Kako odgojiti kvalitetnu junicu ?

Tom brnjicom ubode vime krave koju sisa,cim je bocne ona bezi i neda da je sisa.Navikne se i kad god pridje ta sto sisa ona je instiktivno gura ili bezi od nje............
 
Moras odvojiti da ne mogu jedne druge da sisaju ,jer moze navuci infekciju na vimence ili da stvore rane. Mogao bi i da namazes sa nekom mast vime koje ima reletna dejstvo npr ihtiol kamfor ili nesto slicno koje odbojan miris.
 
Jedini spas je izolacija ,znaci vezana i odvojena do kraja zivota, tu ti nema pomoci samo ces baciti para i para na kojekakve brnjice i opet nista , govorim iz licnog iskustva sta sve nisam pokusao da bi je odbio od sisanja ali sve je bilo bezuspesno, na kraju je tako vezana pocela da sisa samu sebe kad legne, e ta je bila iz uvoza eto sta nam prodaju kao extra robu.
 
I koji je bolji premiks za junice? U Inergu tvrde da je BigBull zamena za R58, ali po specifikicajiji ne bih rekao, zamolio bih strucnije da mi kažu sta je bolje sto se tiče junice za priplod..

une2ebuh.jpg

pebuzada.jpg
 
pozdrav svima ja sam Dragan i imao bih jedno pitanje. imam veoma lepu junicu i hteo bih da je ostavim za priplod ali ona je blizanac sa muskim pa me interesuje da li da pokusam da je osemenim ili ne ima li ko kakvih iskustava sa time?
 
Licno nisam ostavljao takve junice sve sam to prodavao u teladima na klanje , po knjigama pise da ne osemenjavaju jer ne mogu ni ostati steone jer imaju neku anomaliju na polnim organima u toku graviditeta dolazi nepotpunog razvoja zenskih genitalnih organa pod uticajem muskih hormona ,i ne mogu ostati steone . Iako sa spoljasnje strane imaju normalno razvijene zeske organe.
 
Takve junice su izrazito krupne ,ali sigurno nenogu ostati steone cak sam par puta pustao bika i nista, jednu takvu sam zaklao i ona nije imala jajnike.
 
Ljudi znam da nema veze sa temom, ali ne znam gde da postavim pitanje....... znate li neke farme koje prodaju visokosteone junice simentalske rase? Najbolje odgovor u poruci da ne opterećujemo temu....
 
jedan mi je covek reko sto prodaje junice steone .da junice 40 dana pre teljena nesmes zobiti? i ako hoces da junici napravis vime onda posle teljenja umesto zob koncetrat,tako joj se otvaraju kanali/dali je ovo tacno il delimicno nije
 
To ti je rekao da bi skinuo teret sa sebe, pa kad se oteli inema mleka, po njehovoj prici, ti ispadas kriv.. Kod junice ili budućih prvotelki se vime formira mnogo ranije, kad retko ko na to obraca paznju... Normalno da i pre telenja, ali posle telenja mozes da vidis samo rezultat onoga sto si napravio sa odgojem od rodjenja...
 
Nazad
Vrh