Kada niste u traktoru, vozite

Mi amo imali problema kad je trebalo prvi put registrovati auto. Na motoru nije bio nikakav broj sem oznake za tip motora (XUD9 ima brojčanu oznaku 162).
Jedni vratili da se ukucava naknadno broj, drugi znajući za problem upisali taj broj i godinama se uredno registruje. Kad smo mijenjali motor samo razbušili nitnu kojom je pločica fiksirana, prebacili na novi i atest završen u roku odma. :osmeh:
 
To mora da je skoro promenjeno, za 1kw ili 1cm3 atest, ma banda iz AMSS pravi sebi posla da uzmu pare dzaba. Ali šta ceš oni vedre i oblače kod promene zakona pa im se moze. 50 motora sam odradio na navedeni način i sve čisto.
 
To mora da je skoro promenjeno, za 1kw ili 1cm3 atest, ma banda iz AMSS pravi sebi posla da uzmu pare dzaba. Ali šta ceš oni vedre i oblače kod promene zakona pa im se moze. 50 motora sam odradio na navedeni način i sve čisto.
sad i za tih 5o motora od ranije uradjenih treba atest :ppozdrav:
 
Na pasatu sam imao povoljno da kupim motor 1,6d sa 55ks i da ubacim i pitao bas jel dovoljna saobracajna kao dokaz da se upise u njihove papire.A moj motor isto 1,6 samo turbo interkuler sa 80ks. Znaci saobracajna je dokaz ali mora atest zbog broja kilovata sto se razlikuju.Zato sam mom motoru radio generalku jer sve to dok poplacam ode ceo motor.Neznam kad je tacno to ponovo uvedeno ali uglavnom tokom prosle godine je uglavnom.ko neveruje nek proveri ali ovo sve sto se uvodi je sveukupna pljacka i to sirokog spektra.Zna li ko kolika je kazna za manju saru na gumi nego sto treba. krelac mi upisao prijavu za sudiju zbog sare na rezervnom tocku od 3mm gde je sa strane najtanja a na sredini ima 5mm. A sve cetri gume na autu kao nove sa 7 -9mm sare.Ovog kretena iz Bogatica ce neko ubiti koliko ja vidim i koliko se zamera ljudima
 
Iskreno nisam siguran tacno gde se meri dal na sredini ili na krajevima i moram se jos raspitati .Montoja ti ga sigurno znas onog dilkana iz Dublja Marka kraljevica na ovim drumovima sto je doskora bio suspendovan zbog gluposti. E sad se poceo izivljavati ponovo. Pretresao mi je sve na autu i na kraju rezervnu jos meri na nekih 1-2cm sa strane gde je bilo skoro 3mm a na sredini nesto preko 5mm.Sa strane je i fabricki manja dubina sare na vinteri.
 
Zar se i za to pise kazna?
Kod nas takvi neretko dobiju batina. Jedan psihicki bolesnik prilikom privodjenja pokidao ligamente sake jednom a drugog spakovao u glavu tako da ga je izuo iz cipela:haha:. Treci dobio batina od vlasnika kafane jer se k..cio i hteo da pije za dzabe... To je svezije, a ti policajci vaze za jedne od naj gorih u kraju.
 
Iskreno nisam siguran tacno gde se meri dal na sredini ili na krajevima i moram se jos raspitati .Montoja ti ga sigurno znas onog dilkana iz Dublja Marka kraljevica na ovim drumovima sto je doskora bio suspendovan zbog gluposti. E sad se poceo izivljavati ponovo. Pretresao mi je sve na autu i na kraju rezervnu jos meri na nekih 1-2cm sa strane gde je bilo skoro 3mm a na sredini nesto preko 5mm.Sa strane je i fabricki manja dubina sare na vinteri.[


Bogami koliko god puta sam prolazio kroz glusce ili bogatic,svaki put mi uzeli po "crvenu"...
 
Poslednja izmena od urednika:
Na pasatu sam imao povoljno da kupim motor 1,6d sa 55ks i da ubacim i pitao bas jel dovoljna saobracajna kao dokaz da se upise u njihove papire.A moj motor isto 1,6 samo turbo interkuler sa 80ks. Znaci saobracajna je dokaz ali mora atest zbog broja kilovata sto se razlikuju.Zato sam mom motoru radio generalku jer sve to dok poplacam ode ceo motor.Neznam kad je tacno to ponovo uvedeno ali uglavnom tokom prosle godine je uglavnom.ko neveruje nek proveri ali ovo sve sto se uvodi je sveukupna pljacka i to sirokog spektra.Zna li ko kolika je kazna za manju saru na gumi nego sto treba. krelac mi upisao prijavu za sudiju zbog sare na rezervnom tocku od 3mm gde je sa strane najtanja a na sredini ima 5mm. A sve cetri gume na autu kao nove sa 7 -9mm sare.Ovog kretena iz Bogatica ce neko ubiti koliko ja vidim i koliko se zamera ljudima
Dubina sare na gumi se meri tamo gde je sara najplica.Znaci nebitno da li je to sredina ili sa kraja gume.Jedino mozes da se izvuces ako ti je kaznu napisao posle 31.03. jer tad prestaje da vazi sezona za zimske gume u kojoj bi trebalo da je min dubina sare 4mm,a van zimske sezone je dozvoljena min dubina sare 1.6mm.Tako da moze da ti pljune pod prozor.Isto tako ako na u sred zimske sezone na putu nema snega i leda mozes da vozis i na letnjim gumama sa sarama dubine 1.6mm i moze da ti pljune pod prozor.
Poznati su meni ti takvi kabadahije i moj cale je naleteo na jednog takvog,a nije znao da se snadje pa mu odose 5000 RSD iz dzepa.
 
20-03 -2015 mi je napisao prijavu za gumu. Napolju sigurno 17-20 stepeni bilo prokuvao sam u kolima od vrucine.Nadjavola sam i isao po drugara u RS jer je ostao u kvaru kod Brckog. Videcu sta ce biti ali mogu i na godisnji odmor par dana jer im jedino to ostaje za kaznu.Cist idiotizam ali sta ces kad ovnove uposle da prikupljaju pare od naroda.Sta bude bice
 
l 200 :osmeh:
14704_10202529397756194_8471973973614429790_n.jpg
 
Nazad
Vrh