Kajsija

Sadnice koje se sade u ovo vreme, orezuju se u proleće pre kretanja vegetacije, kao i ostalo voće. Sada u ovom periodu voće se ne orezuje već se samo radi zaštita bakarnim preparatima, krečenje stabla, zaštita od glodara i prihrana. Pozdrav.
 
To su one šiljkaste :haha: negde sam pročitao da im je pra poreklo afganistansko il' tako nekvo slično i ja razmišljam dal da zasadim jednu od tih.?Jel zna neko koje su sve prednosti duplog kalema?
 
u6ena9eh.jpg


procvetale :)
 
Uf brate to što su procvetale nije za smeh već za brigu...jbg videćemo kolika ti je šteta...greota..

Što se tiče roksane ona stiže malo kasnije od ovde odomaćenih sorti, zaklopčanka, kečkemetska ruža itd, prednost joj je što se može ubrati malo tvrđa kao i kečkemetska ruža i držati na hladnom i može jako dugo da stoji tako pa onda da se da u prodaju, izrazito je crvena i mirisna pa se lako proda, to su reči jednog komšije koji ih ima.
 
znam druze , ali sta je tu je... ja uradim sve sto je moj deo posla, al zeznu me vremenske prilike .. malo mraz u cvetu ,malo ovo cvetanje pred zimu i tako ti se ja sa 40ak stabala u 7-8 oj godini ,kajsija jos nisam najeo..
 
Poslednja izmena od urednika:
Okrecite stabla da odbija svetlost manje ce stablo biti zagrejano - manja mogucnost i cvetanja, pomoc moze odmoc nece.
 
Komso nema roda ako sve iscveta u ovo vreme,mada ne verujem da moze celo drvo da iscveta(mozda i moze).Mozda bi trebalo iseci par grana sa tog drveta pa da gura sokove u zaceljenje tog mesta a ne u grancice de su cvetovi.Nemam kajsiju inace bi probao na par drveta.
 
Kajsija je specificna pa mislim da za nju treba da se vodi racuna gde se sadi i na kojem terenu inace je zahvalna,nikad nisam cuo da je neko bacio kajsije a breske i jabuke sam video da bacaju.
 
Neki Slovenci sto su drzali predavanje u Grockoj o kajsiji pre 7-8 god,kazu da nije isplativa za nase podneblje.Rodi pun rod svake trece god i onda rodi svima i mala cena a ostale dve jedva da uspe da rodi za trosak odrzavanja.Ma da koce ga znati sta saditi na duze staze,ja imam malo zemlje pa mi sve jedno kako bude da bude.
 
Nazad
Vrh