Kajsija

@ Vojkanvrelo

Ti lisajevi ne smetaju nista vockama cak sam citao da su nesto slicno kao prirodni pesticid.Ja sam imao isto pre stari vocnjak sljive i na svakom drvetu su bili ti lisajevi.
 
Okrecio sam ceo vocnjak do 2m u visinu ali ovo je otislo maltene do krosnje drveta,necu moci da krecim toliko.Inace kupio sam taj vocnjak a u njemu sve i svasta pa ne znam dal da secem ili da nesto i sacuvam,zao mi starih stabala.
bolje vidi sa nekim ko ima iskustva sa slicnim problemom,pa ako nema leka letos vadjenje pa na jesen sadnja,sada svakako nemozes odraditi novi zasad,sacekaj do letos pa uz neciju pomoc zakljuci sta je najpametnije
 
Lišajeve skida sumpor. Na jesen posle plavog prskanja bakrom, kad otpadne 75 posto lista, kupi sumpor tečni i kreč, napravi smešu i prskaj prskalicom celo stablo.

5 kila kreča i 250 do 500 grama sumpora ti je količina koju rastvoriš u vodu dok ne postane kao jogurt, to ti je otprilike na 10 do 15 litara vode. Pazi samo kreč koji se prodaje na pijacama ima dosta nečistoća pa i pesak i hoće da stalno zapušava dizne i praktično čim otvoriš i očistiš diznu i kreneš da prskaš ona se već zapušila. Zato kupi negašeni pa sam gasi ili ovaj procedi (što zna da bude smarajući proces), ili kupi kreč u farbari.

Mahovinu treba skidati, gotovo sam siguran da jedno staro stablo uvek ima pegave plodove jer se lišajevi prenesu na njih, da ne pričamo o opasnosti da gljivice uđu u stablo nakon orezivanja a možda čak i preko kore.
 
U jesen sam okrečio voće sa smešom : kreč + sumpor + kuhinjska so. Ja sam to primenio jednom i od tada svake godine to radim. Trebao bi i ti sve grane gde je mahovina da okrečiš da bi rešio taj problem.Pozdrav
 
@pele
To taman malo da opaja sitnije i slabije cvetove, da kasnije imaš sve prvu klasu! :D
Juče sam bio u Čereviću, jbt, ima uveliko iscvetalih kajsija. Ove kod mene, da je lepo vreme nema šanse da iscvetaju još 5 dana. Još ova zima će ih dodatno "uspavati" :D :bravo:
 
Daj boze,ovo bi mi trebao biti prvi ,,opipljiviji" rod,cekam od 2009 da se vrati neka ::novac::.

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Takođe i ja očekujem ove godine, po prvi put nakon sadnje pre 5 godina, maksimalan rod .....
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Danas na vestima gledam temperature za petak, ne pominje se nigde niža temperatura od -2 stepena .....
 
@pele
Svaka cast,gledao sam i ranije tvoje fotke i mislim ako ima Boga sto kazu ti bi trebalo da uzmes neku lovu za ulozzeni trud::novac:::ppozdrav:
 
Eh,jeste lepo ali kako kaze moj cale,,sine,od lepote se ne zivi":haha:.Ako omlati ovaj minus imacu ponovo vremena da ,,glancam" zemlju umesto ploda.
 
Pele, svi mi koji gajimo kajsiju ili šljivu u malo većem obimu nastojimo da to izgleda i lepo iako nam oduzima više vremena. Puno puta uopšte ne vodimo računa da li je to isplativo ili ne ali je prisutan merak. Vi ste u ovome šampion. Ja sam isto radio sa šljivama i posle svake operacije to slikao a onda uveče uživao gledajući tu lepotu. Kajsiju sam morao iz praktičnih razloga da zatravim ali mi opet izgleda lepo i dalje ću tako raditi bez obzira da li je to suvišno ili ne.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Vama želim pun rod i uživanje.
 
Jos veci je problem je sto ce i minus dugo trajati,danas nije islo u plus,sutra ujutro do -10...ne valja.Gledao sam kajsije,ni sneg nece bar da je prekrije,sve vetar oduva.
 
Skinuo sam 10 pupoljaka i otvorio ih ,da vidim kako se izgleda unutra. Od 10 nazalost 7 je bio vec unutra braun. Ja mislim ,da jos mozemo da se nadamo ,jer jako puno pupoljaka ima ,cak i previse. Ako bare 40 do 50 % ostane ,to ce sasvim biti dosta i imacemo lep rod ,al i drvo mocice da se pripremi za sledece godine.
 
Da,ali imas jos dva naredna i hladnija dana nego jutros,taman da i to dokusuri.U kojoj su ti fazi kajsije bile?
 
Tacno tako efekat izmrzavanja se moze videti tek dan,dva kad otopli i gotovo je sigurno da -2 u proseku jutros nije nanelo velike stete.Bojim se da ce nocas biti prelomno za sto se roda kajsije za ovu godinu tice
 
Pele sto ne probas malo sa okvasenim balama slame i starim gumama u mp3 grehota da opet nahebes ko prosle godine bemu misa:bravo:
 
Nazad
Vrh