Jesenje "plavo" prskanje

I kod Bakarnog Oksihlorida i kod Cuprozina je ista aktivna materija (bakar iz bakar-oksihlorida). Mene su savetovali 25g na 10l vode. Nije ni puno skup za 100l vode izlazi 800din.
 
25 grama je ako se koristi tokom vegetacije, za ovo jesenje treba jača koncentracija i može komotno 50 grama.
 
I kod Bakarnog Oksihlorida i kod Cuprozina je ista aktivna materija (bakar iz bakar-oksihlorida). Mene su savetovali 25g na 10l vode. Nije ni puno skup za 100l vode izlazi 800din.
Kako nije skup 8000 po hektaru? funguran ,kocid ,blauvit,nordox,everest ništa od njih neće preći 4500 po hektaru
 
Kako nije skup 8000 po hektaru? funguran ,kocid ,blauvit,nordox,everest ništa od njih neće preći 4500 po hektaru

Ali kod njih je aktivna materija Bakar Hidroksid :sta:

- - - - - - - - - -

25 grama je ako se koristi tokom vegetacije, za ovo jesenje treba jača koncentracija i može komotno 50 grama.

Ja se bas nesto preterano i ne razumem u te preparate, ali covek kod koga kupujem hemiju je inzenjer vocarstva. Ranije radio u kombinatu koji ima oko 1000ha pod vocem i privatno se bavi vocarstvom skoro pred penzijom, tako da o njegovom iskustvu ne vredi polemisati. Kad mi on kaze prskaj sa tim ti tim preparatom u toj i toj koncentraciji, ja tako i uradim i nikad ali apsolutno nikad nije bilo nikakvih problema i nikakve greske...
Da mi je rekao 50g na 10l ja bih stavio a i njemu je u interesu da proda vise preparata, ali naprotiv rekao je 25g na 10l vode zavrsava posao...
 
Da , ja sam sa cuprablau-z...odradio danas...Na pakovanju piše 25 gr. na 10 lit. ...a meni je savetovano doplo više...ali u pitanju je bakar hidroksid pojačan cinkom...doduše deo jabuka nisam ni pipnuo jer im je list zelen ko u junu...valjda će otpasti, ima vremena...
 
cuprablau-z tretirao na kupini 35gr. na 10.l vode danas...Malina se jos zeleni pa ce sacekati...
 
Evo samo jedan od linkova gde se vidi da ide 25-30 grama tokom vegetacije i 50 grama za vreme mirovanja.
 
Linkovi su linkovi ali praksa je praksa :osmeh:

Do sad sam svake jeseni koristio Plavo ulje i ponovo Plavo ulje u februaru, ove godine prvi put prskam samo bakarnim preparatom videcu kako ce se pokazati.
 
Ja prskao juce,otpalo tek polovina lista ali lepo vreme ,bez vetra,idealno.Javljaju vetrovito od sutra pa bolje i ovako.Prskao sa Nordoxom ,0.2%
 
Pozdrav, interesuje me da li bi sada mogao voće naprskati sa MANKOGAL 80 ili sa DITHANE M-45
ostala su mi po jedno pakovanje otvorena od Letos imam i otvorenu flašu PLAVOG ULJA pa eto molim za savjet

srdačan pozdrav iz Novog Pazara
 
Pa jedino to plavo ulje da iskoristis , sada se koriste preparati na bazi bakra , a to sto imas otvoreno ,lepo zapakuj i skloni na suvo,pa iskoristi kad mu bude vreme.
 
Gorski,na predavanjima kazu da je posle bakra u tečnom stanju najbolji bakar hidroksid pa oksid i na kraju baka oksid hlorid.Ne vezujem se za priče zaštitara koji rade za hemiske kuće već na neutralne oglede
 
Ali kod njih je aktivna materija Bakar Hidroksid :sta:

- - - - - - - - - -




Ja se bas nesto preterano i ne razumem u te preparate, ali covek kod koga kupujem hemiju je inzenjer vocarstva. Ranije radio u kombinatu koji ima oko 1000ha pod vocem i privatno se bavi vocarstvom skoro pred penzijom, tako da o njegovom iskustvu ne vredi polemisati. Kad mi on kaze prskaj sa tim ti tim preparatom u toj i toj koncentraciji, ja tako i uradim i nikad ali apsolutno nikad nije bilo nikakvih problema i nikakve greske...
Da mi je rekao 50g na 10l ja bih stavio a i njemu je u interesu da proda vise preparata, ali naprotiv rekao je 25g na 10l vode zavrsava posao...

Dobar ti je kolega pa te je poštedio.
Moje mišljenjeje da ispod 1 % ne treba ni raditi plavo prskanje...
 
Radi li neko tretman ureom, za opadanje lisca ili po opalom liscu?
Gde nabavljate Nordox na veliko meni bi trebalo nekih 10kg?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh