Kada niste u traktoru, vozite

Ala ovde ima različitih mišljenja, samo koje je tačno?
 
Ala ovde ima različitih mišljenja, samo koje je tačno?
Tačno je da treba sipati gorivo i redovno menjati ulje jer bez toga nemože :osmeh:
e sad je na vlasniku vozila šte će da radi,tokom godina sam probao i bez goriva i bez ulja pa smem da tvrdi da vozilo nece da ide bez toga :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
@Matic mislio sam na ED,Castrol preporucujem jel Elf nema bas neke norme a i pod znakom pitanja je kvalitet,a ipak je turbo motor tako da Mora ici kvalitetno polu sintetsko a najbolje full sintetika ulje(Castrol EDGE).
 
tačno je da treba sipati gorivo i redovno menjati ulje jer bez toga nemože :osmeh:
e sad je na vlasniku vozila šte će da radi,tokom godina sam probao i bez goriva i bez ulja pa smem da tvrdi da vozilo nece da ide bez toga :ppozdrav:

Ovo je odličan zaključak. Od kako postoje Francuska vozila uvek se u njih sipalo samo Francusko ulje, a nikako Nemačko! Ko kaže ca je Castrol original, a Elf i Total plagijat?
 
Vlasnik Castrola je BP,Britis petroleum, tako da u ovom slucaju i ne mozemo pricati o Nemackim uljima.Inace ja u Fiat-a sipam Total lubricants, nikada nisam koristio ulje marke Selenia.

Na prethodnoj strani je takodje pomenut Renault Clio dci gde se u njega sipa d1 gorio.Treba biti sa time jako obazriv, jer ima jako osetljive dizne i sama popravka je izuzetno skupa sigurno preko 600 eura.
 
Poslednja izmena:
E Vlado tu si u pravu ne samo clio dosta francuza su osetljiva na kvalitet goriva i što se tiče toga skupo je znam kolegu koji prodaje clia baš iz tog razloga.
Radio je dva puta odro ga je majstor jedan Slavko na centru Jakova kog inače ne preporučujem nikom pošto se svi žale na njega. A auto mu i dalje brljavi,ali neće više da se bakće sa njim prodaje ga. Mada ima jedan drugar lagunu sipa šta stigne poneki put sipa onaj neki aditiv za čišćenje dizni instalacije i pumpe tvrdi da mu znači i pomaže.
 
Ne osjetljivi nego katastrofa . Svagdje se to dešavalo kod mnogih proizvodjača kojima je dosadilo da ih Bosch šiša za sisteme ubrizgavanja pa su prešili na Deplhi ili čak i na Siemens . I kod slavnog Mercedesa CDI su Bošove dizne u jednom periodu crkavale na oko 200 000km , pa su prešli na Delfi , kad su vidjeli da ove crkavaju masovno i na 20 000km , odma su se vratili na Boš.
 
Vlasnik Castrola je BP,Britis petroleum, tako da u ovom slucaju i ne mozemo pricati o Nemackim uljima.Inace ja u Fiat-a sipam Total lubricants, nikada nissam koristio ulje marke Selenia.

Na prethodnoj strani je takodje pomenut Renaault Clio dci gde se u njega sipa d1 gorio.Treba biti sa time jako obazriv, jer ima jako osetljive dizne i sama popravka je izuzetno skupa sigurno preko 600 eura.
Ja u fijat mareu sipam seleniju od kad je auto kod mene a to je 10 godina i mijenjam na 10000km i nikakvih problema presla je preko 250000km, a samo da se zna da je do rata Castrol radjen u modrickoj rafineriji za nase trziste ex yu....
 
E Vlado tu si u pravu ne samo clio dosta francuza su osetljiva na kvalitet goriva i što se tiče toga skupo je znam kolegu koji prodaje clia baš iz tog razloga.
Radio je dva puta odro ga je majstor jedan Slavko na centru Jakova kog inače ne preporučujem nikom pošto se svi žale na njega. A auto mu i dalje brljavi,ali neće više da se bakće sa njim prodaje ga. Mada ima jedan drugar lagunu sipa šta stigne poneki put sipa onaj neki aditiv za čišćenje dizni instalacije i pumpe tvrdi da mu znači i pomaže.

Svi noviji motori su osetljivi na gorivo,mislim na common rail motore,nema izuzetka.
 
Jesu i skupi dizeli za održavanje ,i to je jedan dodatni razlog što sam uzeo mazgu ,ne kajem se dd . A onaj golf što sam ga gledo i planiro da pazarim 3 karavan kupio drugar i putovo je i od njega za manje od mesec dana haha sva sreća .
 
Zato je po meni bolji benzinac nekako proguta i ide dalje, samo redovno dodati aditiv i resena stvar.
Zbog naseg goriva nisam ni hteo da razmisljam o dizelu, kada sam kupovao auto.
 
Haha,ubedljivo najbolja fora na koju se uvek nasmejem da u francuska vozila ide francusko ulje,u nemacka nemacko u italijanska italijansko.Sipao komsija u starog una neku seleniu jebemliga koliko skupu,kaze to je izbacilo majstoru na kompjuter i to mora.Pa naravno da ce svako da preporuce ulje koje se kod njih proizvodi,nece valjda nemac,ne dao Bog da preporuci francusko ulje.Po meni mnogo bitnija stvar jeste da je ulje original,a ne neki castrol sto ga puni neki Perica ili Zika,Mika itd.Svakako i redovna zamena i nema greske.
 
Haha,ubedljivo najbolja fora na koju se uvek nasmejem da u francuska vozila ide francusko ulje,u nemacka nemacko u italijanska italijansko.Sipao komsija u starog una neku seleniu jebemliga koliko skupu,kaze to je izbacilo majstoru na kompjuter i to mora.Pa naravno da ce svako da preporuce ulje koje se kod njih proizvodi,nece valjda nemac,ne dao Bog da preporuci francusko ulje.Po meni mnogo bitnija stvar jeste da je ulje original,a ne neki castrol sto ga puni neki Perica ili Zika,Mika itd.Svakako i redovna zamena i nema greske.

Da li je fora ili ne ali je stvarnost, a zašto se Vi smejete stvarno mi nije jasno. Svaki ovlašćeni servis mora da koriste ulje koje je propisala ta fabrika čije automobile servisira.To nije samo u automobilskoj nego i u poljoprivrednoj industriji i kamionskoj..... .Samo one radionice koje svaštare te sipaju po svom nahodjenju pa bilo odgovarajuće ili koje se svidi vlasniku radionice (gde ima najveću maržu). Dok je u garantnom roku se mora koristiti samo propisano ulje jer fabrika ne priznaje reklamacije ako dodje do neke havarije motora. Znači ako ste Vi jedan od tih majstoja što traži po računaru koje ulje da sipa u vozilo onda treba da Vam je smešno.
Originalna ulja se lako nabavljaju!
Priznajem grešku i ispravku na moju konstataciju da je Castrol nemačko ulje i upravu ste da je englesko i da pripada konzorcijumu BP.
 
ix6wdt.jpg

2m510ky.jpg
 
Da li je fora ili ne ali je stvarnost, a zašto se Vi smejete stvarno mi nije jasno. Svaki ovlašćeni servis mora da koriste ulje koje je propisala ta fabrika čije automobile servisira.To nije samo u automobilskoj nego i u poljoprivrednoj industriji i kamionskoj..... .Samo one radionice koje svaštare te sipaju po svom nahodjenju pa bilo odgovarajuće ili koje se svidi vlasniku radionice (gde ima najveću maržu). Dok je u garantnom roku se mora koristiti samo propisano ulje jer fabrika ne priznaje reklamacije ako dodje do neke havarije motora. Znači ako ste Vi jedan od tih majstoja što traži po računaru koje ulje da sipa u vozilo onda treba da Vam je smešno.
Originalna ulja se lako nabavljaju!
Priznajem grešku i ispravku na moju konstataciju da je Castrol nemačko ulje i upravu ste da je englesko i da pripada konzorcijumu BP.
Pa bas to mi je i smesno sto ovlascenom servisu fabrika nametne proizvodjaca ulja i ljudi u to slepo veruju.Znaci ako u Opel ne sipam GM smanjicu mu radni vek motora?I ko uopste proizvodi to GM ulje,jer GM,odnosno Opel sigurno nije proizvodjac.Isti je slucaj i za druga ulja nametnuta od strane proizvodjaca automobila jer ih proizvodjaci ne proizvode i ne znaci da ne postoji neko bolje ulje.A sto se tice originala,jeste da se lako nabavljaju,ali se i na fals lako naleti.Tako je drug u svoj Clio sipao samo Elf ulje jer ako sipe neko drugo valjda ce motor da mu crkne i trosi Clio Elf,a on doliva i tera.Posle kad je preso na drugo ulje potrosnja je skoro nestala i on sam kaze da je kupovao fals ulje.Pa prema tome bolje i Galax koga verujem niko ne kopira nego neko markirano sumnjivog porekla.Ja licno u sve masine sipam Optima ulja,samo je gradacija razlicita i imaju dobar odnos cena-kvalitet pa nek propisuje fabrika sta hoce.Inace majstor sam za neke druge stvari,a za automobile iz ljubavi i hobija.
 
2000-te godine kupimo novog Peugeot Partnera teretnog 1.9 D.Verano motors kao prodavac je bio u garanciji koristio CYCLON motorno ulje iz Grcke, jer je i sam bio uvoznik istog , pa je na taj nacin sam sebi slivao novac u dzep.
Jasno su rekli da upotreba drugog ulja znaci gasenje garancije.Da ne duzim, na tom Partneru smo morali da radimo generalnu na 200 000 km, dok je Fiat koji je bio iz uvoza presao do sada 210 000 km i motor mu radi savrseno.Pitam se , da li bi mu se radila generalna, da je koristeno neko kvalitetnije ulje npr. Castrol ili Total? Toliko o proizvodjacima i dilerima i njihove preporuke po pitanju ulja, sve se svodi da ti se uzmu pare a uvali krs.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh