Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da li je kasno da za nekih 10 dana presadjujem jagode ?
stare su dve godine, posadjene u dzakove, ali su se mnogo rasirile, pa ih moram spsutiti na zemlju i foliju, a i zbog lakseg zalivanja...
pa me interesuje do kad niej kasno da to zavrsim ? i kada da ih rezem ? sorta je alba.
hvala, pozdrav
 
Dali netko zna sta se desava kada na cvjetu jagode u samom onom zutom djelu cvjeta se pojavljuje smedje ili crne fleke , kao da je trulo , ali nije to trulez , bar ne naoko.
Danas sam gledao jagode i cvjetaju mi cleri i quen ali sam vidio za sada na nekih 3 ili 4 lista tu pojavu , dali je nesto opasno , dali itko zna sta se desava .
 
Tečo,
Idealno bi bilo da ti je bank dignut na nekih 20cm, (ako moze i viiše još bolje), širina gornjeg dela 60-70cm, a razmak izmedju redova 30-35 cm. Posto pretpostavljam da ceš raditi sve ručno, Procedura ti ide ovako:
Prvo izradjujes leju (bank), zatim razvuci trake za navodnjavanje, plave linije na trakama idu okrenute na gore da se ne bi kapaljke zapušavale, proveri kako funkcionišu, pa tek na kraju razvuci foliju i zatrpaj je sa strana. Trake se ne skidaju i ostaju na svom mestu do skidanja jagoda (3-4godine), kao i folija naravno. Ako kupuješ foliju uzimaj najmanje od 50 mikrona. Ako nameravaš frigo sadnice, još ti je rano, kupuju se jun-jul-avgust. Naravno, sve ove radnje ceš u raditi neki dan pred sadnju. U samoj sadnji prvo dobro natopi zemlju pa rasadjuj.
 
Nebojša,
oslobodi prostor za PP, stvarno si neozbiljan, mislim da to nema smisla.
Hoćeš da se družimo ili nećeš? :haha:
 
Povremeno podižem agril sa jagoda i uveče ga vraćam. Primetio sam da ljudi u mom okruženju to ne rade već agril stoji non stop. Šta vi radite sa agrilom i kada bih trebao potpuno da ga sklonim?
 
mojalovaa Ako mozes postavi sliku .Danas sam to gledao kod komsije i kod njega su problem mravi pa proveri dali je to i kod tebe
 
Nije mrav radi se o cvjetojedu , zvao sam mog agronoma i on mi objasnijo sta se treba raditi , imas pod prepoznavanje bolesti na jagodama.
 
Pozdrav Jagodarima gde god da ste! Nisam bila neko vreme prisutna ali evo me opet da razmenjujemo iskustva. Jutros sam uslikala svoje jagode i kada postavim slike ocekujem vase komentare. Pozdrav!
 
Pozdrav svima na forumu! Nesto se bas nisam snasla sa novim izgledom foruma, ali valda treba vremena za to. Jos jednom pozdravljam sve i svima zelim srecan i uspesan rad!
 
pozdrav svima , kojom prihranom prihranjujete vase jagodice, ja sam zavrsio sa starterom prskao sam i sa slavolom sada sam uzeo kristalon super pa sam hteo da pitam da nije rano za kristalon super , protiv insekata koristim lannate 90 duopont je proizvodjac.
 
Kod mene je Alba počela da cveta ali samo ona koju sam ja proizveo u kontejnerima, frigo sadnice Albe sađene u isto vreme još ne cvetaju ali će i one za koji dan. Malo mi je čudno da je Alba procvetala pre Klerija ali tako je.
 
Evo lepih dana. Jagoda na sve strane i doslo je vreme da se druzimo sa njima. Obecala sam slike ali se ne snalazim na ovom novom forumu kako da ih postavim. Ako neko zna neka napise. Srecan rad svim jagodarima!
 
Ops! Nisam vam napisala ja imam sortu "Marmolada" i bas je cvetala i ima i plodova. Da nije malo rano na otvorenom je polju? Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh