John Deere

Jel imao iko jd 6210, interesuju me iskustva pozitivna, negativna... Moram kupiti traktor a nasao sam takvog cini se u ekstra stanju. Bio sam se zagrijao i za zetora 7341 ali kad sam skontao da je razlika u cjeni hiljadu dvije € odustao sam. Šta mislite vi? Svaki savjet dobrp dosao :sta::sta:
 
Osim mane na autopower menjacu za drugo mislim da su dobri. E sad dali i ti manji ima sa autopower neznam

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Nema 6x10 serija sa autopover menjacem, eventualno auto quad menjac.
Kod te serije traktora nema mana. To je ubedljivo najprodavanija serija traktora od svih proizvodjaca. Serija 6 sa 4 cilindra je nesto sto je JD katapultiralo daleko ispred svih.
 
U powerquad imaš 4,5 ili 6 brzina(rangova) zavisnosti od modela ili po želji kupca i koristi se kvačilo između tih 4,5,6 brzina(rangova) i unutar svake brzine imaš 4 brzine na dugmići bez kvačila i kod ostalih proizvođača se to zove Semi-powershift.A Autopower je Full powershift.:ppozdrav:
 
@cicimoric Jeste moja greška na brzinu kucao i bio mi Full powershift u glavi...Na koji CVT misliš???Meni to najviše liči princip rada na Fendtov Vario.A CVT,CVX,Autocommand kod CNH je malo drugačije rešen ako misliš na njih.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Powerquad su znaci najbolji ili?
Svaki je dobar dok je dobar,opravljali su ljudi već i Vario i CVT i Full powershift i Semi-powershift i Dynashift pa čak i najobičniji mehanički menjač.:ppozdrav:
 
@cicimoric Na koji CVT misliš???Meni to najviše liči princip rada na Fendtov Vario.

Nisam mislio ninasta konkretno samo sam naveo da je bezstepeni menjac. Kad sam napisao CVT nisam mislio na CVT oznaku kod Case traktora vec na skracenicu od continuosly variable transmission. Neznam na koji princip radi ta vrsta JD menjaca jer me to nije toliko interesovalo i nisam citao o tome.
 
Samo Fendt-ov vario ima jedinstven rad sa uljnim pumpama i putem ulja.Kod svih ostalih proizvodjaca posao odradjuje mehanika.
 
Fend ima najveci gubitak snage koji se prenosi fluidom.
Nova generavija AP JD menjaca je nesto sto svi tek treba da dostignu.
Po mom misljenju PQ menjac je za nase uslove jos uvek No1.
 
PQ od 16 brzina ima malo lošiji raspored brzina za oranje to znam jel ima jedan s takvim menjačem kod nas.:ppozdrav:
 
U powerquad imaš 4,5 ili 6 brzina(rangova) zavisnosti od modela ili po želji kupca i koristi se kvačilo između tih 4,5,6 brzina(rangova) i unutar svake brzine imaš 4 brzine na dugmići bez kvačila i kod ostalih proizvođača se to zove Semi-powershift.A Autopower je Full powershift.:ppozdrav:

Sto bi traktoristi rekli ABECEDA menjac. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh