Kajsija

Ako se kajsije ne prime i ja ću pustiti da stenlej raste pa ću sledećeg proljeća ponovo okalemiti (nadam se sa više uspjeha)... :osmeh:
 
Potreban savet. Imam jednu staru kajsiju, prosle godine rodila nenormalno. Ove izbacila pupoljke, taman krenuli listovi da se naziru i puff osusi se. Sad je suva skroz. Ima li spasa ako je dobro orezem na jesen ili mora vadjenje?
 
Verovatno je izmrzla kao i vecini ove godine. Probaj da joj noktom zagrebes koru i ako je zeleno onda je skrati dotledokle je ziva i pretpostavljam da ce izbiti.
 
Imam i ja par komada za vadenje, odem do sume gde sam kalemio pre 2 godine u vreme kad je cvetala bio sam i video cvetala ko luda odem sad pre par dana da vidim plodove a ono se sasusilo 50% grana...
A danas prolazim i pogledam a ono joj se sve oblesilo lisce a toj je bio pre toga sasusen jedan deo grana a sad sva jadna pa cu i nju izvaditi da se jadna ne pati.
Jedna kajsija kod mene ima preko 9 godina a do sad sam ubrao maksimalno 10 plodova i to prosle godine kad nije bilo mraza, ove godine vidim opet rodila ko luda mozda bude 5-7 plodova... samo cekam da joj sazre ti plodovi pa cu je izvaditi.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Poceo sa ciscenjem vocnjaka,trenutno vadim sortu ns sajla-stihl-toma vinkovic.Ima ,,samo''-60 komada,tj.12% vocnjaka u 5-oj godini::jako_besan:::
 
Пеле, жао ми је што су ти се осушиле кајсије. Твој примјер показује да се кајсије суше и онда када им обезбједиш све услове. Баш ме занима да ли је било сушења код проф. Кесеровића. Он је изјављивао да нема сушења код кајсија кад им се обезбједе сви услови.
 
Najgore je sto ne znam sta da posadim umesto izvadjenih kajsija,ovo je borba protiv vetrenjaca.Sa kojom vockom bih mogao kombinovati kajsiju u vocnjaku a da ne smetaju jedna drugoj i ne prenose bolesti?
 
Najgore je sto ne znam sta da posadim umesto izvadjenih kajsija,ovo je borba protiv vetrenjaca.Sa kojom vockom bih mogao kombinovati kajsiju u vocnjaku a da ne smetaju jedna drugoj i ne prenose bolesti?
Mozda sliva ja imam jedan red u kajsiji sljiva i prskam sa istim sredstvima kao i kajsije i nisam imao nikada problema
 
Посади крушке на дивљој крушки, одговара ти размак садње, а мало је заједничких болести.

Kruška je skroz OK ali zbog zaštite neke ranije sorte ,jer taman u berbi kajsije moraš krušku da štitiš ajd ti sačuvaj da neode na kajsiju.

Malo da se pohvalimo...


Novosadska rodna


Zaklopačka ruža
 
Najviše je volim ali me najviše i razočarava, ako ovako nastavi a probao sam više sorti bez i sa posrednika, ama isto je. Kad reši da se osuši, izmrzne ili šta joj se god ćefne ona to i uradi. Ko švalerka je, čuvaš gu maziš , paziš ama na kraj posle odredjenog vremena ona si ode na neki način. Dakle rešenje je naći domaćicu tj sortu koja uz minimalna ulaganja i trud daje najviše ali pitanje za nobela koja je to sorta ?
 
И мене кајсија све више изненађује. Иста врста, исте године посађена, 40 метара једна од друге. Приближно и цвјетале. На једној плодићи лијепо расту, а на другој већина опала. Разлика је што је једна у завјетрини, а друга није. Аурора која је прва почела да цвјета, није самооплодна је боље родила од роксане и кајсије џиновских плодова. Разлика је само у завјетрини. Да ли је вјетар могао да одува плодове или утиче на заметање?

- - - - - - - - - -

Е, била су и два мраза на крају цвјетања око -1, али су они били исти на оба мјеста, разлика је само у јачини вјетра.
 
Komadara ja imam 2 kajsije udaljene oko 10 metara u istoj liniji i na dm 1 plodici opali mislim da je smrzla a ova druga gura bez problema (ne znam koja je ima oko 6-7 god) cvetale otprilike u isto vreme mozda dan-dva razlike cak i na istom drvetu (nejednako cvetanje)
 
Pozdrav svima.
Evo jos jednog problema koji se javio na kajsijama. Prskao sam mankogal + decis pre desetak dana.
Juce sam otisao i video da po listu kajsije ima nekih zutih fleka.
Tu imam i sljiva i neku tresnju i na njima je ista situacija.
Da li neko mozda zna sta moze da bude problem?



 
Kakvo je kod vas stanje sa vlagom u zemljištu,kod mene tri nedelje najavljuju kišu ...nevreme... ali cvrc ništa sve nas obilazi,tako da je danas počelo polivanje,vodu prve dobile mlade kajsije .Trenutni skor od 380 komada jesenas zasađenih 4 se nisu primile i dve imaju malo sitniju i tužniji list.
 
Ocekujem kisu sutra ali mislim da kod nas jos nije problem sa nedostatkom vlage. Sumarno od 800 primljenih ce se osusiti 40-ak u drugoj godini i to od mraza.
 
Bas sam vodio racuna i pripremao sam po uputstvu.
Neznam mozda sam malo vise okupao, a i bilo je suncano.
Da li ce se oporaviti listovi?
 
Nazad
Vrh