Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vec pet godina koristim bumbare u plasteniku i isplati se svaki dati evro. u dva plastenika od oko 250 m2 kupujem dve najmanje kosnice i odrade posao u plasteniku i onda ih iskoristim i za ono malo jagoda sto imam na otvoreno. mada tada vec ima velikih domacih bumbara, al kad su vec tu neka rade. najmanju kosnicu placao sam 65-75 evra. to je ono sto znam iz iskustva. pozz
 
Ja takodje ove godine sam resio da ubacim bumbare u plastenik sa jagodama jer prosle nesto nije bilo pcela i strasno lose su se oprasile tako da dosta cvetova mi se i nisu zametuli , a dosta plodova je bilo deformisano .Tako da mislim da ce se bumbari ove godine sigurno isplatiti .
 
Pre dve godine postavljao stubove u malinama negde u martu, u maju sam postavljao (vijacima) pomoćne letve. Sve rupe koje su već bile izbušene na drvenim stubovima bile su naseljene i začepljene zemljom, pa sam morao ponovo pročišćavati. Da li su to bile pomenute solitarne pcele zbilja ne znam, al je moguće. Inače maline su vrlo medonosne pa pčela i bumbara u cvetanju ima zilion.
:ppozdrav:
 
Sta mislite da li bi bilo pametno ubaciti kosnicu sa obicnim pcelama u plastenik.Jer kada jagode cvetaju u plasteniku hladnije je vreme i desi se da nema pcela tako da bi u plasteniku bilo toplo i predpostavljam da bi pcele bile aktivne .
 
sta mislite dali ce da steti trina ako prospem po parceli de su jagode .hte0 bi to da uradim da nenice trava oko njih .i dali je neko to radio il je video negde :sta: :ppozdrav:
 
Jel trina ustvari piljevina, strugotina od drveta? Znam da se koristi za prekrivanje međurednog prostora ali nisam ni čuo ni video da to neko kod nas radi. Nisam siguran kako bi se piljevina ponašala na kiši t.j. da li bi kišne kapi bacale tu sitnu piljevinu po plodovima. Druga stvar o kojoj bi po meni trebalo voditi računa je to što piljevina zakišeljava zemljište što bi za nake krajeve sa inače niskim pH mogao biti problem.
 
strugotina piljevina da od drveta .bolje necu. a sta bi bilo kad bi umesto folije za jagode stavio agril umesto nje.da nebi bio problem trava ispod njega? :ppozdrav: :cao:
 
@ milanmozgovo

Ti ćeš druže na kraju i toplu vodu izmisliti :haha:
Šalim se malo. Nemam pojma zašto bi uopšte stavljao agril umesto malč folije. Korovi bi rasli jer agril propušta svetlost a propušta i vodu.
 
jagode su mi se lepo razbokorile. samo primecujem da na nekim zbunovima ili kako da ih vec nazovem, tamo gde su izrasli novi korenovi vratovi vidi se malo zilice korenja, mozda je i banak malo propao pa zbog toga...
e sad me zanima dali je to ok i normalno ili da zadjem (nije u pitanju ni velik broj sadnica a ni velika povrsina. plastenik)
i malo zastrem zemljom to mesto gde se vidi koren :sta:
 
Pa nebi bilo loše da to uradiš ako imaš vremena i ako te ne mrzi. Hoće to da se desi, zemlja se slegne i korenov vrat ostane iznad. I kod mene se to dešava sa frigo sadnicama, ali sa kontejnerskim ne.
 
imam vremena, pogotovo ovih dana i na pretek, a i ne mrzi me, pa cu to da onda zadjem i odradim. da da to su frigo sadnice. hvala na brzom odgovoru :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh