Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

Sad ih imam 50-ak koje nose, a male nisam brojao. Prošle godine sam imao oko 200... posećujem i taj forum. Pozdrav
 
@Dzonko
Priajtelju, dobrodošli vi na naš Forum, u svakom slučaju ćete moći da se reklamirate, ali lično mislim da Vama to nije prvenstveni cilj. Iz predhodnog posta shvatio sam, čini mi se, da se radi o ozbiljnoj firmi i ozbiljnom poznavaocu problematike japanske prepelice, pa u skladu s tima od Vas očekujemo i adekvatne post-ove, savete, komunikaciju sa kolegama i sve ostalo.

Uslov da se reklamirate je da ova brojka post-ova koja je sada na 2 dodje na 30. To su pravila i svi ih se moramo pridržavati, ali to ne znači da sada, na naredne post-ove, kucnete samo "OK, slažem se, u redu je", i tsl., ili samo smajlije, što mnogi rade da bi došli do broja 30. Naravno, oni budu sankcionisani.

Predlažem da udjete ponovo u svoj Profil, i na Meniju "Izmeni profil" kliknete na deo "Informacije profila na forumu". Otvori Vam se novi prozor, i ako hoćete da imate Avatar (sličicu iznad Vašeg Nick imena) kliknete na opciju "Dostaviću svoju sliku:" i na svom PC nadjete malu fotku japanske prepelice ili nešto drugo. Niže, ispod toga, imate opciju "Potpis:" tu možete da stavite adresu svog WEB site-a u formi http://www...../ i onda je pristuna na svakom Vašem post-u i svi koji hoće mogu je pristupiti.
Vaš e-mail napišiti u meniju "Podešavanja vezana za nalog" i ostavite prazn opolje "Sakrij e-mail adresu od javnosti?"

Evo toliko za sada, i da podsetim na link za predstvljanje: http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/ , najosnovnije od seb i biznisu kojim se bavite!

Jesam malo opširniji, ali se nadam da sam dao dovoljno informacija!

:ppozdrav:
 
E to mi je bilo potrebno, puno Vam hvala!
Ok, radicemo onako kako pravila kuce nalazu, a ako preteram slobodno brisite :)
Da u pravu ste da mi nije cilj da se reklamiram ovde, odnosno nisam prvenstveno zbog toga ovde. Davacu informacije o japanskim prepelicama cak mogu ponuditi nagradu svakome ko mi postavi pitanje vezan za prepelice a da ne znam odgovor... Uzgred moja farma organizuje humanitarnu akciju za Vaskrs gde ce deca iz cak dva doma dobiti po pakovanje lekovitih jaja, ako dodjem do te cifre 30 mogao bih negde kao najavu da stavim i to. bez maila i bez telefona, da pokusam da probudim svest i kod drugih ljudi jer ruka koja daje uvek je iznad one koja pruza.
zelim Vam puno uspeha!
Post je spojen: [time]1268750327[/time]
_________________________________________________
Nego da se mi vratimo na kaveze:
Životni prostor je veoma bitan preduslov za uspeh gajenja. Na 1m2 podnog prostora može se gajiti 80-100 ptica do uzrasta od 5 nedelja. U sistemu tova prepelica na 1 m2 gaji se 70-80 ptica. Za odrasle prepelice u kaveznom sistemu držanja dovoljno je da se obezbedi 1,25-1,45 cm2 po ptici. Odrasle prepelice uspešno će se proizvoditi u podnom sistemu gajenja ako imaju 130 cm2 prostora po ptici. Ukoliko se grade i ispusti poželjno je da se obezbedi minimalno 1m2 za 5-10 ptica. U zajedničkim boksovima nisu potrebna gnezda jer prepelice nose po prostirci. To je razlog da se prepelice više gaje u kavezima. Odrasloj prepelici treba obezbediti 1,25 do 2,5 cm prostora na hranilici. Za napajanje, ukoliko se koriste okrugle standardne pojilice od 3 l, dovoljna je jedna za 80 pilića. Za odrasle se mora ispoštovati normativ 0,6 cm prostora na pojilici po ptici. Odrasle prepelice lako se naviknu na pojilice i šolja pojilice. Jedna takva pojilica trebalo bi da se postavi za svakih 5 ptica. Znaci nije bitno da li je kavez od drveta ili zice, ili ih drzite u podnom prostoru vazno je da ispostujete ove norme...
 
japanskim prepelicama se daje koncentrat za koke nosilje (prepelice starije od 5 ned.) taj koncentrat im odgovara ali prepelica je ipak divljac i u razvijenim zemljama im prave poseban koncentrat, evo recepta za one koji hoce da im ugode :)
Kukuruz, žuti 46,05
Sojina sačma 28,00
Suncokret, sačma 1,00
Dehidr. lucerka 1,80
Kvasac 1,00
Sojin griz-SPEG 5,00
Riblje brašno 1,50
Lizin -
Metionin 0,15
Sojino ulje 4,00
Stočna kreda 8,00
Dikalcijumfosfat 2,20
Kuhinjska so 0,30
Premiks 1,00
Ukupno 100,00
Suva materija, % 89,76
Vlaga, % 10,24
Pepeo, % 13,30
Proteini, % 20,19
Mast, % 7,33
Celuloza, % 4,04
BEM, % 44,98
Met. Energ. Kcal/kg 2800
Lizin, % 1,15
Metionin, % 0,48
Metionin + cistin, % 0,80
Cistin, % 0,30
Triptofan, % 0,23
Kalcijum, % 3,61
Fosfor, ukupni, % 0,68
Fosfor, iskorist., % 0,45
Linoleinska kis., % 4,37

Napomena: Ovo je recept koncentrata za prepelice nosilje
 
Kartonska ambalaza ti je trenutno najbolja i najjeftinija za 30kom. (pun kolor + uputstvo), postoji i PVC za 15 i 20jaja ali ti se to ne isplati skupa je. Mogu ti dati kontakt...
 
Dzonko je napisao(la):
E to mi je bilo potrebno, puno Vam hvala!
... Uzgred moja farma organizuje humanitarnu akciju za Vaskrs gde ce deca iz cak dva doma dobiti po pakovanje lekovitih jaja, ako dodjem do te cifre 30 mogao bih negde kao najavu da stavim i to. bez maila i bez telefona, da pokusam da probudim svest i kod drugih ljudi jer ruka koja daje uvek je iznad one koja pruza.
zelim Vam puno uspeha!

Za ovakve stvari neće ti biti potrebno da dodješ do cifre od 30 post-ova, već prirpemi kako to treba da izgleda, pa da se ovde postavi na adekvatno mesto!!!

:ppozdrav:
 
da ne bi sklapao koncentrat sam, jer bi mi sve uginulo odma, zanima me koji je koncentrat najpogodniji za ishranu prepelica? mislim od ovih fabrickih-kupovnih. nesto sam nacuo da jabucki nije bas kvalitetan...
 
PoP ZmaY je napisao(la):
da ne bi sklapao koncentrat sam, jer bi mi sve uginulo odma, zanima me koji je koncentrat najpogodniji za ishranu prepelica? mislim od ovih fabrickih-kupovnih. nesto sam nacuo da jabucki nije bas kvalitetan...

ja dajem sto posto i super je primetio sam da puno bolje nose kad jedu sto posto nego ostale proizvodjace
 
Dzonko je napisao(la):
Kartonska ambalaza ti je trenutno najbolja i najjeftinija za 30kom. (pun kolor + uputstvo), postoji i PVC za 15 i 20jaja ali ti se to ne isplati skupa je. Mogu ti dati kontakt...

ako nije problem okacite ili posaljite pp gde je i posto su pozdrav i hvala
 
dario bulic je napisao(la):
interesuje me gde se moze nabaviti ambalaza kutije za pakovanje jaja japanske prepelice nadam se da nisam jedini sa ovom mukom unapred hvala
:bravo: :bravo:Imas ambalazu u Novom Sadu. www. panexco.com
Salju brzom postom. Dvodelna ambalaza po 20 komada.
 
spim je napisao(la):
dario bulic je napisao(la):
interesuje me gde se moze nabaviti ambalaza kutije za pakovanje jaja japanske prepelice nadam se da nisam jedini sa ovom mukom unapred hvala
:bravo: :bravo:Imas ambalazu u Novom Sadu. www. panexco.com
Salju brzom postom. Dvodelna ambalaza po 20 komada.
hvala puno pozdrav
 
svaki dan jedna koka - jedno jaje, SVAKI DAN
Post je spojen: [time]1269328833[/time]
_________________________________________________
ZNACI UJUTRU KAD POLAZIM NA POSAO (POSTO CUVAM SAMO JEDNU FAMILIJU) STAVIM IM KONCENTRAT KOJI SAM SPRAVIO OD SAVETA SA SVIJET LJUBIMACA A POPODNE OKO 17,00 SATI MIX. KONCENTRATI
 
Molim da mi neko odgovori gde moze da se kupi pocinkovana zica koja se koristi za pod za kaveze i koja je cena,kao i koje dimenzije ( otvor okca ) su najbolje za japanske prepelice. Posto sam iz okoline Lazarevca zanima me gde ima da se uzme u Valjevu, Beogradu ili Arandjelovcu. Moze i na PP adresa prodaje ako se krsi pravilo o reklami.
Hvala i pozdrav
 
Beca je napisao(la):
Molim da mi neko odgovori gde moze da se kupi pocinkovana zica koja se koristi za pod za kaveze i koja je cena,kao i koje dimenzije ( otvor okca ) su najbolje za japanske prepelice. Posto sam iz okoline Lazarevca zanima me gde ima da se uzme u Valjevu, Beogradu ili Arandjelovcu. Moze i na PP adresa prodaje ako se krsi pravilo o reklami.
Hvala i pozdrav

Beca, u svakoj željezariji imaš pocinčane žice. Okna mogu biti 1x1 cm. Ja sam stavio malo deblju sa oknima 1x2 cm. A cijena kod nas u RH je takve mreže oko 25 kn/m2 ili 3.5 € . To je jeftino.

Pozdrav :D
 
perje je napisao(la):
Beca je napisao(la):
Molim da mi neko odgovori gde moze da se kupi pocinkovana zica koja se koristi za pod za kaveze i koja je cena,kao i koje dimenzije ( otvor okca ) su najbolje za japanske prepelice. Posto sam iz okoline Lazarevca zanima me gde ima da se uzme u Valjevu, Beogradu ili Arandjelovcu. Moze i na PP adresa prodaje ako se krsi pravilo o reklami.
Hvala i pozdrav

Beca, u svakoj željezariji imaš pocinčane žice. Okna mogu biti 1x1 cm. Ja sam stavio malo deblju sa oknima 1x2 cm. A cijena kod nas u RH je takve mreže oko 25 kn/m2 ili 3.5 € . To je jeftino.

Pozdrav :D

Hvala na odgovoru, ali kod nas u svakoj željezariji ima samo ono sto nikom ne treba :sta:! Nasao sam 1x1 cm po ceni od 2,5 €/m2 ali nije pocinkovana, pa mi se ne kupuje. Sto je najgore, prodavci nemaju pojma kod kog dobavljaca mogu da naruce pocinkovanu punktovanu zicu za kaveze ...
Evo, probaj i jednu firmu preko google da nadjes koja je proizvodi i prodaje u Srbiji.
 
ma i ja sam tazio na internbetu posto u subotu idem za Leskovac nema, ako neko zna da se tamo prodaje molim neka mi kaze.
 
Pre edno nedelju dana prepelice su prestale da nose i onih sta nose nose sa mekom ljuskom ili su previse mala jaja
--Svaki dan temperatura bila im e ista
--koncentrat takogje svaki dan isti i to vec 5 meseca
--non stop imaju cistu vodu za pice
--ventilaciju takogje -imaju
 
toni32 Ako ti nisu stare prepelice , onda je do koncentrata.Mekana ljuspa bude ako ima mnogo soli, ili malo kalcijuma( stočna kreda,dikalcijum fosfat). A što se tiče malih jaja, kao kliker, onda je to znak da prestaju da nose i počinju da se mitare. Mitarenje kod prepelica traje, kako sam ja primetio, od mesec i po,do dva meseca. Zatim one kreću da nose,krupnija jaja ali slabije. To je moje iskustvo. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh