Kada niste u traktoru, vozite

Ako ne gresim Askona je upitanju????
 
Jel to ona s kalibrinim turbakom
ne,običan 2,0 i pun gas :cao:

- - - - - - - - - -

photo0017.jpg
[/IMG]
 
Da li je neko prepravljao Mercedes 124 iz 2.5 u 3.0td??? Neznam dal mogu da zadrzim ovaj manuelni menjac posto nikad nisam imao prilike da vidim 3.0td sa manuelnim menjacem... Znam da moram da zamenim balans stanglu,onaj lim ispred motora,hladnjak verovatno,desno krilo...

Planiram da moj Mercedes 124 iz 2.5 poraste u 3.0 turbo...
 
Da li je neko prepravljao Mercedes 124 iz 2.5 u 3.0td??? Neznam dal mogu da zadrzim ovaj manuelni menjac posto nikad nisam imao prilike da vidim 3.0td sa manuelnim menjacem... Znam da moram da zamenim balans stanglu,onaj lim ispred motora,hladnjak verovatno,desno krilo...

Planiram da moj Mercedes 124 iz 2.5 poraste u 3.0 turbo...
ako misliš to po zakonu da uradiš idi prvo na tehnički pa se raspitaj,odustaćeš siguran sam :ppozdrav:
 
ako misliš to po zakonu da uradiš idi prvo na tehnički pa se raspitaj,odustaćeš siguran sam :ppozdrav:

Znaci ako po zakonu planiram nemoguce je skoro a???

Naisao je moj drug na jedan slupan mercedes 3.0td preko grane (on ima garazu tamo) i taj motor bi mi dosao kao budali samar... Ali dzabe ako je velika papirologija... A em je taj motor stranac...
 
Ranije je bilo potrebno izgraditi trenutni i ugraditi drugi motor i onda ga ocariniti.Menjao se tip vozila i saobraćajna dozvola.Menjao sam motore na 2 auta pa sam upućen u to ali ne znam da li se nešto oko toga promenilo izlaskom novog ZOBS-a(verovatno jeste).
 
Ovaku sam i ja Askonu imao,zadnja serija,tu je motor kao na GSi-u imala je servo i centralnu bravu,automatik menjac,uff al je isla kao nevreme...
 
Znaci ako po zakonu planiram nemoguce je skoro a???

Naisao je moj drug na jedan slupan mercedes 3.0td preko grane (on ima garazu tamo) i taj motor bi mi dosao kao budali samar... Ali dzabe ako je velika papirologija... A em je taj motor stranac...
Po zakonu se radi ako stavljaš slabiji motor ...
a za jači samo sa za jedan slučaj čuo
U golfa 1 umesto 1,6D ubačen 1,8 benzinac običan sa 8 ventila...nije našao sa 16 V :osmeh:
 
ovo mi je omiljena slika moje Ascone i mene,skinuta je sa neta
nije mi radila ručna pa sam vezao auto za drugi da bi me zadržao
228183_1527592929772_6575360_n.jpg
 
Ciro mislim da je još uvek moguce ovako. Ugradiš motor odeš u Bosnu kod nekog servisera napravi ti račun da si kod njega kupio motor vratiš se na našu carinu i prijaviš motor za carinjenje platiš 5000 din carinu , dobiješ papir i ideš na teh. pregled sa legalnim papirima.
 
To je sve sada previše iskomplikovano.Ćiro jel motor beše ima samo pločicu sa brojem na sebi bez kucanog broja na bloku?
 
Mercedes 124 2.5D je malo tromiji (a te onaj 2.0 sto je imao komsija) i nije za neke vece brzine ali je auto udoban... Sa 3.0 turbo bi dobio dosta na snazi ali nije to jeftin sport. Mora da se menja broj u saobracajnoj, proverava legalnost motora... Bolje prodaj tog i kupi nesto novije. Za njega mozes dobiti 1200-1500e, dodas jednu 1000 i biras auto 2002-2003. god (jest da nije MB, ali je opet dobroar auto)
 
Nazad
Vrh