Kajsija

pozdrav drustvo,imam dilemu cime oprskati kajsije u cvetu....jedni kazu horus,drugi ciram a treci funguran?!?! totalno sludjen...a drugo pitanje je cime breskvu takodje u cvetu...jednom sam vec proso ciramom. Cime ste vi zastitili vocke?Pisanija je u haosu ...imam neku guzvu po kuci....hvala unapred
 
Pa možeš chorusom samo, a kad opadnu latice mankogal80 i neki insekticid (dimetogal, cipkord...).

Možeš i da preskočiš ako bude sušno vreme, ako budu kiše odradi dva sa chorusom pa ovo sa mankogalom, ako bude sušno možeš i samo ovo drugo sa mankogalom.
 
Oktopod zahvaljujem na odgovoru...a sto se tice breskve pitacu na toj stranici,pozdrav
...usput jesi li cuo za sortu kajsija DM1 ?
 
samo sam čuo nešto, mislim da to nije sorta već podloga, ali ne znam..

Protiv monilije prvo prskanje ideš u fazi belih balona tj kokica od pupoljaka, drugo u punom cvatu, treće kad opadnu skoro sve latice tj u precvetavanju, tad dodaješ insekticid. Jedno možeš da preskočiš ako je sušno, možda i dva, ali ovo treće odradi, najbolje mankogal80 i insekticid recimo dimetogal, ali se zaštiti, dimetogal je zeznut, kad otvoriš bočicu smrdi kao da je pokvaren, pa nosi masku već pri pripremanju preparata a ne samo pri prskanju. Za breskvu odnosno svo voće ti je tretman protiv monilije u principu isti što se tiče faze cvetanja i preparata
 
ДМ1 је издвојена из природе као и НС родна. Мислим да још није проглашена за нову врсту (сорту) кајсије већ је зову селекција. Не знам да ли је ико продаје.

---------- Poruka napisana u 13:14 ---------- Prethodna poruka je at 13:12 ----------

Сутра ће осванути мраз, да ли ће преживјети плодови не знам.
 
E to to, selekcija, znam da sam čuo neki izraz a da nije bio sorta :D

Evo da vidite koliko su odmakle moje kajsije, precvetale skroz, oprašene, samo ne znam da li mraz može da im naškodi u ovom stadijumu, i ovde najavljuju oko nule, ja mislim da je ovo jako opasan stadijum za mraz jer već imaju mali plodići puni tečnosti da tako kažem, šta vi mislite?

[video=youtube_share;xlgor_xbBvA]http://youtu.be/xlgor_xbBvA[/video]
 
Ako bude oko nule nece biti vecih problema. Stete na kajsiji u toj fazi, koja jeste najosetljivija, krecu ako temp spadne ispod -2.
E sad, dal se moliti bogu il ne odluci.
Ja mu se ne molim :)
 
nema ništa od molitve, ponekad kažem pomozi bože kad sam u nekim velikim zdravstveno pravno finansijskim problemima i to je to :)

znači ovo ipak jeste najosetljivija faza, toga sam se i bojao..nije mi jasno kako men već precvetala a drugima nije ni krenula a pravcem sever jug nismo ni 100 kilometara...
 
Uh, pa zavisi to od mnogo faktora.
Ekspozicija parcele, nadmorska visina, sorta, zemljiste, podloga....
 
Октопод, ове моје мале кајсије изгледају слично. Југозападни топли вјетар је пирио данима, ноћи су биле топле и кајсије су рано кренуле. Али када су преживјеле фебруар преживјеће и сутра.
 
Ne znam sta je DM1...podloga,sorta ili nesto trece ali stize mi sada ,treca godina,stotinak stabla...pa objavicu utiske,ziveli

P.s. ja sam je kupovao u Nisu u maticnom rasadniku,njima radja opasno i zaista izgleda odlicno... pozdrav
 
У Новом -2 у 8 часова, а у 6 часова су у колима мјерили -4. Данас сам био у Прусцима и на заклоњеном мјесту нашао још мало снијега. Бресква скоро да није оштећена, а кајсија 20 до 30 % плодића оштећено (неки није добро везан за гранчице и само понеки мало промјењена боја на чашици).

---------- Poruka napisana u 21:49 ---------- Prethodna poruka je at 21:44 ----------

Haklberi и ја бих волио посадити ДМ1 јер те врсте из природе су доста отпорније од ових неколико пута вјештачки укрштаних. Не знам како подноси шарку, а на остале болести би требала бити отпорна.

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:49 ----------

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/987524/%D0%A1%D0%B0%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%BC+%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%3A+%D0%A6%D1%80%D0%BD%D0%BE+%D0%B8+%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE+%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE+%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5.html
 
Danas sam prskao protiv monilije sa Kubikom,zavrsio predvece a izgleda da se sprema kisa.Koliko treba vremena da prodje pre kise da bi preparat delovao.Inace kao sto sam vec napisao,kajsija samo u gornjoj zoni po 10-20 cvetova.
 
Meni, kao i peletu, izmrzla u februaru kajsija.Poneki cvet se otvorio_Onda, pre par dana bilo mraza pa je još smanjilo broj cvetova.
I na sve to, danas gledam: navalila rutava buba.
Nema da ostane ni za probu.
 
Žao mi je drugari što je takvo stanje :(

Ja sam danas prskao mankogal80+dimetogal na precvetale kajsije sa malim plodićima, pa sam tek onda primetio da pošto imam kečkemetsku ružu, ali nekoliko stabala stiže jako ranije nego obična, budu onako žute kvrgave neprivlačne, nisu dobre za transport i nisu interesantne Rusima, e baš ta stabla mi skoro da i nemaju plodove, samo list krenuo...ću da čupam ionako su bezveze...ova ostala stabla ima da se saviju od plodova :D
 
ova ostala stabla ima da se saviju od plodova :D
Изгледа да је наша општина имала среће за сада (кад се само сетим прошлогодишњег града, одмах се сетим осигурања). Све су воћке у доброј кондицији само још да видимо орах. Проблем је за сада радна снага. Још увек се реже.
 
@oktopod - baš mi je drago da su ti kajsije preživele
Postavljeni video klip sve govori...prelepo izgleda.:ppozdrav:
pozzz joe!
 
Nazad
Vrh