Kako postupate od odbijanja sa sise do tezine 25-30 kg praseta.

galic je napisao(la):
Gebijeve granule su dobre ja nisam imao nikakvih problema ali 38 din. :nono:

Tibore koja je tacna konverzija hrane sa granulama tj. predstarterom?ako si pratio?
Gebijev starter 20% leti 1,8 zimi 2,0 kg konverzija
 
Da, pigi recimo,

Sada imam turu,i njima dajem 10 kg przenog zrna soje,10 kg sojine sacme,15 kg zita-przenog,ostalo kukuruz isto przen, minazel i premiks,

Drugar mi je veterinar i tako je radi vec par tura konverzija je neces verovati 2.2 bez proliva,bez ikakvih problema.

CENA oko 22 din.
Nisam mu verovao,dok nisam video, imao sam jako dobre rezultate i sa pigijem i gebijevim starterom ali
cena...


Ogomna razlika na vecu kolicinu.
 
galic@
Jesi li uračunao prženje,razliku kod konverzije i cenu gebija od 36 din?
 
Przim sam, i kosta me samo butan oko 500 kg isprzim,zita vise,soje manje..oko 500kg je prosek

SA BOCOM BUTANA. a ona je 800 din. Tacnu konverziju nemam jer sam tek probao,ali video sam rezultate rekao sam ti.

Bice puno manje od gebija,i sano a ako je konverzija hrane veca za o.1 ili 0.2 cak,mislim da ni tad nece dostici sa svim troskovima 25 din.
A to je puno para.

OD 7 dana mi prasad jedu ovu hranu,nemam nikakvih problema.
 
Ja imam soju u zrnu tipa Lana. Da li nju trebam da pržim, da bi mogao da je dajem prasićima, ili da ne eskperimentišem? :sta: :nono:
 
Da znam koju soju imas,ona ne sadrzi visok procenat ureaze,i moze da se koristi ne przena ,moj prijatelj je daje krmacama,takvo zrno,ne przeno,suvo. i nema problema garantujem ti za to,

Prasadima N E > Tesko im je,i on covek ne daje,pogotovu u pocetku posle odbijanja zbog najmanjeg problema u hrani dobiju proliv,ne preporucuje se .
 
Bolji ti je pigi za prasad a mislim da je suggi za tov,

A koliki su ti prasici? I sto si soju stavljao,ja koristim pigi ceo dzak roknem i pola jecam,pola kukuruz,idu kao iz vode.
 
Galicu, ja cu opet oko soje. Kako pržiš soju? Proces, temperatura, izgled prženog zrna? Ako možes da mi pojasniš? :sta:
 
galic je napisao(la):
Bolji ti je pigi za prasad a mislim da je suggi za tov,

A koliki su ti prasici? I sto si soju stavljao,ja koristim pigi ceo dzak roknem i pola jecam,pola kukuruz,idu kao iz vode.

Probao sam i nije mi se svideo.Meni je bolji sugi.Imam i od 16-17kila i od 22-23 kile u dva svinjca.
 
Naravno,

za pocetak mora biti ociscena od prljavstine,da nema semena korova,itd... Przim je u przioni za kafu Na temperaturi od 110-115 stepeni,i vremenski oko 10 do 15 minuta,kada se zavrsi,uzmes je u ruku i protrljas trebala bi onako da se ljuska odvaja kao kikiriki....odprilike to je idealno.(ako je przis na neki drugi nacin bez termostata da neznas temperatura najbolji ti je pokazivac taj da se ljuska*)

E sad,mozes i sam napraviti przionu,princip rerne(elektricnog sporeta) uz pomoc grejaca,bukvalno receno,napravis rernu koja se okrece..


Moj prijatelj je napravio uz pomoc bubnja od masine,oko njega stavio grejace,izolator okolo,termostat,i tajmer,podesi turu na 115 stepeni kad je postigne ubaci soju,drzi 15-tak minuta i to je to.... bubanj se okrece mesa je..... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266867655[/time]
_________________________________________________
Ka
MILOŠ D.T je napisao(la):
galic je napisao(la):
Bolji ti je pigi za prasad a mislim da je suggi za tov,

A koliki su ti prasici? I sto si soju stavljao,ja koristim pigi ceo dzak roknem i pola jecam,pola kukuruz,idu kao iz vode.

Probao sam i nije mi se svideo.Meni je bolji sugi.Imam i od 16-17kila i od 22-23 kile u dva svinjca.
kvih si problema imao? sa pigijem i kazi mi po cemu ti je bolj sugi? Cena? da pokusam i ja.
 
Nešto su ga slabo prasici jeli,što se tiče cene sugi je malo skuplji,džak od 25 kg je 3575 dinara kod mene.Ja sam sa njim jako zadovoljan i preporučio bi i tebi da probaš pa da javiš rezultate. :ppozdrav:
 
galic je napisao(la):
Przim sam, i kosta me samo butan oko 500 kg isprzim,zita vise,soje manje..oko 500kg je prosek

SA BOCOM BUTANA. a ona je 800 din. Tacnu konverziju nemam jer sam tek probao,ali video sam rezultate rekao sam ti.

Bice puno manje od gebija,i sano a ako je konverzija hrane veca za o.1 ili 0.2 cak,mislim da ni tad nece dostici sa svim troskovima 25 din.
A to je puno para.

OD 7 dana mi prasad jedu ovu hranu,nemam nikakvih problema.
galicu i ja sam nedavno kupio taj przon za kafu,pecem soju na njega.koliko tako pecene soje smem maksimalno da stavljam(procentualno) u hranu prasicima koji tek pocinju da jedu jos dok su na sisi i nakon zalucka?jel peces kukuruz samo dok je sirov i ostale zitarice koje si nabrojao ili ih peces i sad(suve)?zasto ih peces?
 
Nazad
Vrh