Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nidzahaker je napisao(la):
vladam je napisao(la):
ivkovic1978 je napisao(la):
ljud znateli nekog iz okoline smedereva da ima masinu za postavljanje bankova ako znate javite
U mom kraju dvojica njih rade postavljanje i imaju pelcere.
Možeš da nam javiš brojeve telefona,, da ih kontaktiramo..
Poslao sam vam broj u privatnoj poruci.
 
juce konacno rasadjene jagode, :bravo: :bravo:
a sta sad :sta: za prehranu i zastitu otprilike znam. interesuje me kad se i na kolikoj duzini kidaju stoloni. i kako, jel moze nekim makazama ili tako nesto. a i kad ce krenuti cvetovi i dali da ih sve kidam ili ostavljam koji
pozdrav i hvala :cao: :cao:
 
STo se tice stolona kidaj ih na duzini od 10 do 15 cm. Obavezno makaze, zilave su ako bi ih kidao verovatno bo povredio biljku.
 
Kad se sade jagode i gdje se mogu kupiti te frigo sadnice i po kojoj cijeni? Ovamo ih ljudi nabavljaju iz Italije po 22centa i kazu da se sad sade.
Kakva je lubenica kao predkultura jagodi a prije lubenica nar 30 godina :)
 
pozdrav svima
da vas pitam nesto so koe sretstvo prskati za travu pre sadnje jagode molim odgovor
a za edno 2 nedeli poslacu sliki za nivom i moje jagode
izvinite na recniku makedonsko srbski pozdrav
 
e ljudi kako vi se cini da posadim jagode na banak sa kap po kap a bez foliju a uprolec da turim tunele? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
al men njiva je kod kuce to su 10 ara vazno da stignu pre ?cu plevim jeb.....rizik je turio sam 15 ara pod foliju a 10 bi ovako. a neznam kao cu prodjem sa prodaju. pa da mi nebude zao.al sterazmisljali vi nekad ulozis ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: a nemas kome gi ::lose:: ::lose:: ::lose::das:haha::haha::haha::haha:? :zli: :zli: :zli: :zli:
 
a joj milane ali gu ti cepas po posao :haha: :haha:, pa bre jos nisi ni posadio a vec se sekiras kako da prodas :haha: :haha: kako se primili zivici :sta:. NIsam ti odgovorio na sms jer sam na moru prekosutrA dolazim pozz :ppozdrav:
 
posadio zivice 04.08 a vec cvetaju ko nenormalne. pa me zanima jel to ok. i kako da kidam cvetove? jel celu cvetnu grancicu ili samo cvet? prskao sam bakrom i ridomil goldom.
hvala na paznji :cao:
 
@ del boj

druze kidaj ih odmah, na 5-7, dana, i seci odmah cele rodne grane, ja sam posadio pre 6dana tj moji posadili ja se brckao u bugarsku :haha: :haha: :haha: :haha: i sutra idem da ih vidim :D. frigo zivici daju plod posle 30-40 dana ja sam 33 dana brao plodove ali veoma sitni i to ti iscrpi jagodu za sledecu godinu ::lose::
 
hvala boom. imam jos jedno pitanje. Dali period izmedju dva preventivna prskanja mora biti 10-15 dana. ili moze i manje.
prskao sam pre 5-6 dana ridomilom radi trulezi korena. a po ovom nekom programu zastite sledece prskanje bi mogao biti topas ( u periodu intezivnog rastu lista) radi pepelnice a meni se cini kao da na nekim listovima to pocinje.

znaci one su posadjene 4-tog. 13-tog sam ih prskao ridomil goldom i bakrom.
dali da sad cekam da prodje 10 dana pa topas i insekticid ili moze odmah sad
pa onda opet 10 dana pa quadris
pa opet 10 dana jos jednom quadris i signum
i na kraju posle jos 10 dana opet signum
navodno ovo zadnje prskanje treba biti pred berbu a to je dug period jer vec ima cvetova kolko hoces :cao:
 
pa mislim da bi bilo bolje da sacekas ba 10-ak dana, nem apotrebe da se forsira sa hemijom jedino ako nije naglo krenula neka bolest. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
delboj
jel ima negde tog quadris
Post je spojen: [time]1282206219[/time]
_________________________________________________
delboj
mislim da je i suvise rano za pepelnicu. Ako ti se listovi samo uvijaju na gore to je najverovatnije od sunca
 
Primetio sam da u ranijim postovima se spominjala nekakva brosura o uzgoju jagoda, pa bih molio ako neko ima da mi je posalje.
 
sopot

neznam ni ja za quadris. ja kada sam sve informacije i savete pokupio sa ovog foruma, napisao na papir plan i redosled prihrani i zastite i otisao u lokalnu poljoapoteku. tamo mi rekose da sve to uglavnom imaju. i kako sta dodje na red kupujem

jos jednom da zahvalim svima na savetima ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1282242588[/time]
_________________________________________________
ostalo mi nesto malo previcura. kojeg sam koristio za potapanje zivica.
pa neznam jel se to moze nekako potrositi. da ga pustim kroz kpk ili poprskam umesto nekog drugog fungicida.
cisto da ga utrosim
 
Sopot
Hvala na informaciji.
Danas sam postavio masinski bankove i pustio malo da se navodnjava sad cekam pelcere posto mi covek koji mi je sve to postavio i koji mi i pelcere prodaje savetuje da sacekam jos par dana da prodju ove velike vrucine. Jos uvek se razmisljam koju sortu da sadim. Da li kleri ili albu ili obe. Pa bi me zanimalo vase iskustvo sa ovim sortama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh