Kako da pokažemo šta stvarno mislimo o našem položaju u državi

@ Tarana
Lepo si to razradio samo sto su ovce vec bile pred skupstinom vise puta(Milosevicevi mitinzi), mleko se vec prosipa(kod nas neki mlekom hrane svinje jer je jeftinije od koncntrata), a bubnjara se lozi na kukuruz cele zime(znam ljude radnike koji su kupovali kukuruz u klipu a nemaju ni papagaja)Inace pristup problemu je ispravan samo sto nas covek je na to vec oguglao!
A za veliko finale bi trebalo uterati svinje u skupstinu! inace je tamo veca konfuzija nego kod mene u svinjcu!
 
Ajd da i ja budem ozbiljan.

Sa politikom ili bez nje nece nam lako ici.

Pored sindikata ili neke unije treba nam i glas u parlamentu.
Trebala bi nam jaka seljacka stranka koja bi zastupala interese poljoprivrednika na drzavnom nivou.
To ne bi bila mala stranka kad bi svi bili slozni i jedinstveni da tako nesto podrzimo.
Politicari bi nas drugacije onda gledali.
 
a koga:haha:
vidi pa sve i da izaberemo najboljeg coveka sa foruma on nema teorije,nema sponzora a i ostali politicari bi ga pojeli,a nekog politicara da prisvojimo pa to je nemoguca misija da radi u korist seljaka :nono:
 
nisam ja ništa osmislio..samo nažvrljao koješta...rekoh da za to treba ekipa plaćenih profesionalaca...s novim idejama..
treba ih yebati u mozak k'o što svi oni nas yebu decenijama...
treba imati tim.i za pregovore s prerađivačima i za pregovore s vladom...
pogotovo za ove skotove od prerađivača. treba eliminisati nakupce takođe...
kad 10% najvećih ne poseje ni jutro suncokreta ili repe, po cenu zatrpavanja tržišta kukuruzom i žitom u jednoj godini (to uključuje izvesne gubitke na ceni) da vidimo dogodine šta će da rade...
uvek će biti onih koji miniraju.poenta je da nas shvate ozbiljno.
mislim da je taj gubitak u jenoj godini dobra investicija za narednih 10.
 
druse tarana a vidi misko,m k,pa i cira i sin(par hiljada jutara) mogu da snabdenu ceo bg i njima lepo a onda ce reci ovima u sidu,somboru,pancevu... jebli vas komsije seljaci nisu osejali i vio nemate,njima je uvek lepo :udri: :udri:
 
ništa politika! ništa parlament! u politici moraš povremeno da jedeš govna da bi nešto dobio...čim pojedeš prvo govno - gotov si...imaš putera na glavi, imaju čime da te ucenjuju a i prelazni rokovi i promena dresova je češća nego u fudbalu...
seljačka stranka bi se raspala pre nego što se sastavi a poslanici bi prešli tamo gde bolje plaćaju..
 
miško i ekipa nemaju ni 100.000 hektara.od toga mnogu uzimaju u zakup. u srbiji ima 3.5 miliona hektara obradivih povrsina.
 
tarana je napisao(la):
ništa politika! ništa parlament! u politici moraš povremeno da jedeš govna da bi nešto dobio...čim pojedeš prvo govno - gotov si...imaš putera na glavi, imaju čime da te ucenjuju a i prelazni rokovi i promena dresova je češća nego u fudbalu...
seljačka stranka bi se raspala pre nego što se sastavi a poslanici bi prešli tamo gde bolje plaćaju..

Onda jaka unija na teritoriji cele drzave.
Svi slozno kad treba stati sa proizvodnjom ili izaci na blokadu.
I to sto kazes da se ima tim profija za marketing i prepucavanje.
 
evo uzmi vojvodinu.ima 550.000 ha. garantujem da nema više od 3-4 hiljade ljudi koji rade preko 50ha. da odvoje samo po 500 evra to je 1.5-2 miliona evra za formiranje ekipe. oni sa 20ha nek daju po 200. pristojan kapital u startu za organizovanje nastupa. gledam ove iz fertila njima je urea 380 evra cini mi se...+ pdv.
kupio sam rusku za 320.
niko da ne kupuje ništa od fertila godinu dana pa da ih vidim!
 
I za to netreba novaca samo malo rekla kazala o kolicini gline i ceni.... pa da vidis!
 
lova lova lova samo to treba svi po malo i da se lobira na svim nivoima +protesti +stampa tv..
jaka organizacija dobro placeni ljudi da vode racun o nasim interesima.
samo jako udruzenje ili sindikat sta vec ali da se svima gace tresu sta ce oni da kazu jer tu su ipak milioni glasaca,a to njih i te kaaaaako interesuje.
a samo ulica nedaje rezultat.
 
Morao sam da ipak podelim temu, da ne opterećujemo onaj deo o registraciji poljoprivrednih gazdinstava.
A ovo je ozbiljna tema, i evo sada ima ovaj forum koji nije cenzusrisan, a bogami ni sponzorisan. Pa da se vidi šta je činiti. Blokade puteva otpadaju, pošto će država da angažuje nindža kornjače iz žandarmerije i to verovatno sa osmehom na licu.
Ja mogu da ispratim neku ozbiljniju inicijativu na Internetu. Moj predlog je svima da otvore blog i da tamo pretstave svoje mišljenej i svoje domaćinstvo. Oni pri parama neka naprave sajt. Što više toga na netu, lakše će se ljudi upoznati sa problemom.

Toliko za sada od mene :cao:
 
Počelo je počelo :bravo:

Protest bosonogih poljoprivrednika
Petak, 13. februar 2009. 16:05


Članovi glavnih odbora Unije poljoprivrednih proizvođača i Seljačko-radničke partije Šapca u petak su pred zgradom uprave u tom gradu protestovali bosi zbog stanja u poljoprivredi.

Oni su cipele i čarape poslali poštom na adrese Ministarstava poljoprivrede i Ministarstva trgovine, čime su izrazili ogorčenje što jer ih je "država izula pre setve".

Predsednik Unije Dragan Stanković rekao je novinarima da se poljoprivredna proizvodnja uništava niskim cenama poljoprivrednih proizvoda, ukidanjem subvencija i uvozom, a da monopole drže uvozni lobiji.

"Mi smo pred setvu izuveni, a verujte da ćemo biti i bez intimnijih delova garderobe ako ovako nastave. Sada se borimo, a kakvo je nezadovoljstvo u selu ovakve borbe će biti još više", rekao je on.

Na protestu je učestvovalo oko 100 poljoprivrednika iz regiona Šapca, kao i članovi LDP-a koji su podržali stavove poljoprivrednika.

(Beta)
 
Nazad
Vrh