Kajsija

Tvoj link je rumunski a vuxsd mi je poslao ukrajinski. Da li si razumeo cija je kajsija.

Професор Милатовић у књизи "Кајсија" је написао да је сатурн румунска врста кајсије.

- - - - - - - - - -

Ако имаш књигу написаћу и број странице.
 
Професор Милатовић у књизи "Кајсија" је написао да је сатурн румунска врста кајсије.

- - - - - - - - - -

Ако имаш књигу написаћу и број странице.


Hvala na informaciji ali na zalost nemam tu knjigu. Imam samo Keserovicevu knjigu ali on tu kajsiju ne pominje.
 
Zdrrvo kako da orezem ns rodnu ima na 4m visine vrhove ko vile s tri gdane centralna 80 cm i dve krace bocne po 50 cm dali se vile uklanjaju skroz do osnove dali se centralna grana skrati i koliko a dve bocne odrezu u osnovi. Sta se radi ako znas savet mi treba
 
Prskao sam kajsije jesenas kad je opalo 50% lisca sa nordoxom. E sad da li je za ovo prvo prskanje dovoljan opet samo bakar ili je bolje dodati i ulje i mesati ili kuputi plavo ulje pa sa tim ici?
 
Kako stoje stvari sa vremenskom prognozom za kraj sledece nedelje gde ce temperature ici od -10 do -18 obrali smo kajsije.Uglavnom svi najavljuju debeli minus uz sneg za sledeci vikend.Daj boze da samo ublaze prognozu.Tako je bilo 2013 kada je bilo -9 pocetkom marta i sve je otislo kod mene.
 
Ublazili su to jutros. Minimum do -10 a to je granica do koje mogu da izdrze nabubreli pupoljci. Ublazice se to jos dok dodje termin. Ne sekiraj se pre vremena.
 
Sumljam,da mogu izdrzati -10,možda trenutno koliko vidim ovde se radi o minusu od tri dana non stop ako bude tako ode svo voće ne samo kajsija
 
Остаће јабуке и крушке.

- - - - - - - - - -

Ух, ако се оствари -15 биће гадно. Ја лично не вјерујем у то. Пре неки дан су најавили -10, а било је -5.

- - - - - - - - - -

Гледам кајсија у Бугарској се продавала по цијени као у Србији:
https://www.youtube.com/watch?v=zKHscOQX0N0
 
Nemojte da gledate depresivne prognoze. Ja na RHMZ sajtu I prognozi za 30 dana vidim " idealnu" krivu I prognozu . Videcemo vec sta kaze majka priroda .
 
Nazad
Vrh