Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prva faza u dobijanju zdravog sadnog materijala je mikroprpagacija, odnosno oslobađanje materijala od virusa. Novonastale biljčice se drže u specifičnim uslovima i kad budu sposobne za razmnožavanje, vrši se njihovo umnožavanje vegetativnim putem. To je predosnovni materijal. Osnovni ili bazni materijal je onaj koji se dobija umnožavanjem prethnog. Takav se čuva u specijalnim komorama, greenhouse-ima, tu se čuvaju i neguju. Kad dostignu adekvatnu veličinu, koriste se za vegetativno razmnožavanje i dobijanje sertifikovanog materijala. Ovo je uopštena procedura dobijanja najkvalitetnijeg materijala!
 
PA ISKRENO KADA SE SABERE DOKLE GOD DRZAVA VRACA ISPLATE SE FRIGO ZIVICI, NPR 1 GODINE MENE SU ZIVICI KOSTALI 16.5DIN, EVRO JE BIO 81DIN A VRATILI MI 15DIN PO ZIVICU PA TI VIDI STA JE ISPLATIVIJE + DOBIJAS 50% POVRACAJ ZA SISTEM NAVODNJAVANJA, SAD JE MALO EVRO SKOCIO ALI KAD SABERES O5 SE ISPALTI KAD TI VRATE ZIVIC TI IZADJE OKO 5DIN. jeDINO JE FRKA STO TREBA U POCETKU MNOGO DA ULOZIS I DA MOLIS BOGA DA SI ISPUNIO SVE USLOVE, MENE SU OTKACILI OVE GOD ZA SITNICU A NISAM JA KRIV :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: AL NEK SMO ZIVI I ZDRAVI PPA KAKO BUDE :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ boom a sto su te otkacili koji si problem imao .

ja sam predao sve sto je bilo potrebno i izlazio mi je poljo . inspektor i sve je ok . Raspitivao sam se u Sabac i ocekujem ovih dana da me pozovu na potpisivanje ugovora.
 
Pa pazi problem, njiva na kojoj sam sadio jagode, vlasnik je umro i nisam mogao da ubacim u trezor tj da je registrujem u moje poljo gazdinstvo. Dok se sudski resilo vlasnistvo to je vec bio maj, i kako ja sad da ubacim kad je rok bio do kraja marta ? Obrazlozio sam ceo problem, imam i sudsi zapis sta se desavalo ali cvr odgovor je samo zao nam je niste ispostovali proceduru i ja ih pitam pa kako da ispostujem kad je bio smrtni slucaj i sta mislis koji sam odgovor dobio ISTI :haha: :haha: :haha: :haha:, sad cekam da mi odgovore, pazi kad se nisu ustrucili ni odgovor da mi posalju da sam odbijen nego sam morao da okrecem 10brojeva dok nisam dosao do pravog i odgovornog za jagode. DA nisam imao neke veze nebi ni znao da sam odbijen, znaci katastrofaaaaaaaaaa, cekam odgovor pa kao mogu zalbu da ulozim ili da probam da predam za jesenju sadnju ove godine, videcemo. Iskreno mi zao da se oprostim od 4000e :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nemoj Boom tako, pa jel pricaju na televiziji da drzava sve vise i vise pomaze vocarstvo :haha: :haha:. E sad, desi se pogresi covek :haha:
Sada pitanje za sve> Da li ste za to da otvorimo novu temu na primer da se zove Bolesti jagode, gde bi kacili slike i objasnjavali bolesti sa kojima se svi susrecemo (neko manje neko vise) kako bi na jednom mestu imali sve o bolestima, lakse ih prepoznavali i znali kako i kojim sredstvima da ih :udri:. Licno mislim da bi to bilo pametno, jer bi sve bilo na jednom mestu od vrsta bolesti do svih preparata za tretiranje sto bi nam omogucilo da ne pretrazujemo sve strane na ovoj temi kojih masala ima mnogo.
 
Ja sam ZA. I to ne samo tema o zaštiti nego i đubriva i sve drugo. Mloooogo se ova tema razvila, možda bi sa administratorom moglo da se odradi da se iz ove teme polako neke stvari prebacuju u posebne teme :sta:
 
I ja sam za, ali da se samo odnosi na bolesti, zastitu i prihranu. Nebojsa mislim da bi ipak ti o5 trebao da zapocnes, pa i da na novu temu predjemo 100 strana ali samo sa prihranama, da bude sto manje bolesti :D :D :D :haha: :haha: :haha:
 
Naravno i ja sam za .
Post je spojen: [time]1296065448[/time]
_________________________________________________
@boom
Pazi i ja sam imao slicnih problema , posto je ćale prijavi da će na toj parceli biti kukuruz i okrenuo sam preko 50 telefona i sa kim nisam pricao slao razne molbe i ništa, dok nisam kontaktirao sa Bobanom ili Bojanom iz Šabca iz uprave za agrarna plaćanja i on mi je rekao da ja njima sve pošaljem od papira što je potrebno i jednu molbu da mi uvaže to što sam sadi jagodu a ne kukuruz jer su bili nepovoljni vremenski uslovi , nivo podzemnih voda i sl.
Tako da mi je rekao da če se videti šta će biti sa tim .
I na kraju su uvažili posle dosta peripetija .
 
Posto smo svi za, a ti Nebojsa batlija, otvaraj temu sto pre cekamo te sa spremljenim slikama i ostalim materijalom :D
Post je spojen: [time]1296071023[/time]
_________________________________________________
BOOM, kako ti ta jagoda sa slike jos nije istrulila ? :haha: :haha:
 
ljudi a kako vi se cini ovo..kako bi dalo efekat oprasivanje da se stavi jedna kosnica u plastenik kad jagode pocnu da cvetaju?i da se dogreva .da stigne pre :sta: :sta: :ppozdrav:
 
sopot je napisao(la):
BOOM, kako ti ta jagoda sa slike jos nije istrulila ? :haha: :haha:

Signum bato :haha: :haha: :haha:

@ milanmozgovo

O tome sam i ja razmišljao. Ne može da omane.
A gde ti je bre to mozgovo :sta: :haha:
Post je spojen: [time]1296085039[/time]
_________________________________________________
Ne mogu ja ništa, nisam ja administrator.
A stvarno nisam ni slutio da će se tema ovoliko razviti
 
Ma imam i ja broj od bojana, culi smo se 5x ali je problem sto oni nikako ne mogu da me ubace u bazu takav je program , moram da se zalim na veci nivo, bojan je ok lik ali videcemo sta ce biti jos mi nisu poslali odgovor da su me odbili da bi mogao da ulozim zalbu. Sve ostalo je resivo ali ne mogu da me ubace u proces povracaja srerdstava kad program nema tu parcelu u bazi podataka. Ma nek smo zivi i zdravi, ako bog da da ove god posejem 6h jagoda pa nemora ni dinar da mi vrate u zinat :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1296101691[/time]
_________________________________________________
tih bre nikog nema da komentarisemo o bitnim stvarima za jagodu,(u 5 ujutru :haha:) nista onda odoh ja da spavam :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh