Kajsija

radashin,jeste li razredjivali ove kajsije?
Nisam.
puzysu9u.jpg
uheduhep.jpg
evybunab.jpg
5y9ejave.jpg

A ima i domaće za rakiju...
a7a5u3yv.jpg
sy8u4a3u.jpg
avy4a3at.jpg
navu3ana.jpg
eze5y9ag.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko kajsiju za prodaju za rakiju naravno druge klase,okolina beograda.Hvala unapred.Valjda nisam:off_topic:
 
Koliko ti treba? Najbolje dođi do Vinče preko dana ako hoćeš pa kod otkupnog mesta pitaš narod, traže od 20 do 30 dinara za domaću, uglavnom tu ima svačega ali nisu trule mnogo...tj malo se proberu

Evo malo slika robe na otkupu

 
Kakva je godina i kako su mlade kajsije, zadovoljan sam rodom. Biće i za meze i za džem.





 
Ima li ko u okolini Niša kajsije II klasa za prodaju treba mi za rakiju. Treba mi oko 500kg?
 
Drvene gajbice trodaščane, ali rinfuz u smislu ima koječega. Teško se dogovoriti sa nekim pa i za veću cenu da ti bira, pogotovo što niko ne prska domaće protiv truleži ploda a ona je ove godine jako izražena.

Ako budeš dolazio, možeš i da svratiš kod mene kući, ja sam na brdu preko puta vodovoda, ako znaš iz Kovačice dečka koji je kupio plavog punto sportinga da ne iznosim ime, to je bio moj auto, čuj se s njim pa dođite :)
 
Kajsija je vrlo čudna voćka već ju godinama sadim a one se uredno osuše i propadnu neznam u čemu je problem. Od proljeća do jeseni fino zelene a u drugo proljeće ne kreću s vegetacijom ili jako slabo pa se osuše.
 
Kajsija je vrlo čudna voćka već ju godinama sadim a one se uredno osuše i propadnu neznam u čemu je problem. Od proljeća do jeseni fino zelene a u drugo proljeće ne kreću s vegetacijom ili jako slabo pa se osuše.

Sad si me uplasio. Prosle godine sam zasadio dosta kajsija i nije se primilo nekih 5 komada i ako bude kao sto ti kazes sledeceg proleca nikako nece da valja. Mada ja mislim da imas problem sa sadnim materijalom. Jel si probao sa dvostruko kalemljenom kajsijom?
 
Jedva sam nasao sadnice Spring blush jedva i to mi nije bas sigurno.
Ineresuje me ko je oprasivac, po mojim saznanjima (oranz red)
Ako ima nekakvih iskustava neka napise
Unapred zahvalan
 
Ja zavrsio juce sa berbom,oteglo se na mesec dana..Krecem sa orezivanjem cim se malo odmorim od berbe.
 
Licimuri stari... i oni je izvukli iz dvorista necijeg i sad je kriju ko zmija noge, a stalno pricaju o njoj
Ima mi komsija novosadske rodne par stabala u dvoristu i ima problem da od stabla preko skeletnih grana do onih sitnih rodnih grana pusta smolu na sve strane.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa novosadskom duplo kalemljenom?
Kakav je plod i rod?

- - - - - - - - - -

Kakva je godina i kako su mlade kajsije, zadovoljan sam rodom. Biće i za meze i za džem.






Levač ja sam iz Obrenovca i poplavljene su nam kajsije tokom majskih poplava.
Jako mi se svidja rod ovih kajsija i mislim da smo mi ove imali slične.
Jel to novosadska duplo kalemljena?
Hvala ti puno
 
Nazad
Vrh