Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta fali kada ih jede pola evrope,da kojim slucajem ne valjaju zasto bi ih nemac uzeo da ih preradjuje.@meeker a sto se tice kine samo da ti kazem da danas tamo mozes kupiti sve od igle do vasionskog broda da ides na mesec.ukratko toliko.
 
Te jagode iz kine su smrznute jagode i prolaze Nemacke fitopatoloske kontrole. Prskaju ih po Nemackim ili EU normama , nisu opterecene sa nedozvoljenom hemijom. Ne fali im nista , nasa je sreca da su tako daleko od nas inace bi preplavili trziste sa svezom robom.
 
Meeker , nije meni nista sladje nego sam samo dao komentar .

Kao i gore sto sam naveo da Nemci imaju 12763 hektara pod jagodom , mi posto smo manji jedno 10 puta trebali bi da imamo 1200 hektara , sta mislis ti koliko ima jagode u Srbiji ?
 
Ma bez uvrede, ja samo znam da se ovde prodaje svakakvo đubre bez mirisa ukusa itd. Čak i stiže bez datuma na pakovanju pa ga sami uvoznici stavljaju po potrebi. Kolike površine pod jagodom imamo ne znam jer se ne bavim statistikom. Al zasigurno znam da jagoda ili malina uzgajana u Nemačkoj nema kvalitet kao domaća (jednostavno geografija ima popriličan uticaj na kvalitet).
:ppozdrav:
 
meeker @

Jagoda naravno da ima vise sorti neke su lepse neke nisu, ja ih jedem i ne primecujem neku razliku izmedju SRPSKIH I NEMACKIH jagoda . Mislim da se u Srbiji najvise koriste rasadi od sorti koje su i u Evropi na dnevnom redu.

Poljaci napr. imaju velike povrsine pod jagodama i malinom imaju slicnu klimu veceg dela Nemacke.
U Nemackoj se maline gaji ali ne u tolikom obimu kao kod nas , zbog skupe radne snage .
 
@ VLada 015

NIje mi jasno zasto se raspravljamo oko gluposti, neznam samo odakle ti informacija da se nije izvozila jagoda :sta:, izvezla se i to u velikim kolicinama mada nije kao prosle godine ali najvise je kriva kisa za to jer ako se malo razumes u jagodu znas da se mokra jagoda ne bere i ne stavlja u hladnjacu, a sto se tice povrsine koju rusi sade to je potpuno nebitno jer oni ne mogu da zadovolje svoju potraznju, kazem ti to iz iskustva jer godinama radim sa njima. I da najvise vole da kupuju robu u Srbiji samo je problem sto nas narod voli sve da podvali pa je to veliki problem ko npr ja sam u gajbici sljiva nalazio kamenje, daske i tome slicno a da ne pominjem da na dnu gajbice jagoda je bila i zemljaa i pola trule itd.
 
Pozdrav drustvo,
evo fotki od prolecne proizvodnje
ona je sada zaorana, a novu nisam stigao da posadim
Nadam se dogodine :D
67s41v.jpg


168ymgk.jpg

ztarva.jpg
 
eh da mi je jedna italijanka. od 22 god :haha:
mislim da ovi statisticari mlate slamu. isteruju tu kojekakvu pravdu sto nema veze sa vezom, i prosto nemogu da verujem kako neki ljudi mogu biti optereceni tako nekim stvarima... :cao:
 
ma u sabcu skoro svaku jagodu zovu italijanka :haha: :haha: :haha:. Mislim da je to faveta ako ti stize rano garant je jer po obliku ni jedna joj nje slicna :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Moguce :D
Stigla sredinom aprila.
Nezovu bas svu. :nono:
Ima dosta Klerija, Elsante... Samo sto bude jeftina, slabo se prodaje, nema kupaca. :ppozdrav:
 
Pozdrav svima, pocela sam da pratim forum ima jako korisnih saveta!!!
Ja sam ,,pocetnik,, u uzgoju jagoda...
Posadili smo jagode 03.09.2010. godine, sortu Klary frigo rasad iz firme Intersad, nesto preko 1000 zivica...
Razmak izmedju bankova je 30 cm iz razloga sto je napravljena konstrukcija za plastenik...
Ne znam kad je optimalan rok za postavljanje folije,molim za Vase misljenje dali da se pokriju sada ili da se ceka mart mesec:haha:
Hvala unapred!!!
Pozdrav svima!!! :cao:
 
i kod mene je razmak tako nekako. bice malo nezgodno kad dodje do berbe. pretpostavljam da je to jedini problem.
malo ce biti muke al nije neka ogromna povrsina pa cemo se nekako snaci.
valjda :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh