John Deere

26000e sa pdv-om,
farban je,ali po meni,mislim da bi svakog novog sovjeta u istoj konjazi preskocio samo tako.
img1092.jpg
 
pre mesec dana ,rodjak kupio JD cini mi se 6810 130ks,iz finske uvezao, traktor izgleda ko da ima 20g , jedva mu se farba vidi,nikad nije bio opran vodom, radio je na nekoj farmi sa utovarivacem i vidi se da je jako lose odrzavan bio,kaze da ima 6000rs ,ali kaze da mora da radi generalnu motora i to kosta svega 5000 evra, a traktor je platio sa carinom i prevozom 23000e, sta mislite jer to puno?
 
Ima 5080 (80ks) i 5100 (100ks). Cenu ne znam. Ali ti savetujem da je bolje da uzmes neki iz 6 serije, jeste da je skuplje ali su sigurno bolji.
 
Bilo je 5725 ja imam takvog,cena im je bila skoro 40 hiljada nazovi pa ih pitaj imas 5725 od 95ks i 5625 od 85ks razlika samo ovaj 5625 nema turbinu :ppozdrav:
 
Nadam se da nije :off_topic:,samo da kazem da sam cuo od predsednika nase opstine(na tv) da uskoro treba da dodju ljudi iz JD da pogledaju lokaciju za fabriku na mestu gde je nekad bila Prva Iskra Baric
 
Daj boze da je tako. Cista klasika , oce da otvore fabriku u Srbiji , jer je radna snaga skoro za dz.
 
Nadam se da nije :off_topic:,samo da kazem da sam cuo od predsednika nase opstine(na tv) da uskoro treba da dodju ljudi iz JD da pogledaju lokaciju za fabriku na mestu gde je nekad bila Prva Iskra Baric

Ta deoj oko prve iskre se skroz cisti i rasprema,i ja sam cuo da treba da dodje neka firma,e sad kako mi se cini da je u pitanju proizvodnja elektro motora,a za JD prvi put sad cujem... Jel bas u Iskri ili pored??
 
Ako može mala pomoć, u pitanju je jedna rasprava sa drugarom o cenama održavanja traktora pa ako bih mogao neko malo da pomogne sa cenama delova za starije veće modele tipa 4755 ili bilo kog drugog a cene se odnose na da kažem uobičajene potrošne elemente tipa dizni, pumpe visokog pritiska, lamele, hidraulične pumpe, pa i kompleta sklopova za motor i sl. Znači radi se o hipotetičkom traktoru a zanima me red veličina cena delova. Hvala.
 
@vlada90
Koliko sam shvatio naseg predsednika Cucka(bio na Magu),bas na mestu gde je bila Iskra.Mozda nisam bas najbolje razumeo
 
Ako može mala pomoć, u pitanju je jedna rasprava sa drugarom o cenama održavanja traktora pa ako bih mogao neko malo da pomogne sa cenama delova za starije veće modele tipa 4755 ili bilo kog drugog a cene se odnose na da kažem uobičajene potrošne elemente tipa dizni, pumpe visokog pritiska, lamele, hidraulične pumpe, pa i kompleta sklopova za motor i sl. Znači radi se o hipotetičkom traktoru a zanima me red veličina cena delova. Hvala.
Kompletna generalna na motoru, ali kompletna, je oko 5000 eura za motor sa 6 cilindara. Generalna menjaca zavisi od tipai u najskupljoj powershift varijanti iznosi oko 10000 eura, pri tome mislim da se zameni svaki deo. Filteri hidroulike su oko 3500 din, blatobrani recimo oko 200 eura komad za 4755. Delovi nisu jeftini kao za rusica, ali se od njih ocekuju da traju dosta duze nego sto to rusic moze da izdrzi u 3 generacije. Dizne su oko 80 eura, nova pumpa vp je u rasponu od 1300 do 4000 eura.
 
Tačno tako.Nisam napisao da je većina majstorčina sve prevarant do prevaranta.
Poarpaor u vezi dizni(brizgaljki) i pumpe VP cena je u zavisnosti koju pumpu traktor ima ugrađenu da li Japansku ili Germany.Cena generalnog remonta motora i menjača iz vašeg posta je malo preterana.
 
Poslednja izmena:
Slučajno imam neke cijene.

Dizna za 2130 - stare modele - AR89564 112€
Filter za isti - AR84228 28€

Mjenjač za 6000 seriju je kao što je gore navedeno 10 000€ ali doslovno sve novo.
 
Ako bi uradili generalnu na motoru i menjacu na 4755 to bi va skostalo oko 15000 eura. Onda bi imali samo jedan problem. Gde bi napravili sledecih 15 do 20 hiljada radnih sati.
 
Nazad
Vrh