John Deere

Nemas ti pojma Kis, taj trosi oko 400-500 litara za jedan He oranja. Cudo koliko trose, treba da se vuce cisterna inace se ni iz avlije ne moze.
 
Trose podosta starije serije sve mladje pomalo su smanjivali sad se hvale da su smanjili potrosnju da mogu da pariraju fendtu i deutzu ali neznam dok se licno neuverim !! Odradili su i oni vario sistem pa samim tim su dosta spustili potrosnju ,mada svaki veci traktor kad se stisne i optereti hoce da pravi odstupanja od normalne potrosnje .
 
Ma daj pa koliko da trosi kad vuce 5 brazdi?Ferdzan sa 2 brazde trosi 13-14 lit/kj i kao ore,nesto grebe odozgo,pa sto Joni ne bi trosio 20lit/kj kad ORE bre,nerazumem vas uopste,traktori su zajebalo vek i kraj,ja imam 2 Fenta,dobri su,al tvrdim da je John bolji.
 
Ma daj pa koliko da trosi kad vuce 5 brazdi?Ferdzan sa 2 brazde trosi 13-14 lit/kj i kao ore,nesto grebe odozgo,pa sto Joni ne bi trosio 20lit/kj kad ORE bre,nerazumem vas uopste,traktori su zajebalo vek i kraj,ja imam 2 Fenta,dobri su,al tvrdim da je John bolji.
Pa to je sustina,nek'potrosi i 20lit,ali on vuce 5 brazdi i kj uzore za 30 min,mozda i brze.
 
Ala je i ovo sila.
Kada je gvozdje bilo gvozdje....


Ma ako vam ne valja potrosnja doterajte ga meni ja necu da se zalim na potrosnju kad bi posedovao jednog ovakvog kao sa snimka,kao nov je!!!! Ne bi se zalio ni za ovaj 4755 ali svako vece moram bar jedan snimak da odgledam sa 4955!!! Uzgred koja je razlika izmedju njih 4755 i 4955?? U snazi jeste ali da li je drugaciji motor u 4955 ili je snaga dobijena pomocu turbine ili drugoga???:sta: Ima u oglasima jedan 4955 gledam ga i placemi se sto nije moj... :udri:
 
John Deere traktori nisu opste veci potrosaci od bilo kog drugog traktora. Imam priliku da ih koristim preko godine i znam koliko trose. Tvrdim da su ekstra ekonomicni i spremam sam da se kladim da j etako.
Znam koliko trosi IMT, jer sam ga imao, znam koliko trosi IMR jer ga imam, Znam i MF jer sam vozio, znam i za Cace IH jer je kod men potrosio bradi dosta.
Ako vec tvrdite da trose vise objasnite zasto jer JD koristi iste pumpe i dizne kao i svi drugi proizvodjaci.
 
Paor paor kako ja necu potrositi na oranju vise sa traktorom koji radi na 2300 o min a fendt istu operaciju radi na 1500 etoo u startu samo je tu razlika i sto cim mu je malo lakse fendt jos malo smanji obrtaje a ja konstantno ga drzim oko 2300 i kako nece biti razlike ?
 
Poslednja izmena:
@cici
Pa spomenuo je Breznjeva:haha:

E za ove nove neznam,sedeo sam u njima i vozio se,tako da nista od toga dok se neuzme u sake,za stare garatujem da je to sve isto,drugar bije 7810 pun sut a Fenta 1800 obrtaja,oru ceo dan potrose isto,snaga razlika 2ks,a John ima snage za jos jednu glavu,ovom taman,zato mante se...
 
Moj komšija ima novog Claas Ariona 410, sa John Deere motorom od 4.5l. Takođe ima i Belorusa 1025, i ove jeseni su oba orala, MTZ sa 3x35cm, a Arion sa 3x32cm, oba pluga su Vogel. Arion je trošio jednu kantu (20l) goriva više po danu.
 
Nazad
Vrh