Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ vladam

pa pomesaj obe da nebi ispalo kao si prmasio sortu, klery je jedna od veoma ukusnih jagoda i najprodavanija je ali nema neku rodnost dok alba nema neki poseban ukus ali zato ima mnogo krupan plod i izuzetno je rodna :D
 
niko ne odogvara na pitanje a ja vec imam i sledece ::pomoc:;
dali da kidam bas sve cvetove i dali skodi sta ako ostavim gdegod koji. cisto da se ima malo zasladiti/
boom ti meni nesto obeca kad sredis sljive al si malo ::suncanje::
 
@ del boj

jos sam druze u sljivama nisam se ni 1 dan odmorio od mora i odmah posao :haha: :haha: :haha: :haha:, a sta sam obecao vec sam zaboravio :haha: :haha: :haha: :haha:, salim se podseti me samo obaveze me ubise :udri: :udri: :udri:
 
obecao si neke brosure u vezi sa zastitom i prihranom jagoda ali nema veze snasao sam se :D
poslali mi ostali :bravo:
mozes samo odgovorit na ovih par prethodnih pitanja :cool:

ajd :ppozdrav:
i ostavi koju sljivu sebi za rakiju :cao:
 
boom mozes li da mi posaljes neke brosure vezane za uzgoj jagode....ili ti Del ili ko vec ima.......hvala
 
imam jos pitanja a ni na prosla niko nista ne javlja.
osim pitanja imam i problem. neki zivici su mi se osusili i totalno uvenuli. jedno 10-20 komada na 1000 i neki.
i to sam primetio na par mesta 2-3 jedan do drugog. a ima i na dosta ostalih da se list susi. pocne na vrhu pa se siri.
e to su mi sad dva velika problema u odnosu na ona pitanja pa molim vas pomagajte. sta da radim, kako da sprecim ili je to mozda i normalno da se poneka osusi.
imam i izvan plastenika par komada koje nisu stale unutra pa neznam dali i kad se mogu one presadjivati na mesto ovih osusenih. ili mogu nekako da ih razmnozim.sad im je 15-16 dan kako su posadjene a vec cvetaju uveliko i cak zamecu plod, al brinu me ove sto se suse.
dajem im prihranu feticare 15-30-15 pa cu za koji dan i calcinit neki. a prskao sam ih bakrom i ridomil goldom. redovno zalivam a one se opet suse. ::sramota::
 
i dalje niko nista ne odgovara. dali previkur moze da se iskoristi za nesto i umesto necega ili sluzi samo za potapanje zivica?
i dali skodi sta za nagodinu rod ako ostavim po 1-2 cveta-ploda na ponekom zivicu.
unapred hvala.
 
del boy

Ja ga nisam koristio. Vidi kolika je karenca, pa mozes da ga eventualno ostavis za februar-mart da ga pustis posle šišanja.
Ako ostavis malo cvetova nece nista da škodi. Kidaj cele cvetne grane i nebrini. Sta mislis koliko ostane cvetova na 25 000 sadnica kao Boom, pa opet rodi. (Nemoj samo da preterujes) mnogo i da opterecujes jednu sadnicu. Iskreno da ti kazem jagode su slabe u jesen nemoj da te iznenad sitniš.
Post je spojen: [time]1282561966[/time]
_________________________________________________
Kome treba brošura za prihranu i prskanje nek mi pusti privatnu poruku.

Post je spojen: [time]1282594447[/time]
_________________________________________________
Pozdrav za Boom-a, trebaces mi ovih dana da pogledaš neke slike. Pozdrav i za Nebojšu ako još posećuje forum nadam se da nije ljut
 
cao drustvo imam jedno pitanje sta im je jel od vrucine ili... :sta:
2nr2ads.jpg
2prfler.jpg
2whjnzm.jpg
a ovako mi izgleda plastenik
2w4cw1k.jpg
 
danas sam obisao poljoapoteke i trenutno nema quadrisa. prskao sam topasom a sad bih sledece trebao sa quadrisom.
pa pitam jel ima neka zamena. dali da uzmem score ili moze opet topas.
dali moze proci cela vegetacija bez quadrisa ili da ga nabavljam.
hvala svima i izvinjavam se na dosadjivanju :haha:
 
sigurno ima zamene to vidi sa nekim zastitarom ili u poljoapoteci tamo bi trebali da znaju zamenu kod nas ima sve sto se tice zastite tako da nemam problema sa tim.
 
zdravo ljudi , citam kako vi to prskate te jagode sa kojekavim hemijama i pitam se JEDETE li vi te jagode ili su " samo " za trziste ? Ljudi moji pa vi trujete i sebe i druge kao da je to normalno ? Imate li vi imalo savesti ? :sta: :zli: :nono: :udri:
 
ja ne samo da ih prskam nego svaki put kad malo ostane u prskalici hemikalije popijem litru dve, i nista mi ne fali :ppozdrav:
 
delboj je napisao(la):
ja ne samo da ih prskam nego svaki put kad malo ostane u prskalici hemikalije popijem litru dve, i nista mi ne fali :ppozdrav:

Na tvoj odgovor nemoze covek normalan komentar da ostavi , neka ti je na cast i uzdravlje :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ GOCE MAKEDONCE

druze ako ja lepo vidim ti imas 1 crevo izmedju jagoda i mislim da ti ne vrsi posao, jer imas izuzetno peskovito zemljiste.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh