni 2E vrijednosti deport i zabranu ulaska. Tamo ako krades moras da imas i nekoliko kE mjesecno za advokata da nebi dobio spicastom cipelom u guzu:haha:.
 
Sada ste me tek razočarali, pa gde mi živimo, ovde ni ta tabla nebi dočekala jutro, a za novac (ako bi uopšte neko ubacio) ni da nepričamo, kradu sa njive kao da je njihovo, a i niko im ništa nemože...
 
Kako to lepo deluje na površini. Sitne pare niko ne sme da uzme, to je zaštićeno i uređeno. Tu sistem mora da postoji da se ljudi ne bi bunili i da bi postojao red bar prividno. Ali kad su u pitanju velike pare, ko te pita ...Kad jedan Folksvagen ugradi softver na 11 miliona vozila, kojim manipuliše (šta je to nego krađa? ) onda je i to nemačko poštenje. Jeste li čuli da je neko odgovarao za to? Milijarde evra opljačkane ali zato jagode niko ne sme da krade. :osmeh:

Plati se neka kazna a lične odgovornosti za uništenje životne sredine, zločin protiv svih nas, nema. Gde je tu pravna država? Skoro sam čitao na Špiglu da za podmićivanje u Nemačkoj (poštenoj privredi) ide godišnje preko 300 milijardi evra (tzv Schmiergeld). U svetlu VW afere su radili istraživanje, gde je ispalo da bi svaki 4 menadžer bio spreman da podmiti ako bi to donelo korist njemu ili kompaniji. (naročito su mlađi, od 25-34 godine, skoro 75% njih skloni korupciji :osmeh:).

A što se tiče zabrane zaposlenja, to važi samo u javnoj službi. Nema ograničenja za privatnu praksu.
 
Svugde ima lopova...
A da li ima podatak koliko je kod nas pokradeno, ovo na višem nivou, lično mislim da smo tu višestruko zaj... i nemce...
 
Nazad
Vrh