John Deere

Ima zanimljiv menjač.Definitivno traktori ispred svog vremena a ima ko je vozio bez ulja 4440 pa je zakucao sve u 16.
 
Pa eto ide traktor na recikliranje pa covek hteo da vidi kakvu torturu moze da izdrzi...mada meni zao,ja bi to tero..
 
Svaki traktor koji stigne ili je okrenuo sat jednom ili par puta,ali ruku na srce mrcine su to teske i neunistivo gvozdje.
 
ovako isprobavaju nove na proizvodnoj liniji u Turskoj
[video]https://www.facebook.com/goran.galetin/videos/vb.1833150525/10206244557792873/?type=3[/video]
 
Nije bas tako,imaju delovi koji se menjaju na toliko i toliko sati ili km kod auta i kada ih skidas vidis da su fabricki,a duplo ne mogu izdrzati.
 
Evo prvo jedna sa "terena", kako se to kaze ovde kod vas na forumu. Radna atmosfera nad JD traktorima. Rade se neke "sitnice" da se spremno doceka prolece. Promenjeno 3 semeringa, nekoliko gumica, jedan malecki zaptivac, ulje u prednjem diferencijalu i prednjim reduktorima, jedno crevo povrata ulja itd.

2db3q80.jpg
[/IMG]

a evo i Hatata-Valtre pa nek urednici premetse u odgovarajucu temu. Menjac je stradao i moze samo u rikverc i to jedva. Cekaju se delovi iz Turske. Nadjeno je malo ulja u menjacu pa je uzrok verovatno taj.

jqm3wj.jpg
[/IMG]

Tu je i jedan iz CNH grupacije, brat Stayer kome su proklizali nutevi na ramenu. Potpuno isti sklopovi idu u Case, NH i Stayer. Sve su svemu u pitanju je model CVT 6225 star 3 godine. Kvalitet delova za nijansu losiji od Breznjeva. Sramota za ovako veliku grupaciju da dozvoli sebi ovakve propuste.
Da li bi i mogao da uporedim sa mojim koji ima 20 i neku godinu, ne bih :cool:

34hfg8y.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda je do nekog dobavljaca dijelova, radio sam u firmi koja je bila dobavljac za auto industriju i mogu reci da se radnicima u proizvodnji *ebe za kvalitet proizvoda, sve i svasta ide napred.
 
Ja sam zavirivao u menjac od Hattata samo ne mogu da nadjem slike. Stigao je ceo nov menjac i zadnji most izuzev hidraulike. Definitivno se takve stvari kod JD ne desavaju.
 
Nazad
Vrh