John Deere

A kakvi su ti 4440? Vidim da ima povoljnih po oglasima...
Verovatno ili nesto nije u redu ili se nisu najbolje pokazali?
 
Pa dobri su,magarci,kombinati su sa njima dosta radili,ali su sada jako matori njih su najvise izbegavali zbog prednje hidro vuce,imas u temi pisanja o tome.
 
Cena je samo zbog godina, ili ne odrzavanja.. kod nas ih ima sto idu bez stajanja, a ima koji su stajali dok nisu remontovani kako treba i sad idu ko besni.. jedan covek kaze ovde, jer ima dosta raznih traktora po dvoristu, pitam ga sto ih ne opravlja, kaze mi on: sta ce mi upalim john deera i radim.
 
Poslednja izmena:
Navukao je goriva u cilindre+je dobio Etar,pa nikako da sagori,dobio turu a i pumpa jos gura goriva,kada je sagoreo vratio se u zadati gas.
 
Tako rade svi motori sa linijskom pumpom kad se pale hladni i u slucaju kad ventili na AC pumpi ne drze najbolje pa dok se motor sabere on malo brljavi. Tako je radio Mercedes na 162, tako isto sad radi i TAM na 190-ki. Palili smo jednog 1221 na oko -10 (ne zbog pokazivanja vec zbog potrebe) i on je isto tako brljao kao ovaj JD sa snimka, samo nije bilo oblaka dima vec pare i nesto malo dima na auspuh. Kod rotacionih pumpi to nije slucaj.
 
Takva mu je PVP.Jelenko je čudo od traktora.

Takvo paljenje ima vise veze sto mu jedan klip ima vecu zapreminu nego kod ovih novih sva 4 klipa, velika tolerancija izmedju klipa i cilindra i gusto ulje i nema dovoljn dobru kompresiju dok ne "opali" nekoliko krugova radilice i malo podgreje zeljezo unutra da tolerancije malo padnu, razbije malo ulje i kompresija skoci.
 
Moguće je sve.Meni je bitno da pali a kako i na koji način ne interesuje me mnogo.Specifični su skroz.Kada vergla nema da se zaleće već se motor okreće kao da crkava i samo sastavi.
 
Nazad
Vrh