Jesenje "plavo" prskanje

Ja sam prosle godine isao Nordoxom i bio sam prezadovoljan, ove godine me nekako zastitar uspeo ubediti da uzmem Evereset. Mislim da je i on radjen po nanjnovijoj tehnologiji tako da se nadam da cu i sa njim dobro proci
 
Ljudi, gledajte sastav preparata tj aktivnu materiju i količinu.

Tako je bakar-hidroksid bolji od bakar-oksihlorida i bolje je da ima više grama bakra na jedinicu mere nego manje naravno :)

Naravno postoje i preparati koji se teže spiraju što je takođe važno, evo sad smo čuli za Nordox a ja mogu da dodam i za Funguran da se teško spira, čak mu to i piše na etiketi.
 
Oktopod-e, što kaže naš narod: " uzeo si mi reč iz usta..."
Čitam post Mikicamix-a i pomislim , zašto nebi uzeo ono uputstvo i pročitao , i napisao nam sastav, odnosno aktivnu materiju...tog
evereseta...ja imam funguran, a ko reče, za cuproxsat pa ćemo uporediti...
Naravno i taj nordox, mada neko reče da je dosta skup...
 
Oktopod-e, što kaže naš narod: " uzeo si mi reč iz usta..."
Čitam post Mikicamix-a i pomislim , zašto nebi uzeo ono uputstvo i pročitao , i napisao nam sastav, odnosno aktivnu materiju...tog
evereseta...ja imam funguran, a ko reče, za cuproxsat pa ćemo uporediti...
Naravno i taj nordox, mada neko reče da je dosta skup...

Everest

Aktivna materija:
Bakar hidroksid 368,5 g/l ili 240 g bakarnog jona/l
 
kako se preporucuje cuprazin u kojoj koncentraciji. Dade mi covek to u apoteci nisam ni razmisljao, valjda 75ml na 10l kupio jedank kg oko 1100din cini mi se da je ok cena.
 
kako se preporucuje cuprazin u kojoj koncentraciji. Dade mi covek to u apoteci nisam ni razmisljao, valjda 75ml na 10l kupio jedank kg oko 1100din cini mi se da je ok cena.

Ne znam koliko ti treba,posto su mala pakovanja dosta skuplja,ali mislim da je to preskupo.1100 dinara za 125 litara smese za prskanje .Gore sam napisao da je Nordox 400 dinara za 100 litara smese.Plus je to na bazi bakar oksilohlorida,znaci stara tehnologija mnogo lose pokriva,zato ga ide 750 grama na 100 litara vode,a i lakse se spira posto su cestice bakra krupnije.

Pardon ovo sto sam pisao je za Bakar oksilohlorid ,otprilike isto vazi i za Cuprozin samo sto je potrebna koncentracija duplo manja ide 0,35%.Nordox aktivna materija bakar iz bakar oksida 750 grama po kg,a Cuprozin 350 grama bakra iz bakar oksilohlorida
Eto izracunaj sad sta je skuplje.Ja inace prolecno prskanje kombinujem Nordoks i min ulje i jeftinije je 2 litre ulja i 200 grama Nordoksa nego 2 litre plavog ulja a dobije se pola litre ulja vise,plus savremenija aktivna materija i koje ima za polovinu vise.
 
Poslednja izmena:
ko proizvodi nordox. Aj sad kad sam vec kupio ovo onda znaci da imam za 250l znaci imam i za prolecno e sad koje ulje da kupim za prolecno a sad cu da uradim 35ml na 10l
 
Nordoks proizvode Norvezani a uvozi Singenta,a ulje je EOL ,mislim da je iz Izraela i ide 2 litre na 100 litara vode
 
Poslednja izmena:
Odlicnilo eto napravismo sistem zastite za jesen i prolece. Jesen 350g Cuprozina na 100l vode, na prolece 350g cuprozina sa 2l ulja na 100l vode. Imam 140 sljiva u trecoj godini i to ce biti dovoljno da prskam rucnom prskalicom.
 
Ja sam juče prskao sa CUPRABLAU-Z. Sastav: 35% bakra iz bakarhidroksida i 2% cinka. Ide 800g na 100l vode.
Nadam se da je ok ovaj preparat.
 
Ja sam uzeo takođe cuprablau-z , slovenački proizvod, kao nekad, ali pojačan cinkom...pakovanje 250 gr. košta 360,00 din. ...( to mu dođe oko 3 eura... a koliko je to u markama , ne znam)
E, ali meni su rekli da je to količina za 50 litra vode...E sad šta je po sredi ne znam...
I još mi je rekao onaj "stručnjak" iz poljoapoteke da je to, ustvari , pojačana doza...a da na proleće se ide sa manjom koncetracijom odnosno ta količina na 80-100 lit. ...
Ili da idem sutra kod drugog da proverim....

- - - - - - - - - -

Ali , drugari, ovo toplo vreme , nam ne ide nikako na ruku...Kažu da je ovaj " el ninjo" efekat dosad najveći ili najduži ili nešto sl. u dosadašnjoj istoriji...Ja mislim da ovo "plavo" prskanje, ako se ovo nastavi moramo sad sjeseni jošm koji put ponoviti...Mislim da iskusnije kolege mogu reći nešto više o tome...odnosno pri kojim temperaturama pojedini napasnici ležu jaja ili sa učauravaju , tjt. spremaju za zimu...da li je pametno ubaciti neki kontaktni insekticid ili nešto slično...
Što se mog iskustva tiče...mogu vam reći da je ( ako se neko seća) i pretprošla jesen bila slična ovoj...bilo je ovako skoro do polovine januara...pa su onda udarile poplave početkom maja...
Ovo sad nema neke direktne veze sa temom "plavog" prskanja, ali setite se tog leta i količine podzemnih voda i koliko je stabala stradalo...
 
Ja sam juče prskao sa CUPRABLAU-Z. Sastav: 35% bakra iz bakarhidroksida i 2% cinka. Ide 800g na 100l vode.
Nadam se da je ok ovaj preparat.




Da li na uputstvu piše da se primenjuje u toj dozi ili je to savet prodavca. Obično ti preparati idu 30-35 grama na litar vode.
 
Ja sam uzeo za ovaj stariji vocnjak Cuprozin-35WP i ovaj sto kupujem kod njega mi je rekao da idem za sljive 50g na 10l vode.. Kao proizvodjac preporucuje kako mi je prodavac rekao 30 35g na 10l.. Pa cemo videti sta je bolje da li Bakarni oksihlorid 50 ili ovaj Cuprozin-35WP .. E sad tehnicka cistoca bakra kod Bakarnog oksihlorida 50 je min. 55% Cu++ , a dok tehnicka cistoca kod Cuprozin-35WP je min 58% бакра.
 
Nazad
Vrh