Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

nema nista o tome na tom sajtu.... mene takodje interesuje odg na postavljeno pitanje... ::namigivanje::
 
gore je zatvoreno zicom, posto je to kvadrat zice nije skupo, ali moj savet ti je da ispust napravis sapadom tako da kad pokrijes najlonom da se sliva, ili jos mozda bolje da gore umesto zice pokrijes lexanom, koji propusta svetlost ali ga koke vide pa se nece razbijati u pokusaju da izlete...
 
pozdrav za sve kolege! Ja sam nov na forumu, kao i u uzgoju prepelica( 7-8 meseci). Kaveze sam radio sam i izgledaju ovako :
hueu50.jpg
 
ja svojim prepelicama dajem isti koncentrat koji spremam kokicama i rezultati su izvanredni 98-100% nosivost. sastav koncentrata sam napisao u temi dnevna količina hrane za koke nosilje
 
ma za kaveze je najvaznije dno ali je veoma skupo ja sam placao oko 7 evra komad sve ostalo moze od sipkica zice da se napravi ali je malko zeznuto da se vari a ja sam prodavao nosilje koje su tek pronele 200 din komad a mal4e pilice jenodnevne 30 din kom ali trenutno nemam na prodaju
 
Poštovani gosp. Genc,

trenutno imamo u ponudi samo jednu vrstu ambalaže (slika na internetu) koja ima 20 gnijezda za manja jaja (prepeličja) i njena cijena je 2,20 KN/kom + pouzeće (poštarina).

Nadalje, trenutno radimo na 2 nova modela ambalaža koje će imati 12 i 6 gnijezda sa preklopivim poklopcem iz jednog komada, dok ova gore navedena ambalaža ima odvojen poklopac.

Cijene novih modela Vam trenutno ne mogu specificirati.

Inače nemamo najmanju određenu količinu narudžbe ali je dobro da ne bude ispod 100 kom.

Ukoliko ste zainteresirani za suradnju slobodno kontaktirajte.

Srdačan pozdrav,

Vilim Goić
Dario, ovo ti je mail koji sam dobio od Tarre plast, to je prilično skupo, napiši kako izgledaju te kutije iz Mladenovca, koliko jaja može da stane u njih? Pošaljimi na privatnu poruku adresu ili br. tel. od momka iz Mladenovca.
 
ja kod kuce drzim dve familije sa strane su mi iverice a dole mreza 9 h 9 mm, a napred stara resetka od tara mali sporeti i ispust mi je 5 cm, to jest pozadi visina 20 cm a napred 25,
www.svijet-ljubimaca.com
Post je spojen: [time]1268035319[/time]
_________________________________________________
a da kafezi su dimenzije 48 x 27 25/20 i tu slobodno moze 4z+1m
 
Bok, ja sam nov na forumu. Planiram nabavit prepelice. Pa me zanima kad počinju nesti jaja. I još: jel dovoljno za 8 komada (6 ženki, 2 muška ) 0.5 - 1 m kvadratni? Molim Vas da mi odgovorite.
Hvala! :ppozdrav:
 
Evo bio sam na toj stranici. Stvarno možeš sve saznati, što te god zanima. Mogu ju preporučiti svima. Koliko otprilike najbolje komada uzeti za početak? Mislio sam 8, jel to dobro?
 
ja sam za pocetak u tom kafezu uzeo 4+1 sta ja znam ja zivim u stanu i cuvam ih u zastakljenu terasu pa sad sam morao da izdvojim jednu koku posto su je ostakli tukli i raskrvavili glavu.
Ako zivis u kucu bolje na veci prostor stavi 8z+2m.
 
Bok,
Zanima me jel su prepeličja jaja veća od 4 cm (promjer). Prednja strana kaveza je odignuta od poda 4 cm. Nadam se da je to dovoljno da jaja mogu otkotrljati van u kanal iz kojeg se skupljaju. Nadam se da je, da nemoram rezati stranicu.
Molim Vas, ako netko zna, nek javi.
Hvala i Pozdrav od Petra!
 
Hvala
Valjda mi se neće provući van prepelice. Mislim da je za njih ipak premalo,a za jaja TAMAN :D
Dovršio danas kavez, stavio sam neonke na poklopac da mogu imati svjetla i po noći.
Valjda ću ići i po prepelice.
Javit ću.
 
Baš su lijepe.
Koliko ih imaš?
btw...ako te zanima nešto više o njima, idi na forum svijet-ljubimaca , tema: uzgoj fazana i ukrasne peradi, tamo ćeš naći temu uzgoj japanskih prepelica. stvarno saznaš sve što te god zanima.

Petar
 
Nazad
Vrh