Kada niste u traktoru, vozite

ja vozim opela 2.0 16v 150 ks 91g registracija 16000 din :D na otvorenom 7-8l plina grad 11-12 , u proseku 10L plina ja sam zadovoljan , jugo trosi u proseku 9-10l a ne auto od 1400 kg i 150 ks
Isti sam imao vektru 2000 16v u fulu i nema sanse na otvorenom da je spustis ispod 14/15 litara i to na benzin ,plin uopste nije imala...motor joj bio perfektan nista rastelovano.ne znam kako ti izvuces 10 l,jer taj avto jednostavno ne mozes da teras 60 na sat...
@PKB da nisi slucajno stavljao folije na stakla?
 
Ta vektra A 16V nema 150 ks,vec 136,a 8v 116 ks. Tu 16 v moze da trosi 10 litara,ali je tesko drzati na manje od 13,trazi gas,a kod mene jos uvek moze da se stiska gas. Ja je zato nisam uzeo,a imao sam prilike povoljno i limarijski zdravu prosle godine da uzmem.
 
Isti sam imao vektru 2000 16v u fulu i nema sanse na otvorenom da je spustis ispod 14/15 litara i to na benzin ,plin uopste nije imala...motor joj bio perfektan nista rastelovano.ne znam kako ti izvuces 10 l,jer taj avto jednostavno ne mozes da teras 60 na sat...
@PKB da nisi slucajno stavljao folije na stakla?


Vozim calibru 2.0 16v , to sto ti trosila 14-15 litara je stvar neodrzavanja, kad si zadnji put lambda sondu menjao ? Ona zna da zaglavi , prijavljuje kompjuteru siromasnu smesu i kompjuter poveca gorivo i desi se to sto se desi( a problem je jer na dijagnostici ne moze da se vidi jer auto ne prijavljuje gresku, samo kad joj grejac izgori onda se greska javlja)

ja sam merio na otvorenom 6.5-7 L benzina konstantno 90km/h uz poneko obilazenje naravno , 15L mi trosi u gradskoj voznji kad divljam non stop

vozio sam ladu rivu 1.3 uradio sam joj generalnu , nov karburator stavio i papreno platio karburator, posle lade kupio ovo i mogu potpisati da calibra manje trosi

u ostalom


http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=2546
 
Ima Vectra 2.0 16V sa motorom od 150ks i to je C20XE,jedan od najboljih motora,a te od 136 su ecotec motori.Inace ko kaze da ne moze da je spusti ispod 13-14l,pa i ispod 10l,ja garantujem da taj auto ima neki kvar.
Inace ja sam sa astrom F 1.8 16V ECOTEC napravio jednom oko 500km uz prosecnu potrosnju od 6.5l/100km benzina.Svo vreme u autu je bilo 5 odraslih osoba i nesto malo prtljaga,uglavnom otvoren put i autoput i nesto malo,oko 40km gradska voznja.Auto put sam imao oko 200km i svo vreme vozena 130-140km/h,a maksimalno do 150km/h.Ko ne veruje ja sam uvek spreman za test voznju i mogu da kazem da ona manje trosi od H 1.6 16V.Isto manje trosi i od jugica 60.
 
Ko hoce dokazacu mu 7L benzina na otvorenom calibra nece preci , i da c20xe je unutra(150ks) , za tu snagu jako mali potrosac ,

Sipam za 1000 din na praznu bocu plina ( kad je plin bio 92 din) i oko 70% otvorenog puta i 30% grad predjem 120 km i pisti da je nestalo plina

1000/92=10.8L (10.8/120)x100= 9L na 100 km plina (naravno u pitanju je seqvent plin)

Stim da calibra ima aerodinamiku dobru cak je i rekord drzala u aerodinamici 10god sto naravno utice isto na potrosnju
 
Jeste lep auto u to vreme bio, al kad vidim sad ko ga vozi i u koju svrhu zgadi mi se... Bas je lepo objasnio kolega sad je postao "ciganski ferari" ::lose:: Inace ova tvoja je jako lepo sredjena!!!
 
I meni je bio san i morao sam kupiti pa kud puklo :D

Samo pala joj je cena zbog godista pa svaka da ne kazem budala je moze kupiti i ne odrzavaju pa naprave ruglo od kola, ja i dan danas volim da vidim lep i ocuvan primerak, i za to godiste imam vise opreme nego pola novih i sto je najbitnije sve radi
 
U pricipu, svaka cast za ocuvanost, ali mi ovaj prednji branik bas bode oci, po meni je ekstra kicast!
Da bi se okrenuo za bilo kojom calibrom, nema sanse da bi, tu ne racunam one napucane primerke, za njima se I okrenem cisto da se nasmejem, koliko ljudi nemaju ukusa.
 
Poslednja izmena:
Ma za vecinu auta je fabrikana zakon.Tjuningsmajling i plastikafantastika su najrasprostranjeniji kod naseg naroda valjda zbog cene jer je to najjeftinija varijanta za unikatan auto.
Ja licno preferiram alu felne,zatamnjena stakla,malo spustanje i eventualno sportski izduv i to je to.
 
Лепа је само ми мало смета задњи стопови мени су лепши оргинални.:ppozdrav:
Ја возим Ситроен Ксантију и презадовољан сам аутом, :osmeh:
 
Ja se juce ponovio, Renault Clio 1.5 dci 82ks, 2002 god.
dsc1414.jpg

dsc1415.jpg
 
Nazad
Vrh