Kajsija

Ma znam ja sam od Ritopeka 3 km mada tvrdim da mesec dana za kajsiju nema sanse.a i uz dunav u Ritopeku su sve tresnje:osmeh:
 
Posađeno 15 komada na posredniku. Ne znam da li sam pogrešio kod rezanja, i sa čim sad da ih oprskam pošto su krenuli pupoljci?
kajsijans41.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

kajsijans42.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Sta kazete za temperature koje najavljuju krajem sledece nedelje od oko -5,-6,ima li sanse da kajsije ,,prezive " tu temperaturu.Kod mene su u fazi crvenih balona ,mislim da ce za 5-6 dana biti u fazi ,,belih balona ako nastavi do srede ovako toplo.Posle ovog pada temperature vreme super po prognozama!?
 
po ovome nema nista od kajsije ove godine, bez zastite najboljim sistemima. medjutim tesko je dati sigurnu prognozu za narednih 7-10 dana.
znace se 3 dana prije sa vecom sugurnoscu.
 
Ja koliko sam pratio, najveći najavljeni minus je 4 ispod nule. To za neotvorene pupoljke je podnošljivo, sigurno. U mom kraju nema ništa od cvetanja, bar još neko vreme, ni ljuspice nisu popucale, a kamoli onaj balon da se pojavio. Dobro će im doći ovo malo hladnoće, taman da umiri zahuktalu vegetaciju. I ako bi bilo oštećenja, stradali bi slabije razvijeni pupoljci, koji bi inače dali sitnije i manje kvalitetne plodove. Tako da ovo dođe ko neka selekcija. Uostalom, videćemo!
 
I ja da kazem, jos minimum 7-10 dana od cvetanja.. mozda i preguramo ovaj minus sto najavljuju..
 
Stanje kod mene danas, kečkemetska ruža i zaklopčanka u fazi kao kod misoo83, dok je m39 već u fazi belih balona i izbacila je i listiće na vrh grana međ pupoljcima...eeeh...
Trešnja zeleno na pupoljcima.
 
Sta reci,kakvu poruku poslati...a ne zaplakati.Mozemo samo da ::prica:: a onaj odozgo ce da da zavrsnu rec.Uglavnom je i kod mene situacija slicna sa pupoljcima,za 10 dana ima da bude puno cvetanje,bas kao sto je i prosek za kajsiju ,oko 24 marta.Cekamo ponedeljak pa ima da analiziramo stetu koje ce sigurno biti.
 
Ja sam juce kupio EkoFreez u. Sutra popodne cu poprskati kajsiju i krusku ,pa videcu sta ce se desiti posle niske temperature. Pripremio sam i slamu , stim cu dimiti u nedelju rano ujutro ,jer kod mene najavljuju najmanju temperaturu u subotu na nedelju. Vise neznam da uradim ,da sacuvam kajsiju . Pa sta bog da.
 
Kod mene se još nigde nevidi "belo" na cvetnim pupovima, samo su roze boje, i pupovi su veličine malo manji od zrna graška.
Šta će biti, posle ovog minusa što sledi...videćemo!
Nimalo me neraduje, al šta je tu je...
 
U fazi belih pupoljaka na oko -7 izmrzava 50%.Posto najavljuju takav minus bar ce nam nesto ostati ...do sledeceg mraza:haha:.Evo ,moram da se nasmejem od muke.Otvorio sam flasu bermeta,::vino::,gledam fudbal i skrecem misli sa kajsije i vremena.
 
Izvinjavam se svima, jer nisam se pri jučerašnjem prvom postu, predstavio.
Kao što vidite, živim u Staroj Pazovi i nisam profesionalac u uzgoju voća, već avanturista i ljubitelj domaćeg proizvoda. Trenutno se igram sa šljivama, kajsijama i pomalo kruškama. Ukupno posedujem i održavam oko 100_nak stabala, šljive: lepotica, rodna i stenlej ; od kajsija imam: NS rodna, Roksana i Mađarska najbolja, kruške viljamovke.... Bavim se oko pet godina, sav rod uglavnom ostavljam za svoje potrebe - pečem rakiju, pomalo se i proda !
 
Poslednja izmena:
Na koji nacin da otklonim ovu boljku sa svojih stabala i sta je to uopste?Namnozilo se maltene po celoj stabljici.


p3110265.jpg
[/URL]
 
Okrecio sam ceo vocnjak do 2m u visinu ali ovo je otislo maltene do krosnje drveta,necu moci da krecim toliko.Inace kupio sam taj vocnjak a u njemu sve i svasta pa ne znam dal da secem ili da nesto i sacuvam,zao mi starih stabala.
 
Nazad
Vrh