Kajsija

Žao mi je drugari što je takvo stanje :(

Ja sam danas prskao mankogal80+dimetogal na precvetale kajsije sa malim plodićima, pa sam tek onda primetio da pošto imam kečkemetsku ružu, ali nekoliko stabala stiže jako ranije nego obična, budu onako žute kvrgave neprivlačne, nisu dobre za transport i nisu interesantne Rusima, e baš ta stabla mi skoro da i nemaju plodove, samo list krenuo...ću da čupam ionako su bezveze...ova ostala stabla ima da se saviju od plodova :D


Bice ::novac:: znaci xDD,neka da bog
 
#joekiki i #pele
Pošto znam da vam je, kao i meni, izmrzla kajsija, molim vas recite mi da li su izmrzle i sitne grančice (one od nekoliko cm) koje izrastaju iz jačih grana?
Kod mene ih bogami dosta.
 
Pozdrav svima!
Pa iskreno rečeno nisam zagledao, a bio sam juče u voćnjaku da prskam šljive.
Možda sutra ako budem išao, baš ću da proverim i malo detaljnije pregledam, i javim.
Sećam se pre 2-3godine da ih je bilo po dosta, al tada je bilo i cvetova...a sad nema cveta, pa verovatno i broj smrznutih grančica mnogo veći.
pozzz joe!
 
Za sada nisam primetio izmrzavanje grancica,sve lepo lista(naravno bez cveta-nazalost),oprskacu jos jednom ronilanom zbog tih,,bezbroj cvetova" i to je to.Vocke su bile u dobroj kondiciji pa je to verovatno uticalo i na malo izmrzavanje sitnijih grana.Sutra cu da slikam vocnjak pa cu postaviti na forum da se vidi uticaj onih -30.Bio bih prezadovoljan kada bi bilo 500 kg na hektar ali i to je jako tesko!
 
Uhh zeznuto. Često se pitam da li su kajsije i breskve uopšte pogodne na našim prostorima zbog kasnih mrazeva i velikih oscilacija temperatura krajem marta i početkom aprila kad im je cvjetanje. Ako bi se pun rod očekivao svake 3-4 godine, postavlja se pitanje uopšte rentabilnosti takve proizvodnje. E sad, ako bi se i antifrost sistem ugradio, kad bi se isplatio?
 
Vocar druze ni antifrost sistem ovde ne bi pomogao,na -30 nema resenja.Lako bi se ja borio protiv -1,-2,prskao bi hemijom protiv izmrzavanja,malo dimio ali onakve niske temperature ja nisam upamtio za ovih mojih lepih godina.Ko bi rekao da ce u N.Sadu biti sibirska zima.
 
Pozdrav svima!
Bio sam danas da odradim neka prskanja oko šljiva, i pregledao kajsije...
@Kompaj - ista situacija i kod mene, ima jako puno izmrznutih grančica...totalno suve, i pucaju kao staklo...
Uglavnom kreće listanje, pa se lepo vidi koliko je suvih grančica...po mojoj proceni 1/3 tih sitnih grančica totalno suve.
Ništa...šta je tu je, protiv prirode se nemože, ukrotiti je nemogu...jedino da joj se pridružim. Naleto makaze u ruke, i poseći što je suvo...i idemo dalje!

Uhh zeznuto. Često se pitam da li su kajsije i breskve uopšte pogodne na našim prostorima zbog kasnih mrazeva i velikih oscilacija temperatura krajem marta i početkom aprila kad im je cvjetanje. Ako bi se pun rod očekivao svake 3-4 godine, postavlja se pitanje uopšte rentabilnosti takve proizvodnje. E sad, ako bi se i antifrost sistem ugradio, kad bi se isplatio?

I ja se pitam koliko su rentabilne? Jer baš tako i bude što reče, svake 3-4godine daje odličan rod, a ovo između bude dosta slabije
Al ovako kao sad, da je sve izmrzlo...do sad nije bilo!
Moje kajsije su 11godina, i do sada 3 puta sam imao zglavan rod...a ovo ostalo sve manji ,eventualno nekad osrednji rod!

pozzz joe!
 
Моје кајсије и брескве су преживјеле у понедељак мраз, а да ли ће наредни понедељак не знам. Волио бих да остану да пробам шта сам посадио јер су млада стабла.
 
Ako su mlada stabla, onda nemaš brige...lakše podnose mraz nego matore!
A ovaj najavljeni mraz, verovatno će biti slabiji...jedino monilija, sve zavisi od zaštite?
Držim palčeve da bude OK!
pozzz joe!
 
evo da se i ja priključim na temu
novi sam na forumu, i meni je kajsija izmrzla 100 %
ako na 1ha bude 100kg super
a da li su koštićave voćke za naše nizinske krajeve , mislim da jesu jer nisu ovakve temp. baš česte
 
Joekiki,moras pripaziti na te suve grancice ,ne mora da znaci da je to od mraza ili jake zime,mozda je i monilija.Ako je od mraza ili hladnoce ,trebale bi sve vocke slicno da reaguju t.j da se suse cvetovi i grancice na svima a ako je na pojedinim stablima susenje grancica onda sumnja pada na moniliju mada je rano da se vidi, ali ostaci od prosle godine....Kod mene je kao i kod tebe bilo - 30 ali za sada nevidim susenje mladih grancica.Proveri to pa reaguj,prskaj,ove kise i hladno vreme za naredne dane mogu da naprave haos za sledecu godinu jer ove i nemamo roda ali za sledecu...I ovaj vetar duva narednih dana preko 10 km/h pa necemo moci prskati pa je i to problem!
 
Da li na -5 moze da izmrzne kalem.
U prolece sa iskalemio na stalno mesto iz ruke pa me malo brinu ovi minusi.
 
Pozdrav svima!
Joekiki,moras pripaziti na te suve grancice ,ne mora da znaci da je to od mraza ili jake zime,mozda je i monilija.Ako je od mraza ili hladnoce ,trebale bi sve vocke slicno da reaguju t.j da se suse cvetovi i grancice na svima a ako je na pojedinim stablima susenje grancica onda sumnja pada na moniliju mada je rano da se vidi, ali ostaci od prosle godine....Kod mene je kao i kod tebe bilo - 30 ali za sada nevidim susenje mladih grancica.Proveri to pa reaguj,prskaj,ove kise i hladno vreme za naredne dane mogu da naprave haos za sledecu godinu jer ove i nemamo roda ali za sledecu...I ovaj vetar duva narednih dana preko 10 km/h pa necemo moci prskati pa je i to problem!

To si u pravu što se tiče suvih grančica, koje su prošle godine ili ranije stradale od monilije , bilo bi i toga i ima ih verovatno...
Al sam prošlo leto posekao sve što je bilo suvo od monilije, pa sad kad sam gledao...nemoguće da sam toliko propustio, i luftovao...pa sam zato pregledajući grane, ubeđen sam da je to od mraza!
Te grančice su od 5-20cm, možda negde i po koja duža.
Na mladim kajsijama, nema tragova izmrzavanja grančica...nego na starijima koje su 5-6metra visine.
Slikaću koju fotku, pa postavim da se vidi kako izgleda.
pozzz joe!
 
I meni se čini da to nisu posledice monilije.
Sve grančice koje su se posušile su vrlo tanke, svega nekoliko mm prečnika.
Ja sam prošle godine dobro odradio zaštitu od monilije i nisam imao ni jedan oboleo plod.
Mislim da one najtanje grančice najteže mogu podneti toliku hladnoću, i da je to razlog.
 
Ja sam danas poprskao drugi put protiv monilije,koristio sam Signum.Bilo je bogami vetra ali nisam vise mogao cekati,javljaju neko kisovito vreme za naredne dane.Mislim da sam zavrsio sa prskanjem protiv monilije,dva puta je dosta jer nema cveta pa je dosta smanjena i mogucnost zaraze(bar ja tako mislim).Mozda neko ima drugu ideju!?
 
kad kažeš nema cveta, misliš još nije procvetala ili je precvetala? Ako je precvetala to je to, ako tek treba da procveta, jako je bitno da oprskaš i u punom cvetu jer je cvet najdirektnije mesto zaraze, naravno ako vreme bude vlažno i toplo za vreme cvetanja

po precvetavanju mankogal80 za bolesti lista plus insekticid, moj favorit je dimetogal
 
Ma nema druze cveta uopste niti ce ga biti,samo po par komada.Obralo februarskih -30!
 
Nazad
Vrh