Kajsija

SK2 sam ulovio pre neki dan da je izbacio cvet na jednoj grančici na vrhu. Nažalost imam samo dva mlada stabla nje, pa nisam detaljno pratio.
 
Juče sam čistio kaleme po voću. Popunjena mesta gde se osušilo stablo. Pao sam s nogu, nisam popunjavao 4-5 godina, pa se nakupilo oko 150 komada, ali na oko 6 hektara. Tanjirano, frezerovano, noge upadaju. Uzbrdo, nizbrdo, klekni pored svake, očisti oko nje, očisti šljivu, zaheftaj zaštitnu mrežu... Mislim da sam ošipčio jedno 15km!
Nahebo sam ko žuti
Morao sam na putu kući da svratim na roštilj i nešto ladno, dušu da povratim
d199aad4896b3b6ff96de9397edba3df.jpg
009b72db9c9bfaa4ab75590cc37e4168.jpg
 
Tamo gde je prerodila prošle godine a to je bilo u 90% slučajeva, ove godine će se tanko brati. Kod mene je ok jer sam prošle godine imao solidan prinos i nije prerodila. Ove godine kod mene dm1 ekstra, odlične ruža i krupna rana, dobre Roksana i Ns4. Za sada.
Kod mene ove godine kajsija nula, prošle godine prerodila NS rodna i Ruža a one su mi 95% voćnjaka, ove godine nisu ni cvetale... jbga...
 
Данас убијена прва 2 жилогриза ове године (у пролазу). Сутра детаљан преглед с' папагајкама у рукама.
Радознао сам, како обављате тај преглед с папагајкама?
Питам јер и код нас воће једе и буши којекаква бубожгадија, али не знам како да им доакамо. Кад се види већ је касно за воћку.
Немам појма како да установим које дрво је нападнуто. Ево пример, у недељу дунуо ветар и прекршио трогодишњу садницу до земље, а таман лепо озеленела и разгранала се, на око била без мане. Узмем стабло имам шта да видим, дебло бушно целом дужином као зова, држало се некако само на кори. Штеточине побегле, не знам шта је изјело дрвце изнутра.
 
Jel to ova buba ?
То је жилогриз а исти такав само без сиве крадне и мало шпицастија крила је шиљокрилац. Ал' исти пос'о раде. Данас сам нашао још 8 али ме је зачудило што сам два нашао у крушкама. Прегледао сам трешње, вишње и шљиве и на срећу није их било. Све сам нашао у доњој трећини стабла, окренути према земљи. Сигурно су кренули да снесу јаја а суво време одговара за излегање ларви.
Радознао сам, како обављате тај преглед с папагајкама?
Питам јер и код нас воће једе и буши којекаква бубожгадија,
Папагајке ми служе да их згњечим зато што су тврде као камен. Прво их ухватим у качкет па онда ломим. Иначе, нису ово бубе које су избушиле твоје дрво. Овима само име каже: хрене се кореном (ларве) а ови одрасли који су на стаблу гризу петељке листа. Рано су на сунчаној страни и лењи су па их лакше ловиш а кад се загреју иду на сеновиту страну. Иначе те осете (виде) кад их тражиш па се склањају у круг од твог погледа. Пар људи у селу је почело да примењује израелски рецепт: заливање корена инсектицидима (што јачим и комбинација). Ја ћу то оставити за после бербе.
 
Kod mene ove godine kajsija nula, prošle godine prerodila NS rodna i Ruža a one su mi 95% voćnjaka, ove godine nisu ni cvetale... jbga...
E baš ga jb... Žao mi je da to čujem prijatelju, znam da se i ti dosta trudiš, voliš i vodiš računa.Ja sam danas inače odradio akord, metod, afineks i isabion...
 
E baš ga jb... Žao mi je da to čujem prijatelju, znam da se i ti dosta trudiš, voliš i vodiš računa.Ja sam danas inače odradio akord, metod, afineks i isabion...
Od ovih kolega koji su prisutni na forumu ti ces izgleda jedini da beres ove sezone .Pravilo je da ne postoji pravilo i sve kockice su se tako slozile da ces ove godine da napravis lepu matematiku u to nemoj da sumnjas .Pozna kasjija je zeznula totalno rana je rodila i prerorodila i ta rana ce pokriti neke troskove ali samo ko ima veci procenat ranog asortimenta moze da profitira ali samo ko ima .
Kakva je situacija sa monilijom za vocare koji rade zastitu jel zakacila malo ❓
 
Kod mene Ruža još nije, ali gledam komšijinu 39-ku, haos!
Videćemo. Meni trećina plodova da ostane, biće ok.
Sad I da krenes da pričaš istinu ne mogu da ti verujem nista jer si pao na poligrafu kod mene .Što se mene tiče jedini Baja ove sezone će biti gospodin Pele tu će da se ostvaruje extra profit a ja i ti iz kajsijarskog regiona smo prdnuli u čabar glumicemo voajerr kao na teniskom terenu glava će samo da šeta levo desno dok Pele bude izbacivao slike sa berbe PS Zamoljavam sve prisutne pa i tebe da se najstrožije zabranjuje emitovanje tudjih kajsijara i slika od prošlogodišnje berbe unapred hvala

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Od ovih kolega koji su prisutni na forumu ti ces izgleda jedini da beres ove sezone .Pravilo je da ne postoji pravilo i sve kockice su se tako slozile da ces ove godine da napravis lepu matematiku u to nemoj da sumnjas .Pozna kasjija je zeznula totalno rana je rodila i prerorodila i ta rana ce pokriti neke troskove ali samo ko ima veci procenat ranog asortimenta moze da profitira ali samo ko ima .
Kakva je situacija sa monilijom za vocare koji rade zastitu jel zakacila malo ❓
Nije bilo problema ove godine sa moniliom, dovoljna su bila 2 prskanja.
 
Kod mene Ruža još nije, ali gledam komšijinu 39-ku, haos!
Videćemo. Meni trećina plodova da ostane, biće ok.
Da... Ima d tkz,, abortiranja" plodova, i to dosta, i ja primećujem ali msm ako je bilo dobro zametanje ovo je čak i poželjno, samo da ne pretera sa odbacivanjem. Dm1 kod mene se sama očistila, sreća pa nisam nastavio sa proredom. I ovo je dokaz da je ne treba proređivati, nikada ne znaš kod kajsije šta će ostati a šta otpasti.
 
Ja mislim da treba proredjivati samo rane sorte ali ne jos. Pre neku godinu su mi ostale bas sitne jer su prerodile a u to vreme nema otkupa niti potraznje za rakiju ili dzem tako da su piljarnice i konzum jedino resenje. Kad su sitne kupcima za konzum nisu interesantne.
I kod mene se proredjuju ali to je i normalno pa cak i pozeljno tamo gde su prerodile.
Moniliju jos nisam spazio u vocnjaku ali posto sam se opekao prosle godine jer sam prskao samo dva puta ove sam za svaki slucaj prskao 4 puta, pre svake kise.
 
Nije bilo problema ove godine sa moniliom, dovoljna su bila 2 prskanja.
Kod mene je ETNO 100 POSTO ORGANSKA PROIZVODNJA i nazalost u ovakvoj godini gde mraz nije bio ceo februar i mart mi nemamo sta da beremo ostalo samo lisce . Zanimljivo imamo izvestaje iz Smedereva iz Smederevske palanke iz Cacka ,sa Fruske gore a na ostalim drustvenim mrezama gledam rezultate i sa ostalih terena i carapani i civijasi i slaninari i vlasi svi se javljaju i svugde duplo golo /pricamo o poznom asortimentu rani je rastrtio/a jedino mesto gde je kajsija ponela extra rod da ce da lomi grane je teritorija izmedju Grocke i Beograda ili je u pitanju BERMUDSKI TROUGAO ILI NEKA POSEBNA RUZA VETROVA ILI VLASKA MAGIJA TU NIKADA NE MRZNE A OPRASIVANJE JE ZAJEBALO VEK Kako god bilo gospodine Pele ove sezone vam se smesi neko egzoticno putovanje rastereceno neko ostrvo ili poluostrvo a mi cemo iz kajsijarskog regiona u nadnicu najverovatnije .Zivot je nekom majka a nekom maceha uvek bilo a mogu tek da zamislim kakav ce profit da ostvari gospodin Govedarica sa 18 hektara ove predivne vocne kulture .Da mi je neko pricao da cu da se divim slaninarima na extra rezultatima u proizvodnji voca ne bih verovao da je to moguce ali podigli ste standarde u proizvodnji na jedan visi nivo a mi iz kajsijarskog regiona jedino mozemo da cestitamo da patimo ili da lazemo .PS Cekam fotografije sa lica mesta i ocenu oprasivanja po sortama pozz
 
ove sam za svaki slucaj prskao 4 puta, pre svake kise.
Ма прскао сам 6 пута ко суманут. У животу нисам толико прскао ал' морало се због развученог цветања тако да монилија нема шансу. Обзиром да сам користио и манкозеб моја не иде на откуп да не зајебем људима извоз. Данас сам први пут ове године умешао инсектицид (ако не рачунам Галмин у зимском). Што се тиче абортирања код мене је за сад 2-3% али зна она да опада и жута.
 
Nazad
Vrh