Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta se ovo desava, nestaju postevi ?
 
Najbolje da admin vrati predhodni izgled foruma ni ja ne znam sta se desava, vidim da niko slike nije stavio od kako je ovaj novi forum:haha:
 
Zanimame da mi neko objasni kad se prska borom koliko puta i koliko ide na 10 litara voded,dali treba jagodu dobro okupat.Dosad ga nisam koristio a u predhodnim godinama sam imao dosta deformisanih plodova.
 
2sac95d.jpg


Napokon prebac slika!!!!
 
Zanimame da mi neko objasni kad se prska borom koliko puta i koliko ide na 10 litara voded,dali treba jagodu dobro okupat.Dosad ga nisam koristio a u predhodnim godinama sam imao dosta deformisanih plodova.

Ja sam spricao po listu fertinuB , 2 dcl na 10 litara vode , cvjet je super , do sada nema niti jednog ploda deformiranog , a lani sam pustao kroz navodnjavanje pa nije vredilo puno , a dao dam na 1000 m2 40 litara fertina B.
 
mojalova,
ove blize su u drugoj godini a one dalje prva sezona, ima razmaka jedno 35-40 cm, mada su ova zadnja tri reda gledano od ograde nesto uza krivio sam redove
 
Javljam se redovno,svakih mesec dana i uvek sa nekim dosadnim pitanjima...jbg.kad sam resio da sadim jagodu bilo je sve tako jednostavno.Kako vreme odmice a sadnja priblizava pitanja je sve vise :sta:...Naime,kako trenutno zivim i radim u italiji,dali vi mislite da bih mogao da to iskoristim i ovde nabavim neke stvarchice koje su u srbiji skuplje ili losijeg kvaliteta...naravno,ne mislim na rasad ili neke druge krupne stvari...Ove godine sadim pola h za probu na otvorenom,najverovatnije albu...pa videcemo.Zahvaljujem se svima koji ucestvuju na forumu i tako nama pocetnicima puno pomazu...
 
:cool:Pozdrav svim radnim ljudima,
savasava poslala sam ti pp jer nisam mogla da se snađem,ali evo sada je sve ok. Što se tiče sadnica, mi smo posadili živiće ALBU i ROXANU, prva je kod nas bujnija, ima više lišća a ROXANA za sada ima više cvetova. Videćemo kako će sve to da izgleda do berbe, ali svakako ću sve što znam da podelim sa ostalima, jer sam mnogo naučila na ovom forumu.
 
hvala,zoricedj,na informaciji.Ali nisam nista nasao na p.p.Mozda je zbog novog izgleda foruma,istina nije bas najpregledniji.pozdrav.
 
@savasava,

Neznam sta bi mogla da nadjes u italiji sto nebi mogla da nadjes kod nas, ja sam bio pre 2 meseca u Italiji u firmu Salvi, ona ti je najaca firma za proizvodnju rasade jagoda, tako da iskreno ne vidim sta bi mogla da doneses odozgo a da ti je jeftinije nego kod nas, jedino mozda neku kvalitetnu pumpu za navodnjavanje, to je kod nas skupo, ostalo je isto. Sto se tice albe i roxane ja sam vise za roxanu, jeste malo kasnija od albe ali je i mnogo rodnija sorta kvaliteniji plod daje u svakom smislu, krupan, lepog oblika, odlicna cvrstoca.
 
hvala boomsyte,ali mislim da je pitanje,sta bih mogao?...ne,sta bih mogla :osmeh:
pozz.A sto se tice roxane,uopste nisam razmisljao o njoj...mada sam primetio da je puno spominjete.Sad cu da pretrazim internet.
 
ali,ako vam nije tesko,bio bih vam jako zahvalan na nekim informacijama o roxani...upravo sam nasao neke usporedbe roxane,albe i maye.Pise da je kasnija roxana za oko desetak dana ali radja,u proseku,oko 100g. vise...Kakva su vasa iskustva?Hvala unapred
 
pomoc ljudi... 95% sam siguran da je ovo trulez korena. nema ga puno ali se mora nekako spreciti ili izleciti. na nekoliko biljaka je kriticno. sa cime prskati? ili sta pustitit kroz kpk jer su u poodmakloj fazi cvetanja a na nekim delovima i zametanje je krenulo

nmeuxw.jpg
 
pozdrav jagodari evo malo mojih slika
2zs0eav.jpg
a evo i malih problema pa bi molio da mi odgovorite sta je problem i sta da radim
x5w6t3.jpg
unapred hvala
 
Koje si im gnojivo davao , nisam siguran ali mislim da ima previse amonijaka , ili ti je trulez korjenovog vrata , ali kazem nisam siguran , mislim da bi trebao tretirati nekim fungicidom , imas li puno tih problema.
Preljepo izgledaju , koliko dobijes po grmu uroda na takav nacin , i koja ti je litraza tih posuda posto vidim da si ih sam pravio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh