Kajsija

Nemoj nikada da se upravljas prema Radincu jer tu je uvek toplije nego u Moravskim selima od 2,5 do 3,5 stepena mozda nekada i 4 .Razlika u temperaturi izmedju Vodnja kod autoputa ili Ralje i sela na brdima je citavih 5 stepeni i to ne samo zimi nego i leti a ako ti ostanes ove sezone pored Dunava bice najlepsa bajka .Kakva je situacija trenutno jesi li gledao

Могу само да се управљам према РХМЗ станицама на Царини и у центру града. Ова у центру је увек пар степени топлија јер је на бетону.
На Царини стално дува ветар али је температура увек топлија него у Радницу. Станица у Радинцу је негде у близини Цркве, барем сам тако нашао податке на интернету.

Кајсија је слабо цветала а интересантно је да су стабла ДМ1 које су прошле године добро родиле и ове године добро цветале. Колико ће остати плодова видећемо. Али мислим да неће бити ни да се поштено засладимо.
 
Ма нешто ми лисна маса заостаје, да не сјебе фотосинтезу па да плодови остану ситни?! Цветни пупољци поранили а лисни канда нису.
 
Ni meni se ove godine kajsije uopste ne svidjaju kako izgledaju . Definitivno u ravnici se ne trebaju saditi kajsije . Ali ajde za jelo i rakiju da ima ako lepo rodi .
 
Ni meni se ove godine kajsije uopste ne svidjaju kako izgledaju . Definitivno u ravnici se ne trebaju saditi kajsije . Ali ajde za jelo i rakiju da ima ako lepo rodi .
Kako izgledaju? I zašto ne saditi u ravnici? Rekao neki profesor? Kud ćeš veće ravnice nego ovde kod mene pa berem stalno. Stalno odgovaram na tu primedbu ravnice. Ja uvek potenciram da se sadi, pogotovo sada kada više nemamo jake zime a sa minusima od - 3, - 4 se možemo izboriti. Čak sam spašavao kajsije i na - 6, imam slike ali nikako da naučim da ih postavljam. Duduk za tehnološke stvari😂... Već sam pisao da za 15 godina samo jedne godine nije bilo ni kg a 2 ili tri slabije. Ostale je bilo dobro ili odlično. Dimljenje, dobra kondicija voćnjaka, aminokiseline pred mraz više puta, orezivanje, prihrana... I eto kajsija. Pre dve-tri godine na Fruškoj Gori na 300-400 m/nv nije bilo kajsija a ja na 80 m/nv u ravnici brao kao lud. Pravila nema. Zato kolege ne odustajte, naravno da ima problema ali ima ih u svakoj voćarskoj proizvodnji. Jabuka-loša cena i plasman, lešnik-muke sa prodajom, cenom i povećanjem zasada, kruška-problemi sa plasmanom, bolestima, malina-zezaju hladnjačari i cena... A kajsija po meni ima samo jedan problem, mraz a i on je rešiv u puno slučajeva.
 
Nekako mi jadno list izgleda i kao da fali ili slabo raste list . Sve vise sam poceo tresnje da gotivim . Brzo stizu na berbu pa i moze proci sa minimalnim prskanjem . I naravno sljive su zakon i uvek pouzdane .
 
Pele, brate rođeni, to što ti radiš kada su minusi ja bih radio samo ako ne bih imao hleba da jedem. To je teška muka.
Drugo, kako misliš da zaštitiš dimljenjem 6-7 hektara na 10 različitih lokacija? Nemoguća misija. Ovde kod mene ima na stotine hektara kajsija, ja ne znam nikog ko zadimljava kada je rizična noć. Ne kažem da ih nema, samo ja nisam čuo.
I da, kod tebe će u ravnici na 80-90 metara 5 puta češće biti mraz, nego negde na 220 metara. Ja imam neke kajsije i na 150 metara (nisu Plavinvci na Dunavu), tu najčešće mrzne.
I da, već sve preko 300 može da bude loše. Po meni, idealna visina je 200-250 metara. Ima još mnogo drugih faktora, ovo je samo što se nadmorske visine tiče.
Svaka tebi čast na volji i borbi. Ja bih tu posadio trešnju, šljivu, krušku, kajsija mi ni na kraj pameti ne bi bila. Ni dukate da mi rađaju. Živeo.
 
Poslednja izmena:
Nego, da li je neko koristio Megafol biostimulator? Isabiona više nema pa nzm kakva su iskustva sa ostalim folijarnim đubrivima?
 
Pele, brate rođeni, to što ti radiš kada su minusi ja bih radio samo ako ne bih imao hleba da jedem. To je teška muka.
Drugo, kako misliš da zaštitiš dimljenjem 6-7 hektara na 10 različitih lokacija? Nemoguća misija. Ovde kod mene ima na stotine hektara kajsija, ja ne znam nikog ko zadimljava kada je rizična noć. Ne kažem da ih nema, samo ja nisam čuo.
I da, kod tebe će u ravnici na 80-90 metara 5 puta češće biti mraz, nego negde na 220 metara. Ja imam neke kajsije i na 150 metara (nisu Plavinvci na Dunavu), tu najčešće mrzne.
I da, već sve preko 300 može da bude loše. Po meni, idealna visina je 200-250 metara. Ima još mnogo drugih faktora, ovo je samo što se nadmorske visine tiče.
Svaka tebi čast na volji i borbi. Ja bih tu posadio trešnju, šljivu, krušku, kajsija mi ni na kraj pameti ne bi bila. Ni dukate da mi rađaju. Živeo.
Nema Pele nikakvu muku sa kajsijom a cak i da izmrzne nista nije ni ulozio tako da nema neki poseban stres .Prosle godine je inkasirao na svom terenu sigurno duplo vecu svotu novca nego vocar u Podunavskom regionu jer je cena gore ekstra i nema ni priblizne ponude kao kod nas .Sto se tice ulaganja posle sadnje on moze da ima jedno prskanje od monilije sto je veoma jeftino a djubrivo i ne mora da baca jer ne radja u punom kapacitetu svake godine ima malo rada oko rezanja cak i to moze da preleti svake druge godine ili jednom u tri godine .Ima i plan b za ugostitelje ili rakiju i celokupno zezanje je samo da sacuva tih par dana rizicnih a kada pogleda matematiku u odnosu na ratarske kulture onda mu ni to nije tesko . Sto se tice kajsije to je laganica da bolja limunada tesko da moze da se nadje .Primer je tvoje selo sa milion hektara kajsije i svi rade po Beogradu a ovo im sluzi kao sigurica kao hobi i to unosan hobi . i klima se menja vec postaje mediteranska za sada cilj opravdava sredstva i to mnogo fino nista ja tu ne bi dirao a nece ni on sigurno ::suncanje::
 
Nema Pele nikakvu muku sa kajsijom a cak i da izmrzne nista nije ni ulozio ................................ ima malo rada ..............................zezanje je samo da sacuva tih par dana rizicnih ............ Sto se tice kajsije to je laganica da bolja limunada tesko da moze da se nadje......... i klima se menja vec postaje mediteranska..............::suncanje::

Kajsija Srpski El Dorado ?!?
 
Nema Pele nikakvu muku sa kajsijom a cak i da izmrzne nista nije ni ulozio tako da nema neki poseban stres .Prosle godine je inkasirao na svom terenu sigurno duplo vecu svotu novca nego vocar u Podunavskom regionu jer je cena gore ekstra i nema ni priblizne ponude kao kod nas .Sto se tice ulaganja posle sadnje on moze da ima jedno prskanje od monilije sto je veoma jeftino a djubrivo i ne mora da baca jer ne radja u punom kapacitetu svake godine ima malo rada oko rezanja cak i to moze da preleti svake druge godine ili jednom u tri godine .Ima i plan b za ugostitelje ili rakiju i celokupno zezanje je samo da sacuva tih par dana rizicnih a kada pogleda matematiku u odnosu na ratarske kulture onda mu ni to nije tesko . Sto se tice kajsije to je laganica da bolja limunada tesko da moze da se nadje .Primer je tvoje selo sa milion hektara kajsije i svi rade po Beogradu a ovo im sluzi kao sigurica kao hobi i to unosan hobi . i klima se menja vec postaje mediteranska za sada cilj opravdava sredstva i to mnogo fino nista ja tu ne bi dirao a nece ni on sigurno ::suncanje::
Nije baš sve tako bajno ali ajd...Zreo si za ministra poljoprivrede... 😂😂🤣🤣🤣Šala mala, moramo malo...
 
Koju sad hemiju koristiti, mislio sam sutra pred kisu neki fungicid i vuksal prihranu
Metod
Akord
Tonus
20-20-20+ME

Ovim sam ja pre neki dan.
3ebbf57d6306b2c0c052e75ae10f2f28.jpg
fd593e84eadeced244acb274a7bf70ec.jpg
0b27d2dd38d2443f15d5e8e4b0ef23ad.jpg

da388362eb067a8a0ac3f56abb73c03c.jpg
d69e0ba7ab14406132b46d02b17ebcff.jpg
 
Poslednja izmena:
Od cega se sada prska kajsija ?
Popravlja se list polako kod mene ali roda katastrofa . Omanula i Madjarska najbolja kao i novosadske . Na ranijim sortama ( ne znam koja ) roda i ima .
 
Nazad
Vrh