Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

30m22vk.jpg
[/IMG]

Prekljuce odem da obidjem vocnjak i pokosim malo.Ispred kapije nadjem desetak klinaca,razbeze se kad me vide i iz daljine psuju i kunu sto ne mogu da jedu moje tresnje.

Nije problem u par kila tresanja,nek preskacu i jedu,ionako propadnu jer ih ja ne berem.Kosim ja sa trimerom ceo dan.Dodje popodnevna smena klinaca i iz besa sto sam ja kolima usao u svoj ogradjen vocnjak i onemogucio im da udju i jedu tresnje oni zviznu nekoliko kamena i slome mi zadnje staklo na autu.Sta sad ja da radim.Klinaca nigde,razbezali se,niti sam video ni cuo kad je staklo puklo.

Otisao juce i promenio zadnju soferku i pukao 80e.Odem danas ponovo,a oni kao lesinari kad primete lesinu a lavovi su tu pa ne smeju da pridju,kruze oko vocnjaka,dobacuju,kunu,psuju i cekaju da odem.Sta covek da radi kad ne moze da zastiti upad na privatni posed.

Ogradu imam,ali ocigledno je da cu morati da se opasujem bodljikavom zicom kao u logoru,a najverovatnije ce tih par tresanja otici za lozenje i zamenice ih kajsije koje vec preovladjuju u vocnjaku.Kazu da na mladjima svet ostaje,kuku lele nama u Srbiji sa takvom omladinom.
 
To je do sredine gde zive i u kojoj odrastaju. Da ih ponudis da pokose travu i porade u vocnjaku sta treba nece hteti, a da kradu hoce.
 
Meni dvoriste nije ogradjeno do ulice i ispred kuce je bilo 4 tresnje i pored kuce imam jos jednu od kad znam za sebe i ja kada sam bio klinac moji roditelji su nam uvek davali da sa te 4 beremo kad ocemo i koliko ocemo i jedemo tresnje.

Znalo se u celom naselju i nikada nam niko nije dolazio krasti tresnje i kad sam ja odrastao i moje drustvo dosle mladje generacije znalo se po mraku nema branja tresanja da se nebi grane lomile i sva deca su cuvla ta 4 stabla kao svoje da su jednom su neki klinci sa strane dosli ovi moji iz komsiluka ih dovatili pa ih opeglali jer su slomili jednu granu i onda ih doveli meni da im ja kao sudim:osmeh: meni ih bilo zao pa sam im kao popisao imena da ih kao prijavim roditeljima i vise nisu dolazili da kradu.

Kad su se te 4 tresnje osusile celo naselje je zalilo za njima sad ovi stariji pricaju novoj generaciji klinaca kakve su to tresnje bile.Danasnja omladina nezna nista na fino sve bi na silu mada sto Bojcetic kaze ima tu i do kucnog vaspitanja i do sredine u kojoj zive na zalost.
 
@dačabgd, -IED- (improvised explosive device) je resenje za tebe :osmeh:

Imas na YT dosta linkova za 'ne smrtonosne' varijante... Uglavnom ukopane na nekoliko mesta i najjeftinije varijante su svakako potezne, mada sada ima i ovih sa senzorima pokreta, itd... A moje omiljene su ove punjene komprimovanim vazduhom ili sa Co2 i u kombinacijim sa nekim prahom :D A ako bas hoces da ih isprepadas, odes u prodavnicu "Arsenal" i kupi 'Widowmaker' petarde pa ukombinuj sa prahom ili kad si vec u Arsenalu, za hiljadu novaca mozes da kupis 5kg kuglica za AirSoft i njih da ukombinujes sa petardom tako da dobiju malo i po nogama (a za one koji ce reci da ce da im izbiju oko, NECE, testirao sam) :osmeh:

Ni moje dvoriste nije ogradjeno (donekle) a ja sam vise postavljao zbog kerova lutalica koji izgaze tamo po basti sve zivo...

A mozes i kod kineza da pazaris one stvarcice sa konfetama pa da napravis ovo: ( https://www.youtube.com/watch?v=52Y7EznlB3k )

I meni su pre nekoliko godina sredili staklo na kolima, pa posto nisu hteli da priznaju koje, kasnije su jaaako zazalili :D No, ako je tebi draze da dajes 80 ili vise evra od toga da zastitis sebe i imanje. I ako ce neko da me osudi zbog ovoga sto sam napisao, koliko god banalno bilo to sto smo i mi svi radili, ono je moje/tvoje vlasnistvo, ne celog komsiluka... A sto kolega Bojcetic kaze, sve je stvar osnovnog vaspitanja, a na zalost, danas ga u velikoj meri skoro i nema...
 
Kod nas su ucestale kradje alata , agregata i akumulatora u par sela i tek se sad radi na tome da se pohvataju . Ubacio sam alarme na senzor i sok palicu da ga dozovem lepo ako dodje a posle sta ga zadesi. Pas je zakon ali sad gledam u prodaji ima spravica i za njih na visoku frekvencu da ih otera pa nije cudo da i oni zakazu.
 
To je do sredine gde zive i u kojoj odrastaju. Da ih ponudis da pokose travu i porade u vocnjaku sta treba nece hteti, a da kradu hoce.

To je upravo posledica sistema u kome živimo. Plačkaški sistem proizvodi takve ljude. Kad 1% poseduje više nego ostalih 99%, šta je to nego pljačka. Sigurno nisu radom to stvorili.
Ruso je govorio, ako želiš da stvoriš dobre ljude, daj im priliku da čine dobra dela. Ako žive u ništavilu oni nemaju druge perspektive.
 
Ma krao sam i ja tresnje kao klinac,iako sam uvek imao svoje,drustvo i manguparija te povuce pa ti sladje tih 5-6 ukradenih nego 15kg tvojih.Ejj,ali da zviznes kamenje u tudji plac ne razmisljajuci oce li koga u glavu da pogodi,e to je vec bezobrazluk.Naidju i ovih dana klinci,i sve fini,te ne znaju da je slomljeno staklo,ni ko je bacao kamenje,ni kakvo kamenje,sve fina deca.

Onda im ja kazem,jescete tresnje kad god hocete ako kazete ko je slomio staklo.E da vidis kako se onda sete.Te slomio je Strahinja iz 5/2 te Mihajlo iz 6/3.E,nece moci.Ima Daca da posece tih 4-5 tresanja pa vise nema ni za koga.Inace pricam o obodu Mirijeva gde je dva placa ispod mene izgradjeno citavo naselje,pa sad penzioneri sede sa kofama na terasi i cekaju da ja zavrsim poslove pa da ulete u berbu.Pa jel treba da se ogradjujem kao u logoru sa sve siljcima,zamkama i bodljikavom zicom da bi sprecio komsiluk da ulazi u moj posed?
 
Kalem je sveto drvo. Dačo posadi 4-5 trešanja ispred žice.... neka deca ima čime da se zaslade.... neko od te dece će ti zapamtiti... pa će ti vratiti... ili će ti vratiti kosmička pravda.... pre ili kasnije.....
 
Te što idu po tuđim voćnjacima sa kesama,kofama itd. obožavam,stojim na kapiji a komšinica krenula putićem izmedju mene i placa pored i pravo u voćnjak da bere šljivu pravi se blesava ne prestaje da bere kad me videla "samo par kila da skuvam unucima slatko".Još se naljutila kad sam rekao da ne može,samo je trebala da pita ja bi nabrao i odneo.
 
Nije se sa komšinicama igrati. Prije par godina i kod mene je jedna otišla da kupi šljive za rakiju u voćnjak od jednog prosvetnog radnika. Neko mu je dojavio i on je uhvati na djelu. Otjerao ju je i prijavio slučaj u policiju. Policija pozvala na razgovor a ona izjavila da je on nju pokušao silovati. Ta komšinica je poznata da hoće pomalo da kraducka pa čovjek nije imao većih problema da dokaže da nije kriv ali pričalo se neko vrijeme i nije mu bilo ugodno raditi u školi sa djecom a optužen za pokušaj silovanja.
 
Nazad
Vrh