Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ nikolapetrovic

Reci mi kakvo je zemljište kod vas kad jedna traka ne može da pokrije oba reda? Ako je peskuša onda u redu, sve drugo ne pije vodu. Voda i treba da dospe u međured i odatle se širi i bočno i u dubinu. Ja imam samo jednu traku i nemam nikakvih problema, bar što se toga tiče. Jedina prednost dve trake je po meni prilikom sadnje frigo živića jer se brže može zaliti.
 
@ nebojsa

O druze moj pa ti si mi ziv :D :D :D, obrao sam i bostan i jagode :haha: :haha: :haha: :haha:, imam jos po neko zrno arose juce moji nabrali ok 50-ak kila za komsiluk, imao sam oko 17t sto u globalu nije lose, prosecna cena oko 70din ali je na ocekivani rod od 25-30t mnogo podbacilo :udri: :udri: :udri: :udri:, ja jesam imao mnogo roda ali od one sugave :kisa: :kisa: :kisa: :kisa:, nije mogla da napravi krupnocu tako da sam minimum izgubio 8-10t ali sta je tu je, ja sam zadovoljan i cekam da opet ova sugava :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: stane da bi postavio foliju i podigao novi zasad. A sto se tice 1 ili 2 trakice mislim da je prakticnije 2 jer mnogo manje vremena provedes u zalivanju a i mislim da kada vrsis prihranu mnogo vise ti ode u zemlju nego sto terba zar ne :sta: :sta: :sta:, ti ako imas pored svakog reda sistem ona prima odmah a ovako moras da dobro natopis da bi jedna pokrila celu povrsinu, ona bar nisu skupa investicija ja sam ipak za 2 trake :D.

@delboj

Druze kakva bre alba + o cemu oni pricaju jaojjjjjjj, oni sadnicu A+ tretiraju kao novu sortu, skoro sam citao njihov prospekt i ubedjivao se sa prijateljem sto hoce kod njih da uzme. Koliko sam ja upucen ne postoji sorta Alba +, a verujem da ce i svi ostali potvrditi moje misljenje i tvrdnju. POstoje samo klase, a sto se tice da ti stigne u avgustu to ti je mnogo kasno li mnogo, pogledaj u druge firme, mislim da vecina od njih dobija u toku sledece sedmice jer i ja tad ocekujem moj kontigent. Cena ti je kod svih 0.20e + pdv znaci od 22-25din ali sad zavisi koliko imas sadnica u gajbici. Trazi od 500-700 max, Pozz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav @boom
U nekoj od poruka si pomenuo neke preparate za travu izmedju jagode,kazi mi da li bi to smetalo mladim zivicima koji rastu izmedju ako bi se isprskalo,malo mi je trava izrasla izmedju jagoda tj.namerno sam je pustio zbog zivica ali vidim da brze raste od njih,razmisljao sam na kraju sa trimerom dok ne poludim ali nadjoh nesto korisno ovde.Kazi mi da li zeleni hit ima masinu za postavku folije na iznajmljivanje ili neko u mojoj blizini(vodim rat sa masinom ne mogu da je nadjem).Pozdrav
 
@ sasa j

Imaju momci iz intersada i oni ti to sve lepo postave a za zeleni hit iskreno nisam siguran ali 100% da imaju, jer su veoma ozbiljna firma i nelogicno bi bilo da nemaju. Nisam te ovde razumeo bas najbolje -Kazi mi da li bi ona smetala mladim zivicima koji rastu izmedju ako bi se isprskalo- sta dal bi smetalo :sta: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1278019898[/time]
_________________________________________________
e sad si se ispravio, naravno da ne smetaju samo zavisi koji, imas seletivna sredstva koja unistavaju korove a ne smetaju jagodi, a to su ti npr fokus ultra i fuzilejd forte a verovatno ce jos neko dodati neko sredstvo sa kojim ja nnisam imao susreta,
 
Hvala Boom :D

Zonex-a se nisam setio. Zafalice mi malo folije, moram ih kontaktirati, ovi nasi prodaju samo velike rolne.
Bzv mi da kupujem veliko pakovanje za malo.
 
@ boomsyte

tako mi oni rekose alba+, gotovo je sad, upravo sam narucio pa sta mi bog da jer sam se iznervirao i koju god sam firmu zvao nemaju ili ce imati za 10-tak dana a i to samo madlena ili arosa a ja bas zapeo na albu (po vasim savetima ali i po literaturi) i tako da mi je sad to sto je. stize mi alba i to tek krajem jula, a ja dotle cu da jos jednom prefrezujem plastenik i da pripremim te gredice, kpk i sve ostalo.
a i vas cu smarati kojekakvim pitanjima, za vas naravno glupim a za mene neprocenjivo vaznim. pa tako mozda za 2-3 godine sagradim jos poneki plastenik ili u drugom slucaju :udri:
pozdrav svima
Post je spojen: [time]1278072093[/time]
_________________________________________________
ako ima nesto da doda sta bih trebao raditi, kad, kako i u koje vreme slobodno nek iz dosade napise jer meni dosta znaci i 80% svega sto radim je preko saveta sa ovog foruma a i onih 20 % je literatura ali pre nego bilo sta uradim svakako se posavetujem sa vama :ppozdrav:
 
@ delboj

Ni jedno pitanje nije glupo, niko se nije rodio naucen, niko do nas ovde nezna sve niti ce znati, zato i sluzi ovaj forum da jedni drugima pomzemo i da dopunjujemo svoje znanje. Moj ti je savet za plasteik pre nego sto ga isfreziras da oprskas DEVRINOLOM. On deluje u zemlji za korove i veoma je efikasan, meni je dosta pomogao prve godine nisam imao mnogo trave a to mi je bilo najbitnije dok se jagoda ne uzili kako treba
pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@boom
boom druze uvali mi ovaj iz zonexa dogovorili smo da 15og da mi isporuci zivace i sve bilo ok do danas. ajde ja da ga nazovem za svaki slucaj da vidim kad ono ::lose:: nemoze kaze ima nekih problema bla bla. nego sta ti kazes za arosu u plasteniku? :ppozdrav:
 
@delboj
gde si ti uzeo? moram sad da jurim sadnice do 20og ocu da ih zasadim a nemam pojma gde da nadjem albu. Ako si u zonexu onda proveri druze da nebude kao samnom.
 
PA STA SE DESAVA I JA TREBA DA UZMEM SADNICE :sta: :sta: :sta: I MENI REKLI DO 15 JULA, A U PONEDELJAK JA MORAM DA ZOVEM. Arosa je super sorta ali ti je kasna za plastenik, to je jedna od najkasnijih sorti pa ti vidi dali imas racumnicu :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Juce sam zvao Zonex u vezi folije. I onako kroz pricu, rece mi zena da je neki zastoj.

Iskreno svi su mi sumnjivi, svi nesto mute. :sta:

Definitivno pod plastenike iznosim obicne zivice. Ovi iz Zelenog hita nece ni da razgovaraju, cena je ako se nevaram 30 i neki dinar, po zivicu.
 
neznam druze boom, ja ti kazem da me tako slatko ::lose:: :zli: z..... da sad :sta: nemam pojma gde da nadjem albu ::pomoc:;, u intersadu nemaju albu a i oni mi kazu da nisam prvi koji zovem da ih zonex z.j. proveri ti druze. Zvacu sutra fericrop da vidim dali oni mogu da mi izadju u susret, imaju zastupnika u pancevu to mi je blizu. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:. Ako nenadjem albu moracu da trgujem u intersadu a oni imaju clery, marmolada, madlen, antea i arosu. Nisam pametan koju da stavim u plastenik, sta vi mislite? :cao: :ppozdrav:
 
boomsyte je napisao(la):
@straw
moguce je i to druze ti si u to bolje upucen jer radis to, ali o5 svako ima svoju racunicu :haha: :haha: :haha:, postavljaj sliku od te masine za kosenje :D

@ delboj

0bavezno 2 trakice za svaki red po jedna trakica
I to traka sa rupicama na 10 cm, a ne dvadeset...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh